درد زایمان
زایمان اتفاق لذت بخشی برای مادران است اما مواردی هستند که رعایت نکردن آنها برای مادر مشکل ایجاد می کند و باعث داشتن زایمان دردناک تری می شود.

عوامل تشدید کننده درد زایمان؛ کاهش درد زایمان با حذف این عوامل

احتمالاً شما هم از بسیاری از خانم ها؛ سوالاتی در مورد تجربه بارداری و زایمان آن ها پرسیده اید و جواب های متفاوتی هم گرفته اید‌؛ تعداد زیادی از آن ها برای زایمان، گزینه های مسکنِ دارویی را در نظر می گیرند؛ در صورتی که این اتفاق عوارض زیادی را به همراه خواهد داشت. در این قسمت از نمناک در مورد درد زایمان و اینکه چه چیزی باعث می شود این درد بیشتر شود توضیح خواهیم داد.

محیط پر استرس

ممکن است در طولِ زایمان به خاطر شرایط محیطی، استرس زیادی را تجربه کنید؛ مثلاً وجود شخصی که دوستش ندارید، محیط پر سر و صدا یا رفتار بد پزشک و فرد ماما ممکن است این فشار و استرس را زیاد کند و همین هم باعث افزایش درد می شود، زیرا روی سیستم عصبی اثرگذار خواهد بود.

ترس

وقتی که از چیزی بترسید؛ تنش پیدا می کنید و همین هم؛ باعث مشکلات تنفسی خواهد شد و بدن تان حالت گرفتگی یا سفتی پیدا کرده و درد بیشتری احساس می کنید؛ بنابراین بسیار مهم است که از قبل؛ اطلاعات خود را افزایش دهید و روی آرامش ذهنی تان تمرکز کنید.

خوابیدن به پشت و کمر

انجام این کار باعث می شود که وزن بچه و رحم به کمرتان فشار وارد کند که همین اتفاق؛ جریان خون را هم ضعیف می کند؛ پس به جای این که به روی کمر بخوابید، بهتر است که به پهلو بخوابید تا در زمانِ زایمان هم درد نداشته باشید.

نا آگاه بودن از درد طبیعی زایمان

خیلی از درد ها در دوره های مختلفی از جمله زایمان، طبیعی هستند اما از آن جایی که افراد از آن خبر ندارند، احساس می‌ کنند که این دردِ آن ها خیلی شدید است و با آن سخت کنار می آیند‌؛ پس همه این موارد به آگاهی شما بر خواهد گشت.

درد زایمان

کم آبی بدن

کم آبی و خشکی بدن می تواند خطر زایمان یا درد را افزایش دهد. وقتی که بدن تان کم آب و خشک باشد، به خوبی منقبض و منبسط نمی شود؛ بنابراین سطح انرژی و تمرکز هم افت کرده و همین باعث می‌ شود که زایمان تان دردناک‌تر باشد.

تلقین مصنوعی با استفاده از اکسی توسین

البته منظور ما این نیست که اصلا نباید اکسی ‌توسین مصرف شود؛ اما بسیار مهم است که در نظر بگیرید چه شرایطی دارید و به توضیه پزشک تان گوش کرده و هوشمندانه تصمیم بگیرید؛ بنابراین اگر نیاز اورژانسی به اکسیتوسین مصنوعی ندارید، بهتر است که هرگز این کار را نکنید که قطعا اثر عکس خواهد داشت.

برای کاهش درد زایمانت، فقط کافیه اینو بدونی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی