اپن یا جزیره
جزیره یک انتخاب جدید در دکوراسیون آشپزخانه است که علاوه بر متفاوت بودن کاربرد های فراوانی دارد، اما بعضی از افراد در بین انتخاب اپن و جزیره مردد هستند.

بررسی کاربردی تر بودن اپن یا جزیره

آشپزخانه های مدرن آشپزخانه های روشن با فضای باز و تعداد زیادی کابینت هستند، زیرا از جزیره استفاده می کنند. در واقع این جزیره است که باعث افزایش تعداد کابینت ها می شود. جزیره یک فضای جداگانه را در آشپزخانه به وجود می آورد که با اپن متفاوت است. البته بسیاری از افراد هنوز بر سر دوراهی هستند و نمی دانند که برای آشپزخانه بهتر است از اپن استفاده کنند یا جزیره که در این قسمت از دنیای مد نمناک در مورد جزیره بیشتر صحبت می کنیم.

تفاوت جزیره و اپن

جزیره در وسط آشپزخانه قرار داده می شود و از هیچ سمتی به جایی وصل نیستند و می توان آنها را جابه جا نمود، همچنین قابلیت نماسازی را از سه جهت دارند اما اپن ها از یک سمت به دیوار، کابینت کناری و یا ستون وصل هستند و معمولا فقط از سمت پذیرایی نما سازی می شوند.

کابینت آشپزخانه

جزیره محبوب تر است

جزیره یکی از محبوب ترین دیزاین ها و طراحی‌ های جدید است زیرا:

  • یک استایل مدرن را در آشپزخانه ایجاد می کند و به مدرن تر شدن آشپزخانه کمک می کند، شما می توانید از طراحی های مختلف آن استفاده کنید. البته جزیره از سال 1970 وجود داشته اما امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و مردم سعی می‌ کنند که از آن استفاده کنند.
  • استفاده از جزیره باعث می شود که فضای آشپزخانه بازتر به نظر برسد.
  • استفاده از جزیره باعث می شود که شما محل بیشتری برای نگهداری وسایل خود داشته باشیدو از جزیره می توان به عنوان انبار وسایل استفاده کرد.
  • از دیگر کاربردها و مزایای آشپزخانه جزیره استفاده از آن جهت شست و شو و آماده سازی مواد غذایی است. شما می توانید با نصب تجهیزات آشپزخانه در آن که معمولا سینک ظرفشویی و اجاق گاز می باشند، عمل پخت وپز و آشپزی را روی آن انجام دهید.
  • از پیشخوان جزیره‌ می توان برای مهمانی های سلف سرویس و آماده کردن مواد غذایی استفاده کرد.
  • از یک جزیره آشپزخانه می توان به عنوان میز غذا خوری و دور هم جمع شدن اعضای خانواده استفاده نمود.

اپن یا جزیره؟

با توجه به مزایایی که برای جزیره آشپزخانه بر شمردیم، با استفاده از جزیره با کاربردهای چندمنظوره می توانید استفاده ی بهینه ای از فضا داشته باشید اما در حالت کلی می توانید با توجه به نیاز و سلیقه خود یکی از این مدل ها را برای آشپزخانه انتخاب کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

قرار دادن جزیره در محل مناسب

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که فاصله سینک، اجاق گاز و یخچال با جزیره نباید بیشتر از 7 متر باشد. اگر بتوانید فضای خوبی را برای قرار دادن جزیره در آشپزخانه ایجاد کنید، قطعاً همه چیز بهتر از آشپزخانه های قدیمی یا آشپزخانه های اپن خواهد بود. در واقع باید جزیره را به گونه ای قرار دهید که باعث محدودیت شما در دسترسی به دیگر وسایل آشپزخانه نباشد.

اپن یا جزیره؟ کدوم واسه خونه شما بهتره؟

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی