تولد
لباس بچه گانه
همه پدر و مادرها می دانند که انتخاب لباس برای بچه ها سخت است و این انتخاب زمانی که برای روزهای سرد از سال باشد هم سخت تر می شود...

نکاتی برای انتخاب لباس بچه گانه در روزهای سرد سال

همه پدر و مادرها می دانند که انتخاب لباس برای بچه ها سخت است و این انتخاب زمانی که برای روزهای سرد از سال باشد هم سخت تر می شود. زیرا لباس های پاییزی و زمستانی در کنار زیبایی که باید داشته باشند باید بتوانند بدن کودک شما را گرم نگه دارند به همین دلیل هم شما نیاز دارید تا یک محافظ قدرتمند برای کودک خود در برابر سرما خریداری کنید.

با توجه به آنکه کودکان به سرعت رشد می کنند شما باید به جای خرید لباس های گران قیمت، لباس آنها را متناسب با اندازه آنها و موقعیت های مختلف انتخاب کنید. جنس لباس هم به راحتی فرزند شما کمک قابل توجهی می کند. بنابراین لازم است به نکاتی توجه کنید که ما در ادامه به آنها اشاره می کنیم. پس ما را همراهی کنید.

1. عایق کاپشن و هودی

معمولا در میان لایه خارجی و آستر داخل کاپشن یا انواع سویشرت دخترانه و پسرانه یک لایه اضافی از جنس پشم یا پشم شیشه وجود دارد. زمانی که یک هودی دخترانه زیپ دار یا فانتزی یا انواع کاپشن خیلی ضخیم است احتمالا دارای یک لایه میانی از جنس پشم یا کرک است. بنابراین در هنگام خرید انواع سویشرت و هودی جدید و کاپشن در کنار توجه به قیمت و شیک بودن آن توجه داشته باشید که این لایه پشم یا کرکی را در داخل آن دارد یا خیر. این لایه کمک می کند تا فرزند شما در موقعیت های سرد گرم تر شود. رنگ های صورتی و مشکی در میان رنگ های مختلف دارای طرفداران بیشتری است.

البته باید دقت داشته باشید که در میان انواع عایق های مختلف برای کاپشن و هودی؛ نوع کرکی آن بهترین عایق گرمای است که در کنار گرما هزینه کمتری را هم دارد. علاوه بر این لایه کرکی کمک می کند تا بافت لباس نرم و ملایم شود و کودک احساس بهتری در هنگام پوشیدن آن داشته باشد.

2. قد لباس

لباس زمستانه بچه گانه
در انتخاب انواع مدل های لباس بچه گانه باید دقت داشته باشید که به هر میزان که قد لباس کودک، بلندتر باشد محافظت بیشتری از بدن و قسمت پایین بدن او خواهد کرد. البته در انتخاب و خرید لباس مجلسی دخترانه و پسرانه در کنار توجه به مدل باید این را بدانید که بلند بودن بیش از حد لباس هم به خصوص لباس های بافتنی می تواند برای کودک دردسر ساز هم باشد و جلوی فعالیت آزاد او را بگیرد.

3. لباس زیرپوش مناسب

یکی از نکات مهمی که در روزهای سرد سال باید به آنها توجه کنید این است که بهتر است در زیر لباس اصلی از یک زیرپوش نخی استفاده کنید. درواقع استفاده از لباس گرم هر میزان هم پوشیده باشد و بافت گرمی داشته باشد؛ بدون زیرپوش مناسب برای کودک کارایی ندارد.

4. شلوار مناسب

بهترین گزینه برای گرم نگه داشتن پای کودکان شلوار است. اما گاهی اوقات والدین از دامن های ضخیم استفاده می کنند که به هر میزان هم این دامن ها ضخیم باشد باز هم به جلوگیری از تماس سرما با پای کودک کمک نمی کند. به همین دلیل اگر می خواهید از دامن ضخیم استفاده کنید باید از یک جوراب شلواری پشمی و ضخیم هم به همراه آن استفاده کنید. همچنین شما می توانید از یک کاپشن یا پالتوی بلند هم برای گرم ماندن بدن و پاهای کودک استفاده کنید.

5. کفش و جوراب مناسب

کفش زمستانه
یکی از قسمت های مهمی که در بدن کودکان باید گرم نگه داشته شود و در صورت بی توجهی موجب سرما خوردن آنها می شود؛ پاها است. بنابراین حتی اگر از کفش یا پوتین مناسبی استفاده می کنید؛ از جوراب های زمستانی ساق بلند استفاده کنید تا پا و ساق کودک شما گرم بماند. ساق پا به سرعت سرد می شود و این موضوع باعث می شود تا فرزند شما سرما بخورد. بیشترین میزان گرما از بدن کودکان از قسمت پا خارج می شود.

6. دستکش مناسب

دست ها هم مانند پاها هستند و قسمتی هستند که به سرعت گرما از دست می دهند. به همین دلیل هم شما با گرم نگه داشتن دست های کودک خود می توانید از سرما خوردن او جلوگیری کنید. انتخاب یک دستکش پشمی و گرم کمک می کند تا گرمای بدن کودک شما حفظ شود. دستکش های ضد آب هم می توانند در روزهای بارانی و برفی و هنگام برف بازی مناسب باشند تا دست های کودک در این موقعیت ها خیس و سرد نشود.

7. رنگ لباس

رنگ لباس هم در فصل سرما اهمیت دارد. برای تهیه لباس کودک در روزهای سرد سال به طبیعت توجه کنید. انتخاب رنگ های سبز یشمی، آبی تیره یا آبی نفتی، قهوه ای و غیره گزینه هایی است که در عین زیبا بودن و نزدیکی به رنگ طبیعت می تواند گرما را به خود جذب کند. همچنین برای مطالعه در مورد انتخاب بهتر رنگ لباس کودکان می توانید به این لینک مراجعه کنید.

8. جنس لباس

جنس لباس هم نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. معمولا در روزهای سرد پاییزی و زمستانی بهتر است به سراغ جنس هایی مانند مخمل کبریتی، چرم، جیر، کتانی راه راه، مخمل، بافتنی و کشباف و یا پارچه هایی که آستر دارند بروید. خز و پشم هم گزینه هایی هستند که بسیار گرم و کاربردی هستند و از خروج گرما از بدن کودک شما جلوگیری می کنند.

9. کلاه و اکسسوری مناسب

در کنار توجه به رنگ و جنس انواع لباس؛ اکسسوری هایی هم وجود دارند که به گرم تر ماندن کودک کمک می کنند. یکی از این اکسسوری ها کلاه و شال گردن است. یک کلاه مناسب به همراه شال گردن می تواند تمام گوش و پیشانی کودک را بپوشاند و گرمای لازم بدن را تامین کند. بسیاری از انواع کلاه ها دارای قسمت گوش گیر هستند و بلند بوده و حتی می توانند جایگزین خوبی برای شال گردن هم باشند.
نویسنده:وحیده امینی
 
 

8+1 نکته انتخاب لباس برای بچه ها در روزهای سرد از سال

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی