همبازی بچه

بدترین همبازی بچه؛ کسی که نباید با فرزندت بازی کنه

تاریخ انتشار : 13 فروردین 1403کد مطلب : 92015زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازی کودک فعالیتی برای کسب شادی و لذت است اما هم زمان در رشد و پرورش کودکان نیز تاثیر زیادی دارد، در نتیجه ویژگی های همبازی مناسب برای کودکتان را بشناسید.

افرادی که همبازی مناسبی برای بچه شما نیستند

بازی کردن یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی کودکان است و نه تنها باعث سرگرمی آن‌ها می‌شود بلکه برای رشد و پرورش آن‌ها هم فواید متعددی دارد. داشتن یک همبازی خوب و ارتباط با کودکان دیگر سبب رشد مهارت ها در فرزندتان می شود و کمک می‌کند تا او از نظر شناختی و هیجانی تعادل بهتری داشته باشد. انتخاب یک همبازی مناسب فواید فراوانی برای فرزندتان دارد اما اگر کودکتان با همبازی دارای رفتار نامناسب بازی کند، دچار مشکلاتی در بزرگسالی خواهد شد. در ادامه این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت کدام همبازی ها برای کودکتان نامناسب هستند.

بچه ای که کتک کاری میکنه

کودکان به دنبال تفریح و سرگرمی هستند و بازی با دوستان و همبازی‌ها برایشان جذاب و مفید است اما بازی فرزندتان با کسی که می‌دانید اگر کودک شما با او همبازی شود، کار به دعوا وکتک کاری می کشد، اشتباه است پس اجازه ندهید فرزندتان با این افراد بازی کند زیرا کودک دنیا را پر از دشمنی دیده و پرخاشگر می شود.

بچه ای که حسادت داره

حسادت در کودکان احساس بسیار مخربی استکه اگرز مهار نشود دربزرگسالی فرد را دچار مشکلاتی خواهد کرد، بهتر است فرزند شما با کسی که شدیدا به او حسادت می کند، همبازی نشود زیرا او با همین حسادت بچه گانه میتواند از کودک شما سواستفاده و به کودکتان آسیب فیزیکی بزند.

حسادت کودکان

بچه ای که سن بیشتری داره

بازی و همنشینی کودک با بزرگ‌تر از خود همیشه دغدغه و سؤال والدین بوده است. اجازه ندادن به کودک برای بازی با بزرگ‌تر از خود به این دلیل است که بچه های بزرگتر گاهی مشغول بازی های پیچیده ای می شوند که کوچکترها آن بازی ها را بلد نیستند. گاهی نیز بچه های بزرگ‌تر به کوچک‌تر ها زور می گویند و اسباب بازیهای شان را برمی دارند. همچنین هم‌بازی‌های بزرگ‌تر او از توانایی‌های فیزیکی و ذهنی بیشتری برخوردار هستند و بهتر فعالیت‌ها را انجام می دهند و اگر کودک دائماً با افراد بزرگ‌تر از خودش هم‌بازی باشد، دائماً احساس عدم توانایی و فقدان موفقیت در کارها را خواهد داشت.

بچه ای که فرزندتون رو شکست میده

اگر کودک 4 تا 7 سال دارید، اجاز ندهید که او با کسی که جثه و زور زیادی دارد و در بازی فرزندتان را شکست می دهد، همبازی شود زیرا در این سن کودک در حال رقابت بوده و با شکست خوردن بذر حسادت در وجود او رشد می کند.

ویژگی های همبازی مناسب کودک

همبازی در بازی‌ها برای کودکان بسیار مفید بوده و می‌تواند به رشد شخصیت آن‌ها کمک کند. یک همبازی مناسب کودک ویژگی های زیر را دارد:

همبازی کودک

  1. هم سن و سال فرزندتان است، بازی کودک در میان گروه همسالان باعث می شود او یک‌بار در بازی پیروز و یک‌بار هم شکست بخورد.
  2. بهتراست کودکتان با هم جنسخود بازی کند زیرا بازی های پسرانه دارای جنب جوش و فعالیت های جسمی بیشتری نسبت به دختران است و پسران بیشتر توانایی های خودرا نشان می دهند و دختران بازی های خود را بر مبنای ارتباط و کنار هم بودن تنظیم می کنند.
  3. همبازی کودک شما باید از لحاظ مهارت‌ها و توانایی‌های جسمانی یا مهارت‌های ذهنی اختلاف زیادی با فرزندتان نداشته باشد زیرا این اختلاف سبب سرخوردگی، یا احساس توانایی کاذب در کودک شود.
  4. اگر می خواهید کودکتان دچار مشکلات اخلاقی و اعتقادی نشود، همبازی او باید از خانواده ای باشد که از لحاظ اعتقادی و فرهنگی نزدیک به شما باشند.

بدترین همبازی بچه؛ کسی که نباید با فرزندت بازی کنه

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ا.ن
برچسب : بازی کودکان
وبگردی