بابا آنوجکا
پیرزنی که در بین مردم به عنوان شفادهنده و درمانگر شناخته شده بود، قاتل 150 نفر از آب در آمد.

بابا آنوجکا، پیرزن قاتل معروف

پیرزن قاتلی که در این بخش از سرگرمی نمناک در موردش صحبت خواهیم کرد، آنا دی پیشتونجا است، که با نام بابا آنوجکا یا جادوگر بانات نیز شناخته شده و یک شیمیدان بود که از مهارتش برای قتل بیش از 150 نفر در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 استفاده کرد.

بعضی از منابع اظهار داشته اند که او در سال 1838 متولد شده و خانواده ثروتمندی داشته است. دوران کودکی اش را به راحتی سپری کرده و از لحاظ تحصیلات هم مشکلی نداشت تا اینکه در اوایل سن 20 سالگی توسط یک افسر پلیس اتریشی درگیر شکست عشقی شد، اتفاقی که قلبش را خیلی شکست و به بیماری سختی مبتلا شد.

بعد از این اتفاق؛ او به رشته شیمی پناه برد و به عنوان یک شفا دهنده و جادوگر محلی مشغول فعالیت شد.

آنا پس از چند سال انزوا و دوری از جامعه، با مالکی ازدواج کرد که از او صاحب پنج فرزند شد اما تنها یکی از آنها زنده ماندن و باقی فرزندانش در کودکی از دنیا رفتند.

آنا دی پیشتونجا

همسرش نیز که به لحاظ سنی بزرگتر از او بود، 20 سال پس از ازدواج شان فوت کرد و بعد از این که شوهرش از دست رفت، به شکل جدی تر در آزمایشگاه شیمی خود مشغول شد و ترکیبات مختلفی را امتحان کرد؛ در واقع پس از مرگ او بود که آنا تبدیل به جادوگر بنات شد.

اکثر مردم آن منطقه، او را به عنوان یک درمانگر یا شفادهنده می‌ شناختند؛ اما او بطور پنهانی اقدامات دیگری نیز انجام می داد؛ مثلا به سربازان کمک می کرد که یک نوع سم را استفاده کنند تا بیمار شوند و بتوانند از ارتش بیرون بیایند یا حتی ترکیبی به نام آب جادویی درست کرده بود و به خانم ها می داد تا با استفاده از آن از شر همسرشان خلاص شوند. گمان می رود این پیرزن به واسطه همین اقدامات مخفی، مسئول مرگ حداقل 50 تا 150 نفر بوده است.

در واقع فروش ترکیب آب جادویی برای او به بیزینس تبدیل شده بود. یکی از مشتریان ثابتش از ماده جادویی برای کشتن شوهرش استفاده کرده و همین ماده را برای کشتن عموی شوهر دومش نیز استفاده کرده بود و همین اقدام دلیلی برای شک نیروهای تحقیقاتی شد که در نهایت به آنا رسیدند.

با وجودِ انکار فروش آب جادویی، در تجزیه و تحلیل بدن قربانیان آثاری از آرسنیک یافت شد و شهادت مشتریان او هم باعث شد که این پیرزن محبوب به 15 سال زندان محکوم شود. او در زمان صدور حکم 90 ساله بود که بنابراین دلیل و به خاطر کهولت سنش فقط هشت سال را پشت میله های زندان گذراند و سپس آزاد شد و در نهایت در سن 100 سالگی در گذشت.

این پیرزن ریزه میزه، دستیار عزرائیل بود + عکس

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی