کوروش سلیمانی
کوروش سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی قدیمی از اولین سریالش در سال 1370 به روز کرد.

عکس قدیمی کوروش سلیمانی در سال 1370

کوروش سلیمانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان حضور در دنیای هنر را از سال 1370 در صدا و سیمای کرمانشاه آغاز کرد و در حوزه های مختلف رادیو، تلویزیون، تئاتر و سینما فعالیت کرد.

این هنرمند کشورمان تصویری قدیمی از پشت صحنه اولین سریالش در کرمانشاه را به اشتراک گذاشت و از خاطرات آن روزهایش در سال 1370 نوشت.

کوروش سلیمانی 29 سال پیش در اولین سریالش

کوروش سلیمانی با انتشار یک عکس قدیمی در سال 1370 نوشت:

تابستانِ سال هزار و سیصد و هفتاد؛ پشت صحنه ی نخستین تجربه ی تلویزیونی من در صداوسیمای مرکز کرمانشاه؛ به نام "اندرز این حکایت"، به کارگردانی سید احمد صمصام و تهیه کنندگی مریم السادات میرمعصومی.

اینجا من و محسن بهرامی که کلاه به سر دارد ( محسن الان پزشک و فوق تخصص داخلی ست در کرمانشاه ) و مجتبی عقیقی در سمت چپ ام ( خاطرم هست آن سالها کلی پز عکس اش با پورعرب را در پشت صحنه ی مهاجران صباغ زاده می داد و من به حالش غبطه می خوردم) خارج از بازی هستیم و آنسوتر آرش _ با بومی که جلویش گذاشته اند _ دارد به جای خرس، همان سرصحنه حرف می زند، داستان هم داستان دوستی خاله خرسه بود به گمانم، خرس گیجی هم بود!

این سریال که مجموعه ی ده حکایت قدیمی بود، پایان نامه ی آقای صمصام بود و در روستای کلکانِ دینور ضبط می شد. من در این ده حکایت در پنج تای اولش سیاهی لشگر بودم اما به تدریج کار که پیش رفت چند نقش اصلی به من واگذار شد و قسمت پایانی را هم علاوه بر نقش اصلی خاطرم هست که نگارش اش را با لطف به من واگذار کردند

ما ده روز در روستا ساکن بودیم. روزها کار می کردیم و شب ها در مونیتور بازبینی برداشت های روزانه را می دیدیم. هیچوقت خاطره ی دیدن اولین پلان از بازی خودم را و ترک کردن اتاق و رفتن به حیاط را فراموش نمی کنم ... بسیار آن شب حالم بد شد از دیدن خودم

کسی که کلاه به سر دارد و پشت اش به ماست زنده یاد نصرت سیافی ست که اصالتا زاده ی این روستا بود و از بهترین بازیگران و کارگردانان کرمانشاهی ... از دوستان عزیزی که در این پروژه با او هم بازی بودم و الان از بهترین فیلمبرداران سینماست، تورج اصلانی نازنین بود ... امین جلاسی، حسین رستمی و چند نفر دیگر هم با ما بودند که حالا خاطرم نیست.

و این سرآغاز حرکت بود در بازیگری در کرمانشاه ... من قبل از اینکه در سال هفتاد و شش برای تحصیل به دانشگاه تهران بیایم چند سالی در تیٔاتر و تلویزیون کرمانشاه فعالیت داشتم که برایم همواره ارزشمند بوده و درس هایی که از اساتیدم در آنجا از جمله غلامحسین لطفی، صحبت خدایاری، هواس پلوک، محمدرضا زندی، ثریا شیرزادی، خسرو شهراز، رضا بحرایی، داریوش گراوندی،ابراهیم سعدالهی و بسیاری دیگر گرفته ام را هرگز از یاد نخواهم برد.

چند وقتی ست دارم به اینکه چرا به سمت بازیگری آمدم فکر می کنم و اینکه از کجا شروع شد و چرا ... این عکس را نوشتم که شاید کُمَکَم باشد. آدمیزاد یک وقت هایی نیاز به مرور دارد... باقی بقایتان.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی یکی از هنرمندانی است که علاقه زیادی به انتشار عکس های قدیمی دارد و اگر سری به صفحه شخصی او در اینستاگرام بزنید عکس های قدیمی زیادی را مشاهده خواهید کرد.

کوروش سلیمانی

این هنرمند کشورمان در جدیدترین تجربه بازیگری اش در تلویزیون در سریال ایلدا به کارگردانی راما قویدل مقابل دوربین رفت.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی یکی از چهره های فعال در حوزه تئاتر است و کارگردانی نمایش های زیادی را برعهده داشته است و علاقه زیادی به دنیای نمایش دارد.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی در پشت صحنه اولین سریالش در سال 1370

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : صفحه کوروش سلیمانی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی