کودک متولد خرداد
اگر فرزندتان یک خرداد ماهی است، با شخصیت و خصوصیات او آشنا شوید تا بتوانید رابطه بهتری با کودکان و نوجوانان متولدین خرداد داشته باشید.

والدین کودکان توانمند متولد خرداد بخوانند

آیا فرزند شما متولد خرداد ماه است؟ آیا فرزندتان قرار است در خرداد ماه متولد شود؟ آیا یک متولد خردادی اطراف تان می شناسید یا خواهرزاده یا برادرزاده شما خردادی است؟

به هر حال اگر با چنین بچه ای نسبت نزدیکی دارید، به خصوص اگر والدین او هستید باید بدانید ته تغاری های فصل بهار خصوصیات منحصر به فردی دارند که گاهی ممکن است شما را شگفت زده نماید. اگر می خواهید بیشتر با خصوصیات فرزندان متولد خرداد ماه آشنا گردید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

خصوصیات کودکان متولد خرداد ماه

کودکان متولد خرداد ماه ویژگی های زیر را دارا هستند:

متولدین خرداد کودکان طالب خوشی و راحتی

متولدین خرداد ماه همواره طالب خوشی هستند و همیشه در اوج آرامش و بدون هیچ عجله ای خواسته های شان را پیش می برند و در کل برای راحتی و آسایش آمده اند.

این کودکان به محض به دنیا آمدن دوست دارند بخورند و کمی که بزرگتر می شوند خواهان امتحان نمودن طعم های مختلفند. اگر در این راه مانع آن ها شوید، این کودکان راحت طلب غائله ای به راه می اندازند که تصورش هم برای تان مشکل است.

کودک متولد خرداد

متولدین خرداد، کودکان روی دور کند

جالب است بدانید کودکان متولد ماه خرداد، ذاتا روی دور کند هستند و با آرامش کارهایشان را پیش می برند پس هرگز از کودک خرداد ماهی خود توقع نداشته باشید که کارها را به سرعت پیش ببرد و خیلی برای سرعت دادن به آن ها خودتان را خسته نکنید.

متولدین خرداد، کودکان بازیگوش

اگر یک کودک خرداد ماهی داشته باشید، حتما می دانید که کودکان خرداد ماه با اینکه کودکانی ناخودآگاه کند هستند اما بازیگوش و پر شیطنت و پرتحرک هستند و این ویژگی آنها با کم سرعت بودنشان مغایر نیست. گاهی کودک خرداد ماهی شما آنقدر جنب و جوش دارد که ممکن است خودتان یا پدربزرگ ها و مادربزرگ هایش را کلافه کند.

متولدین خرداد، کودکان کنجکاو

یکی از خصوصیات بارز کودکان خرداد ماهی کنجکاوی بیش از اندازه آنهاست جرا که این کودکان در دنیای کوچک خود به دنبال کشف چیزهای جدید هستند.

کودک خردادی شما کاملا ناخودآگاه به این طرف و آن طرف سرک می کشد و کنجکاوی می کند و در این راه، سری نترس دارد و ممکن است به خاطر کنجکاوی خطری او را تهدید کند. این اخلاق بچه های متولد خرداد را سرکوب نکنید و اجازه دهید این بچه ها کنجکاوی کنند اما همواره مراقبشان باشید.

کودکان کنجکاو

متولدین خرداد، کودکان بی توجه

کودکان متولدین خرداد ماه کودکانی هستند که دوست ندارند به حرف هایتان تا انتها گوش دهند. آنها علاقه ای به شنیدن تعبیر و تفسیر مسائل مختلف و شنیدن جزئیات ندارند و همان ابتدای کلام شما تا ته ماجرا را می خوانند و ودیگر نیازی نیست توضیح بیشتری برای شان تکرار کنید.

این کودکان زمان عصبانیت تبدیل به کودکان بی توجهی می شوند که اصلا حاضر به گوش دادن نیستند پس بهتر است زیاد نصیحتشان نکنید و به همان تذکر اولیه اکتفا کنید.

متولدین خرداد، کودکان چند بعدی

کودکان خرداد ماهی تک بعدی نیستند و می توانند همزمان روی چند کار مختلف تمرکز کنند و وقت شان را روی چند موضوع مختلف بگذارند. آنها این توانایی را دارند تا در یک زمان چند کار مختلف را البته در نهایت آرامش به پیش ببرند و اتفاقا درباره همه این مسائل دقیق هم باشند. این کودکان در آینده به بزرگسالانی تبدیل می شوند که قابلیت کنترل اوضاع و شرایط متفاوت را به طور همزمان خواهند داشت.

خصوصیات کودک خردادی

متولدین خرداد، کودکان خیالباف با طبع شوخ

یکی از خصوصیات کودکان متولد خرداد، خیالبافی آنهاست که برگرفته از ذهن خلاقشان است. این کودکان گاهی یک ماجرای واقعی را با تخیل ترکیب می کنند و شما را شگفت زده کرده و خیلی راحت به خنده می اندازند.

برچسب دروغگویی را به آنها نزنید چرا که این کودکان معصوم دروغگو نیستند فقط رویابافی بی نظیر خود را چاشنی واقعیت کرده اند و ماجرا را با آب و تاب بیشتری تعریف می کنند.

متولدین خرداد، کودکان حواس پرت

درست است کودکان خردادی چند بعدی بوده و در آن واحد می توانند روی چند موضوع تمرکز کنند اما خیلی زود و با هر موضوع کوچکی حواسشان پرت می شود. اگر خیلی کوچک باشند اصلا بعید نیست بابت این که حواسشان پرت شده گریه را آغاز کنند.

متولدین خرداد، کودکانی با دستان توانا

متولدین خرداد، کودکانی با دستان توانا هستند، این کودکان می توانند با دستان توانای خود آینده شغلی خود را تضمین کنند. همانطور که نمناک اشاره کرده است باید بدانید این انگشتان کوچک روزی روزگاری نه چندان دور یک ساز موسیقی را نوازش می کند و یا این دستان توانا بیماری را از خطر مرگ نجات می دهد و شاید هم نوشته های زیبایی با این دستان نگارش گردد و کیک های خوشمزه و غذاهای عالی با این دستان توانا پخته شود. به هر حال دستان توانا کودکتان در آینده حرفه ای او نقش اساسی ایفا خواهد کرد.

استعداد کودک خردادی

خصوصیات دیگر کودکان متولد خرداد ماه

 1. طفل متولد خرداد ماه موجودی متغیر است و او دائما از خواب به بیداری و از گرسنگی به سیری و …تغییر مزاج می دهد.
 2. او حافظه نیرومندی دارد و از همان نوزادی تصاویر به نیت استفاده از آنها در موقعیت های بعدی در حافظه نیرومند او ثبت می شود.
 3. نیازهای عاطفی کودکان متولد خرداد بیش از کودکان دیگر است و او دائما به محبت دیگران نیاز دارد.
 4. کودکان خرداد ماهی فطرتا خجالتی نیستند و آنچه در ذهن شان می گذرد را به روشنی بیان می کنند.
 5. طفل متولد خرداد، سریعا به خنده یا گریه می افتند.
 6. کودک متولد خرداد ترس های بی اساس و موهوم مانند ترس از آتش، اتومبیل، هیاهو و تاریکی شب دارند.
 7. کودکان متولد خرداد تمایل خاصی به درس تاریخ دارند و اسامی و تاریخ ها را با دقت عجیبی به خاطر می سپارند.
 8. در کودکان خرداد ماهی استعدادهای متعددی در زمینه عکاسی، تئاتر و سایر هنرها نهفته است.
 9. کودکان متولد خرداد به اقتصاد و ثروت علاقه دارند.

رفتار با کودک خردادی

خصوصیات نوجوان متولد خرداد ماه

 • نوجوان متولد خرداد معمولا پای تلفن خواهد بود.
 • نوجوان متولد خرداد هر هفته دوست جدیدی می گیرد.
 • نوجوان متولد خرداد تصمیم خود را در خصوص شغل آینده اش بارها عوض می کند.
 • دختر نوجوان متولد خرداد اشکش خیلی زود جاری می شود، ولی بلافاصله می تواند لبخند بزند.
 • نوجوان متولد خرداد در هر کاری مداخله می کند.

نوجوان متولد خرداد

چگونه با کودک متولد خرداد رفتار کنیم؟

به کودک متولد خرداد خود برچسب فضولی و دروغگویی نزنید چون آنها ذاتا کنجکاو خیالبافند.

هرگز برای محافظت از این کودکان او را در فضای بسته مثل خانه نگهداری نکنید و اجازه دهید این بچه ها کنجکاوی کنند اما کمی هوشیار باشید و وقتی با او بیرون می روید دستش را رها نکنید یا این که حداقل چشم از این کوچولو برندارید.

برای او کتاب های رنگی و مجله های کودک تهیه کرده، در هر زمینه ای به او اطلاعات داده و تصویر یک مادر آگاه را در او ایجاد کنید.

کودک متولد خرداد گاه در تخیلات خود تصور می کند که کسی به او توجه ندارد پس به او توجه کنید و در غم و شادی او شریک شوید در غیر این صورت آنها اعتماد خود نسبت به شما را از دست می دهند و در آینده به موجودی لجباز و گوشه گیر مبدل خواهند شد.

استعداد و خصوصیات کودک و نوجوان متولد خرداد

4.532
این مطلب مفید بود ؟293
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی