لاغری با خاکشیر
خاکشیر یکی از بهترین نوشیدنی ها برای دستگاه گوارش است که همچنین تاثیر فوق العاده ای بر لاغری دارد. نوشیدن ناشتا خاکشیر با آب ولرم تاثیر بهتر و سریع تری در کاهش وزن دارد.

کاهش وزن و لاغری با خاکشیر در طب سنتی

خاکشیر یکی از گیاهان خودرو در مناطق خشک مانند بیابان و صحرا است . یکی از خواص فوق العاده خاکشیر کمک به بهبود سیستم گوارشی است . با استفاده از خاکشیر می توان در مدت کوتاه به وزن ایده آل رسیده و لاغر شد.

طب سنتی ایران یک مکتب طبی مستقل است که بر پایه مزاج و اخلاط استوار می باشد .طب سنتی در مورد چاقی و روشهای رفع آن دیدگاههای ویژه ای دارد .دانشمندان طب سنتی برای کاهش وزن درست استفاده از برخی گیاهان دارویی مانند خاکشیر ، دارچین ، فلفل قرمز ، زیره و چای سبز را همراه با حفظ سلامت جسم و روح توصیه می کنند.

فواید خاکشیر برای لاغری

درمان یبوست و کمک به حرکت روده ها

مهمترین خاصیت خاکشیر چنانچه در مطلب " خواص عالی خاکشیر برای همه کس از نظر طب سنتی " در بخش سلامت نمناک گفته شد درمان بیماری های سیستم گوارشی است . ترکیب خاکشیر با آب سرد به عنوان قابض عمل کرده و برای درمان اسهال استفاده می شود همچنین ترکیب خاکشیر با آب گرم درمان مناسبی برای یبوست می باشد.

خاکشیر و تناسب اندام

خاکشیر علاوه بر کمک به کاهش وزن، به افزایش وزن نیز کمک می کند . همانطور که ذکر شده روش استفاده از خاکشیر ، تاثیر متفاوتی بر روی بدن می گذارد . برای افزایش وزن می توان خاکشیر را پس از شستن به مدت چند ساعت در آب ولرم خیس کرد ، سپس با افزودن مقداری شیر به آن به صورت ناشتا میل نمود .اضافه کردن شیر با خاک شیر تاثیر زیادی بر افزایش وزن دارد و برای این که چند کیلو به وزن خود اضافه کنید این روش را به مدت چند هفته تکرار کنید.

کاهش وزن

پیشگیری از ضعف و گرسنگی با خاکشیر

برخی از اشخاص با رعایت رژیم های سخت لاغری دچار ضعف بدن در طول روز می شوند . مخلوط خاکشیر ، آب عسل ترکیب بسیار مناسبی برای کاهش ضعف است . برای تهیه آب عسل باید یک کیلو عسل را در یک لیتر آب بجوشانید ، در حین جوشاندن ، کف ایجاد شده بر روی سطح آن را بردارید.

بعد از سرد شدن آب عسل ، آن را استفاده کنید .البته باید توجه داشت که حرارت موجب از دست رفتن مقداری از خواص عسل می شود ، اما مواد باقیمانده که با خاکشیر ترکیب می شوند برای درمان ضعف جسمی بسیار مفید و موثر است.

برای کاهش وزن و لاغری خاکشیر را ناشتا میل کنید

خاکشیر به سیستم گوارشی برای داشتن عملکرد مناسب کمک می کند . به همین دلیل اگر هر روز یک قاشق غذاخوری از خاکشیر را پس از شستن در یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید . پس از مدتی شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات گوارشی خواهید بود.

نوشیدنی لاغرکننده با خاکشیر :

  • آب ولرم :یک لیوان
  • خاکشیر :2 قاشق
  • آب لیموی تازه :1 قاشق
  • گلاب :2 قاشق

طرز تهیه :

همه مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و به صورت روزانه در هر صبح ، ناشتا میل کنید تا پس از یک ماه تاثیر آن را در کاهش وزن و چربی سوزی مشاهده کنید . البته افزودن مقدار کمی شکر برای طعم بهتر آن به صورت دلخواه است . این نوشیدنی علاوه بر کاهش وزن در طولانی مدت ، برای حفظ سلامت بدن نیز مفید است.

خاکشیر برای پاکسازی سموم بدن

در طب سنتی برای پاکسازی کبد ، مصرف خاکشیر توصیه شده است برای این منظور کافی است هر روز صبح 2 قاشق غذاخوری خاکشیر را در 2 لیوان آب جوشانده و پس از ولرم شدن به صورت ناشتا بنوشید و پس از نیم ساعت صبحانه میل کنید . ترکیب خاکشیر با شربت سکنجبین ، صفرا زدا است و با آب جوش حالت ضد بلغمی می باشد همچنین خاکشیر و ترنجبین ضد سودایی می باشد.

چه افرادی نباید خاکشیر بخورند؟

در انتهای این بخش از تناسب اندام لازم دانستیم به این مورد مهم اشاره داشته باشیم که افرادی که طبع سرد داشته و به بیماری های ناشی از طبع سرد مانند روماتیسم و آرتروز مبتلا هستند باید در مصرف خاکشیر احتیاط کنند و در صورت مصرف آن را با عرق نعناع و عسل میل کنند .کسانی که از ورم و زخم معده رنج می برند نیز باید مصرف خاکشیر را محدود کنند.

بهترین راه لاغری با خاکشیر + دستور و فواید

4.7389
این مطلب مفید بود ؟36227
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خاکشیر لاغری
وبگردی