تولد
پخت لپه

تکنیک سرآشپزها برای پخت سریع لپه دیر پز

کد مطلب : 84684تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
لپه یکی از پر مصرف ترین حبوبات ها است، اگر شما هم در پخت لپه مشکل دارید و لپه هایتان گاهی سفت می شود باید ترفند هایی برای پخت لپه بدانید تا مشکلتان حل شود.

لپه دیر پز راچگونه بپزیم؟

لپه یکی از پرمصرف ترین حبوبات در ایران است که در پخت بسیاری از غذاهای اصیل مانند خورش قیمه و... مورد استفاده قرار می گیرد. لپه از طریق دو نیم کردن نخود ریز تولید می شود و از نظر کیفیت تنوع زیادی دارد.

اگر اهل آشپزی باشید، احتمالا با این مشکل مواجه شده اید که برخی لپه ها در غذا به خوبی پخته نمی شوند و اصطلاحا دیرپز هستند. به نظر شما لپه دیرپز راچگونه بپزیم؟ این بخش از آشپزخانه نمناک را مطالعه نمایید تا با ترفندهای پختن لپه دیرپز آشنا شوید.

ترفندهای پختن لپه دیرپز

اگر لپه های شما دیرپز است، ترفندهای زیر را به کار ببرید:

لپه

لپه را جداگانه بپزید

همیشه لپه را جداگانه بپزید تا اگر لپه دیرپز بود،مواد غذایی دیگر شما هدر نرود. اگر لپه شما دیرتر از حد معمول پخته می شود، پیشنهاد می کنیم، لپه ها را نیم پز کرده یا کامل بپزید و در فریزر قرار دهید تا در زمان تهیه غذا به مشکل روبرو نشوید.

لپه را خیس کنید

بهتر است قبل از پخت لپه دیرپز، لپه ها را چندین ساعت در آب ولرم خیس کنید. خیس کردن لپه علاوه بر اینکه زمان پخت را کاهش می دهد سبب می شود نفخ لپه نیز گرفته شود. شما می توانید مقدار زیادی لپه خیس کنید و لپه های خیس شده را در فریزر قرار دهید و زمانی که نیاز داشتید، از آن استفاده کنید.

لپه

از زودپز کمک بگیرید

اگر لپه های شما دیرپز است و شما زمان کمی برای تهیه غذا دارید، بهتر است لپه ها را در زودپز بپزید اما مراقب باشید زمان کمی به این کار اختصاص دهید، یک ربع الی نیم ساعت برای پخت لپه کافی است زیرا زیاد ماندن لپه در زودپز سبب می شود لپه، وا برود و له شود.

نمک را ابتدای غذا نیافزایید

افزودن نمک به غذا در ابتدای پخت موجب دیر پختن گوشت و حبوبات می شود پس بهتر است نمک را آخر غذا به آن بیافزایید تا مواد غذایی راحت تر بپزند و ید آن در حداکثر مقدار حفظ شود.

تکنیک سرآشپزها برای پخت سریع لپه دیر پز

3.7146
این مطلب مفید بود ؟10838
منبع : بخش آشپزخانه نمناک /ن/ن.ح
4 نظر به ثبت رسیده است
اکبری1400-09-02
اتفاقا باید توجه داشت برای پخت سریعتر گوشت نمک رو آخر کار اضافه کنید ولی ولی برای پخت سریعتر حبوبات نمک رو از ابتدا اضافه کنید
410
کیمیا1400-09-03
نه اتفاقا برعکس
همه سایتهای آشپزی گفتن نمک رو نباید ابتدا به حبوبات اضافه کنید
64
سرمد1400-09-03
میشه لپه رو با اب داغ از شب قبل توی فلاسک چای هم گذاشت.من اینکاررو مبی کنم وخیلی عالیه.
185
عصمتی1400-09-04
سلام برای زودتر پختن من داخل قابلمه در حال جوش نعلبکی میزارم.
115
وبگردی