دکوراسیون آشپزخانه
اگر شماهم میخواهید که آشپزخانه قدیمیتان را تغییر بدهید و یک طراحی مدرن در نظر دارید بهتر است نکاتی را در نوسازی آشپزخانه رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

باید نبایدهای مهم در نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اگر شما هم می‌ خواهید که آشپزخانه تان را به یک فضای جذاب تبدیل کنید، باید مراقب باشید که در نوسازی و تغییر دکوراسیون اشتباهی مرتکب نشوید که لازمه انجام این کار، داشتن ایده است. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم ایده هایی برای نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه به شما بگوییم و نکات مهمی را در این باره مطرح کنیم.

از رنگ های تیره استفاده نکنید

متخصصان طراحی داخلی که کارهای شان سنتی است، عقیده دارند که در آشپزخانه های کوچک نباید از رنگ های تیره استفاده کنید. با وجود اینکه طراحی دکوراسیون این روزها تغییرات زیادی کرده است اما هنوز هم بر این عقیده هستند که رنگ تیره باعث کوچک نشان دادن فضا می شود و بهتر است برای آشپزخانه هرگز به سراغ رنگ تیره نروید.

دکوراسیون آشپزخانه

از ترکیب رنگ ها استفاده کنید

سعی کنید فضای آشپزخانه را به گونه‌ای طراحی کنید که نور طبیعی به آن برسد. در کنارش از رنگ‌ های روشن و کمی هم رنگ های تیره استفاده کنید و ترکیب چند رنگ را به کار بگیرید.

فضایی برای قرار دادن لوازم ضروری ایجاد کنید

اگر می خواهید آشپزخانه را از اول طراحی کنید، حتماً باید به این فکر باشید که چقدر لوازم دارید و به چقدر فضا نیاز خواهید داشت. می توانید یک فضای جداگانه را در آشپزخانه در نظر بگیرید تا بتوانید لوازمی که اضافه هستند را داخل آن بگذارید.

خیلی کابینت اضافه نکنید

یکی از اشتباهات رایج در بازسازی آشپزخانه این است که افراد فضا را نادیده می گیرند و هرجایی که می‌ توانند کابینت اضافه می کنند؛ اما در واقع وجودِ کابینت زیاد، فضای آشپزخانه را شلوغ می کند.

کابینت آشپزخانه

دسترسی را در نظر بگیرید

بعضی از آشپزخانه ها خیلی کوچک هستند. طراحی آن ها باید به گونه ای باشد که شما خیلی راحت بتوانید به همه کابینت ها و لوازم دسترسی پیدا کنید؛ اما اگر بیش از حد فضا را شلوغ کنید؛ قطعا دسترسی تان هم کم می شود.

از قبل برنامه ریزی کنید

حتما از قبل بودجه را در نظر بگیرید و سعی کنید که از اشتباهات دوری کنید. یک بودجه بندی و برنامه ریزی درست داشته باشید و تصمیم بگیرید که دقیقا باید چه کار کنید تا مجبور به پرداخت هزینه زیاد نباشید.

تهویه مناسب ایجاد کنید

اگر می خواهید کابینت های جدید اضافه کنید، حتماً باید تغییراتی را در فضای قدیمی به وجود بیاورید. حتما از یک تهویه مناسب استفاده کنید تا فضای آشپزخانه مطبوع تر باشد.

آشپزخانه مدرن

در مورد هزینه از قبل حساب و کتاب کنید

حتماً از افراد متخصص مشورت بگیرید. در مورد هزینه ها با آن ها صحبت کنید و از قبل همه موارد را برآورد کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

استفاده درست از فضای آشپزخانه

باید از فضای آشپزخانه، خیلی مفید استفاده کنید و بدانید که قرار است چه وسیله ای را کجا قرار دهید. طراحی های مدرن به گونه ای هستند که فضای بیشتری را در اختیارتان قرار می دهند که برای همه آن ها هم باید برنامه درستی داشته باشید.

از فضاهای دیگر غافل نشوید

وقتی که می خواهید طراحی جدیدی در آشپزخانه به وجود بیاورید، نباید فقط محدود به آشپزخانه باشید. فضاهای دیگر در خانه هم می توانند محل مناسبی برای نگهداری از بعضی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه تان باشند که نباید آن ها را نادیده بگیرید.

فضای آشپزخانه

طرح اولیه داشته باشید

قبل از این که بخواهید دست به کاری بزنید و طراحی آشپزخانه تان را عوض کنید، اول باید یک طراحی اولیه در ذهن تان ایجاد کنید و بعد آن را روی کاغذ بیاورید و به فرد متخصص نشان دهید.

فضای کافی ایجاد کنید

اگر فضا کم باشد و شما بیش از حد بخواهید محیط را شلوغ کنید، به مشکل برمی خورید. سعی کنید تا با توجه به فضایی که دارید، لوازم را انتخاب کرده و زیاده روی نکنید.

مفید کار کنید

یک طراحی خوب برای آشپزخانه زمانی مشخص می شود که از همه قسمت ها و فضاها به درستی استفاده کرده باشد و یک طراحی مفید روی آن صورت بگیرد‌. در غیر این صورت شلوغی زیاد یا خلوت بودن بیش از حد؛ طراحی خوبی از آب در نمیاید.

بازسازی آشپزخانه

نورپردازی را فراموش نکنید

باید به نورپردازی آشپزخانه دقت زیادی داشته باشید. مراقب باشید که به آشپزخانه تان به اندازه کافی نور برسد. به جز این؛ هر چقدر هم طراحی خوبی داشته باشید؛ باز نتیجه کارتان خوب به نظر نخواهد رسید.

قبل نوسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه حتما اینو بخونید

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی