رنگ آشپزخانه
رنگ ها تاثیر زیادی بر ذهن شما می گذارند به همین دلیل روانشناسان رنگ هایی را مشخص کرده اند که استفاده از آن ها در دکوراسیون آشپزخانه اصلا توصیه نمیشود.

رنگهای نامناسب برای دکوراسیون آشپزخانه از نظر روانشناسان

آیا شما هم دلتان می خواهد که دکوراسیون آشپزخانه تان را تغییر دهید؛ احتمالاً بله! حتی شاید بسیاری از شما خانه جدید خریده باشید؛ اما باز هم بخواهید دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم به شما بگوییم که از چه رنگ هایی هرگز نباید برای آشپزخانه تان استفاده کنید و علت روانشناسی اش را هم برایتان خواهیم گفت؛ پس با ما همراه باشید.

قرمز روشن

قرمز یکی از رنگ هایی است که هرگز نباید برای آشپزخانه استفاده کنید. شاید رنگی باشد که به شما انرژی بدهد؛ اما نباید رنگ اصلی و پایه برای آشپزخانه تان در نظر بگیرید، زیرا استفاده زیاد از این رنگ عامل حواس پرتی و تشویش خواهد بود و همچنین باعث افزایش اشتها خواهد شد.‌ به خاطر همین خیلی از رستوران ها و فست فود ها از این رنگ استفاده می کنند و برای جلوگیری از پرخوری بهتر است که هرگز آشپزخانه را به رنگ قرمز در نیاورید.

رنگ قرمز آشپزخانه

خاکستری و طوسی تیره

استفاده از رنگ طوسی و خاکستری تیره به عنوان رنگ اصلی آشپزخانه هرگز پیشنهاد نمی شود، زیرا این رنگ ها به نوعی حس سردی و ناخوشایندی را در افرادِ خانه ایجاد می کنند و باعث مشکلات روحی می شوند و قطعا هیچ کس دلش نمی خواهد که وارد چنین آشپزخانه ای شود.

سفید خیلی براق

در سال های اخیر خیلی ها ترجیح داده اند که آشپز خانه هایشان را به رنگ سفید در بیاورند. اگر رنگ اصلی آشپزخانه سفید بیش از حد براق باشد، شما را به یاد بیمارستان و کلینیک می‌ اندازد که هرگز حس خوبی را انتقال نخواهد داد. سفید باید در کنار یک رنگ دیگر در آشپزخانه استفاده شود و از طرفی تمیز کردن آن هم کار راحتی نیست.

آشپزخانه سفید

زرد روشن

زرد رنگ زیبایی است؛ اما هرگز نباید به عنوان رنگ اصلی آشپزخانه آن را انتخاب کنید؛ مخصوصا زرد روشن. شاید باعث انرژی و شادی شود؛ اما بیش از حد رنگ محرکی است و عامل حواس پرتی، دل مشغولی و تشویش خواهد بود.

سبز تیره

سبز تیره هم محبوبیت زیادی برای رنگ آشپزخانه دارد. انواع مختلفی از این رنگ ها را می توانید در آشپزخانه استفاده کنید؛ اما به شرطی که رنگ پایه و اصلی نباشد، زیرا به خاطر تیره بودن انتخاب خوبی نیست و حس دل گیری را در خانه به وجود می‌ آورد. از طرفی هم نمی توانید آلودگی ها را خوب روی آن تشخیص دهید و آشپزخانه تان را تمیز کنید و زمانی هم که کثیف می‌ شوند؛ نمی‌ توانید خیلی خوب آن ها را تمیز کرده و آشپزخانه تان روز به روز کثیف تر از قبل به نظر می رسد.

این چندتا رنگو هیچ وقت برای آشپزخونه انتخاب نکنید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی