کتایون ریاحی

پشت پرده کناره گیری کتایون ریاحی از بازیگری

تاریخ انتشار : 9 خرداد 1401کد مطلب : 87387زمان مطالعه : 3 دقیقه
کتایون ریاحی به عنوان میهمان در یک برنامه تلویزیونی، در پاسخ به سؤال مجری، دلیل اصلی خداحافظی اش از دنیای بازیگری را عنوان کرد.

علت خداحافظی کتایون ریاحی از بازیگری

کتایون ریاحی بازیگر محبوب و مشهوری که در بسیاری از نقش های خود خوش درخشیده و مخاطبان تلویزیون او را با نقش زلیخا در یوسف پیامبر می شناسند، سالهاست که از بازیگری دور بوده و در هیچ فیلمی نقش آفرینی نمی کند.

برخی از شما کاربران کنجکاو بودید تا دلیل این کناره گیری را بدانید و ما بعد از یک جستجوی ساده در میان مصاحبه های این بازیگر زن معروف دلیل را از زبان خودش شنیده و برایتان در این بخش از چهره ها در نمناک بازگو کردیم. عروس مظلوم و محبوب پدرسالار در یکی از برنامه های خندوانه به عنوان میهمان حاضر شد و در گفتگو با رامبد جوان از راز کناره گیری از بازیگریش پرده برداشت.

کتایون ریاحی خانم بس سریال پس از باران در گفتگو با رامبد جوان از علت ادامه ندادن به بازیگری گفت و عنوان نمود:

کارهای مهم تری دارم، بهتر اینطوری بگم که نقش مهم تری دارم و وظیفه مهم تری رو انجام میدم.

کتایون ریاحی در خندوانه

این بازیگر خانم که در شب دهم یکی از بهترین و ماندگارترین بازی های خود را ارئه داده است، بنیاد نیکوکاری را تاسیس نموده که در آن به کودکانی که به طور مادرزادی ناشنوا هستند، کمک می کند تا بتوانند جراحی کاشت حلزون انجام داده و توانایی شنوایی را به دست آورند. او در ادامه بیان نمود که هر سال در ایران هزار کودک با نقص شنوایی به دنیا می آیند و بنیاد خیریه آنان توانسته است به مداوای کودکان زیادی کمک کند.

کتایون ریاحی در سال 1388 بعد از بازی در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا با یادداشتی اعلام کرد که از حرفه بازیگری کناره گیری می کند و اکنون سالهاست که در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرده اما در گفتگو با رامبد جوان اعلام نموده است که اگر کار خوبی به او پیشنهاد شود، حتما خواهد پذیرفت.

بنابراین پیداست که خانم بازیگر به دلیل فعالیت در موسسه خیریه خود فرصت انجام کار دیگری را ندارد البته چنانچه خواندید در بخشی از گفتگو اشاره کرده که اگر نقش مناسبی به وی پیشنهاد شود ممکن است آن را بپذیرد.

خداحافظی کتایون ریاحی از بازیگری

کتایون ریاحی/ عکس از مریم طلایی

اشاره جالب کتایون ریاحی به ازدواجش

او در ادامه برنامه در پاسخ به سؤال رامبد جوان درباره ماجراجویانه ترین کاری که تا کنون انجام داده عنوان کرد:

ماجراجویانه ترین کاری که تاکنون انجام داده ام، ازدواج است!

بعد از این گفته، او دیگر توضیحی نداد و از مجری برنامه خندوانه خواست تا بحث را در مسیر دیگری ادامه دهند.

کناره گیری کتایون ریاحی از بازیگری

کتایون ریاحی/ عکس از امیر حق بر

مختصری درباره کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر و فعال اجتماعی متولد 10 دی 1340 در تهران است که فارغ‌التحصیل لیسانس رشته ادبیات و مردم شناسی می باشد. او در 24 سالگی با سریال «زیر سایه همسایه» بازیگری را شروع کرد و با بازی در مجموعه «پدر سالار» در سال 1374 و سریال «پس از باران» در سال 1379 و «شب دهم» در سال 1380 چهره اش شناخته تر شد.

آخرین تجربه بازیگری ایشان در 47 سالگی با نقش «زلیخا» در سریال یوسف پیامبر بود که در این سریال بسیار خوش درخشید تا جایی که شاید اگر هر بازیگری دیگری آن را به عهده می گرفت نمی توانست آن را به این صورت بازی کند و نظر مخاطبان را به خود جلب نماید.

پشت پرده کناره گیری کتایون ریاحی از بازیگری

519
این مطلب مفید بود ؟190
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی