لیزر موهای زائد
اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید با انجام آن اثرگذاری لیزر موهای زائد را افزایش داده و از بروز هر گونه آسیب پوستی پیشگیری کنید.

آگاهی، پیش از لیزر موهای زائد!

بالاخره بعد از پرتاب کردن صدها تیغ و ژیلت در سطل زباله حمام و یا شرکت در ده ها جلسه وکس طولانی مدت و خسته کننده، تصمیم گرفته اید که برای همیشه از دست موهای زائد خود راحت شوید؟ مطمئناً تصمیم درستی گرفته اید. اما پیش از آنکه از کلینیک برای این کار وقت بگیرید، بهتر است چند نکته کلیدی را در مورد توصیه ها درباره لیزر موهای زائد بدانید.

انواع دستگاه ها برای لیزر موهای زائد

بر طبق تکنولوژی روز دنیا، شناخته شده ترین دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد عبارتند از:

لیزر الکساندرایت:دستگاه های لیزر با فناوری الکساندریت دارای فناوری سازگاری با تناژ پوستی در جهت اثرگذاری بیشتر و سیستم خنک کننده در جهت کاهش عوارض بعد از جلسات است. این نوع دستگاه ها بیشترین سرعت را در حذف موهای زائد بدن دارند. از انواع دستگاه های لیزر الکساندریت می توان به لیزر کندلا اشاره کرد.

لیزر دایود: دستگاه هایی با این فناوری، اثربخشی بیشتر در مدت زمان کوتاه تری را دارند. سیستم خنک کننده و سازگاری با رنگ پوست نیز در این دستگاه ها وجود دارد.

دستگاه IPL: این دستگاه با استفاده از تاباندن نور متمرکز بر روی فولیکول مو، موهای زائد را از بین می برد. در واقع رنگدانه مو نور را به خود جذب کرده و به انرژی تبدیل می کند. سپس انرژی و گرما با سرعت قابل توجهی باعث از بین رفتن فولیکول مو می شوند. البته این تابش نوری هیچ آسیبی به پوست وارد نکرده و این یک روش کم عارضه محسوب می شود.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بر اساس کلینیک مورد نظر، دستگاهی که در کلینیک به کار گرفته می شود، تعداد جلسات و البته شرایط بدنی هر شخصی متفاوت است. اما به طور کلی با در نظر گرفتن نتایجی که از این فرآیند به دست می آید، هزینه نهایی حذف موهای زائد با استفاده از لیزر نسبت به هزینه ای که قرار است تا آخر عمر بابت وکس و دیگر روش های از بین بردن موها پرداخت کنید، مقرون به صرفه است.
لیزر موهای زائد صورت

نکته های مهم در مورد لیزر موهای زائد که باید از قبل بدانید!

مد نظر قرار دادن و البته عمل کردن به این نکات، هم برای معقول کردن انتظارات شما مفید است، هم برای اثربخشی فرآیند لیزر ضروری است و هم به لحاظ پیشگیری از آسیب های احتمالی لازم می باشد:

1. لیزر موهای زائد دائمی نیست!

درست است که این روش بیشترین ماندگاری و بهترین نتایج را به دنبال دارد. اما انتظار نداشته باشید که با انجام شش جلسه لیزر موهای شما تا آخر عمر رشد نکند. اما در ابتدای کار بین 6 تا 8 جلسه لیزر به صورت هر 6 تا 8 هفته یکبار تجویز می شود. پس از این مدت نیز لازم است که به صورت شش ماه یکبار، سالانه یا هر دو سال یکبار در یک جلسه لیزر شرکت کنید. این موضوع نیز در هر فردی متفاوت است. چنانچه موهای شما بعد از اتمام جلسات لیزر رشد کند، بسیار نازک، کم تعداد و سست خواهد بود.

2.    بهترین زمان برای لیزر موهای بدن و صورت پاییز و زمستان است؛

زمانیکه بدن و صورت خود را لیزر می کنید، بهتر است تا مدت ها در معرض نور خورشید نباشید. به همین خاطر انجام این کار در فصل تابستان و در معرض مداوم آفتاب بودن، ممکن است به پوستتان آسیب بزند. این آسیب شامل تحریک پذیری و تغییر رنگ دائمی پوست است.
به صورت معمول لیزر موهای بدن و صورت در 6 جلسه انجام می شود. همچنین بین جلسات نیز معمولاً 6 هفته فاصله است. بنابراین از اولین جلسه لیزر تا آخرین آن 36 هفته طول می کشد. سعی کنید جلسات اول را در اواخر تابستان تنظیم کنید.

3. حداقل از سه ماه قبل از شروع جلسات لیزر، برنزه نکنید!

تناژ پوست در اثربخشی و نتایج لیزر بسیار مؤثر است. در واقع هر چه رنگ پوست به رنگدانه های مو که قرار است از بین برود نزدیک تر باشد، تشخیص سلول های پوستی و رنگدانه برای دستگاه لیزر موهای زائد دشوارتر خواهد بود. بنابراین اگر پوست خود را برنزه کنید و یا آنقدر در معرض آفتاب قرار بگیرید که رنگ آن تغییر کند، نتیجه بخشی لیزر کاهش پیدا کرده و حتی ممکن است به پوست شما آسیب وارد شود.
لبزر کردن موهای زائد

4. قبل از شرکت در جلسات لیزر، موهای زائد خود را شیو کنید، البته نه با هر وسیله ای!

هرچه موی بیشتری در اندام وجود داشته باشد، درد و سوزش بیشتری را احساس خواهید کرد. البته توجه داشته باشید که در این زمان باید از روش هایی مانند استفاده از تیغ و ژیلت که مو را به طور سطحی شیو می کنند استفاده کنید. چرا که برای اثربخشی لیزر، ریشه مو باید سر جای خودش باشد. بنابراین روش هایی مانند وکس یا استفاده از دستگاه های اپیلاسیون که مو را از ریشه حذف می کنند، مناسب قبل از جلسات لیزر نیست.
 

5. با پوستی عاری از همه چیز در جلسات لیزر شرکت کنید!

قبل از شرکت در جلسه لیزر به هیچ عنوان از هیچ نوع مرطوب کننده یا روغن استفاده نکنید. در غیر اینصورت ممکن است پوست شما دچار تحریک پذیری شده و به درمان پاسخ ندهد.
اگر به دنبال بهترین مرکز لیزر موی زائد تهران یا بهترین مرکز لیزر الکساندرایت می باشید کلینیک ترمه می تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد، فقط مهم است که بهترین ها را برای خود بخواهید!
کلینیک پزشکی ترمه قیمت منصفانه ای در زمینه لیزر موهای زائد پیشنهاد می دهد. این هزینه با توجه به مجهز بودن به دستگاه های پیشرفته و پزشکان متخصص، بسیار ناچیز است. این کلینیک علاوه بر خدمات لیزر موهای زائد، به عنوان یکی از بهترین مراکز لیزر اندولیفت تهران شناخته می شود.

5 نکته کلیدی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید!

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی