تولد
جواب کنکور ۱۴۰۲

جواب کنکور 1402 کی میاد؟ + روش مشاهده

تاریخ انتشار : 3 مرداد 1402کد مطلب : 90651زمان مطالعه : 2 دقیقه
نتایج کنکور در رشته های مختلف طی دو مرحله اعلام می شود و جواب کنکور 1402 در تاریخ مشخص شده روی سایت سازمان سنجش قابل رویت است.

اعلام نتایج و جواب کنکور تیر ماه 1402

در زمان اعلام نتایج کنکور دی ماه، بسیاری از داوطلبان به نتیجه دلخواه خود دست نیافته‌اند و از این رو، تصمیم به شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری و کنکور تیر ماه گرفته‌اند تا نتیجه حاصله را جبران کنند. بر اساس اینکه آزمون ورودی دانشگاهها در دو نوبت برگزار می‌شود، این دوره از کنکور دو نتیجه اولیه منتشر می‌شود؛ اما تنها یک کارنامه نهایی و نتایج انتخاب رشته برای هر داوطلب اعلام می‌شود که در ادامه این بخش از نمناک به توضیح آن می‌پردازیم.

تاریخ و زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1402

زمان اعلام نتایج اولیه:نیمه دوم مرداد ماه 1402
زمان اعلام نتایج نهایی:نیمه دوم شهریور ماه 1402

پس از مشاهده نتایج اولیه، داوطلبان به انتخاب رشته‌های مورد نظر خود می‌پردازند و سپس منتظر دریافت نتایج نهایی یا همان نتایج انتخاب رشته کنکور خواهند بود. زمان انتخاب رشته‌ها در هر دو نوبت کنکور متفاوت نخواهد بود و این موضوع در توضیحات بالا بیان شده است. همچنین، بر اساس تجربه‌های سال‌های گذشته، انتظار می‌رود که نتایج اولیه و نهایی به‌طور مطابق با این زمان‌بندی انتشار یابد. 
ممکن است بر اساس تصمیمات سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه‌ها، زمان اعلام نتایج تغییر کند که این تغییر تاریخ، قطعا توسط رسانه ها اعلام میگردد. میتوانید به وب‌سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاهی که در آزمون کنکور آن شرکت می‌کنید، مراجعه کنید تا اطلاعات به‌روز و دقیقی را دریافت کنید.

کنکور

نحوه مشاهده نتیجه کنکور در سایت سنجش

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 1402 برای داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده‌اند به شرح زیر است:

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید.
  • در صفحه اصلی سایت، گزینه "سراسری" را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  • در صفحه جدید، عبارت "کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال 1402" را انتخاب کنید.
  • سپس گزینه "کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 (لطفاً کلیک کنید)" را انتخاب نمایید.

در این مرحله، می‌توانید با انتخاب یکی از سه روش زیر و کلیک بر روی گزینه "جستجو" کارنامه نتایج اولیه کنکور خود را مشاهده نمایید:

  • روش اول:وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کد امنیتی
  • روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد پیگیری و کد امنیتی
  • روش سوم: وارد کردن شماره پرونده، شماره سریال و کد امنیتی

با اجرای یکی از روش‌های فوق و کلیک بر روی گزینه "جستجو"، نتیجه عملکرد خود در آزمون سراسری کنکور سال 1402 را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است که اطلاعات و نحوه مشاهده نتایج اولیه و نهایی برای هر دو نوبت کنکور سراسری یکسان است و از همین روش‌ها برای دسترسی به نتایج نهایی استفاده خواهد شد.

جواب کنکور 1402 کی میاد؟ + روش مشاهده

3.782
این مطلب مفید بود ؟6022
منبع : بخش خبری نمناک/ن
وبگردی