مهارت مالی
تصمیماتی که مدیران اتخاذ می کنند بر عملکرد مالی شرکت ها و سازمانها تاثیر می گذارد، بنابراین داشتن مهارت مالی لازم از بروز خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری می کند.

6 مهارت مالی و اقتصادی که هر مدیری باید آن را بداند

اگر شما مدیر یک سازمان باشید یا حتی به عنوان یک سرمایه گذار برای یک کمپانی و برند جدید کار کنید؛ باید مهارت های مالی داشته باشید تا بتوانید در شغل خود موفقیت بیشتری به دست بیاورید.

این مهارت ها به شما کمک می کنند که یاد بگیرید از طریق راه های مختلف به موفقیت برسید و مسیر راحت تر و کوتاه تری داشته باشید. در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک مهارت های مالی مورد نیاز برای انجام کارهای مدیریتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهارت در مدیریت

مهارت های مالی تخصصی در مدیریت

1- حسابداری

هر مدیر باید یک درک و فهم پایه از بیزینس داخل و خارج داشته باشد و حسابداری آن را بداند. اگرچه شاید شغل شما نیازمند سر و کار داشتن با اعداد نیست اما باز هم باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. همیشه باید یک تیم حسابداری استخدام کنید و خودتان هم جزئیات کار و اسناد آن ها را بدانید و بتوانید اطلاعات خوبی را از آن ها بگیرید تا مدیریت خوبی روی جریان کلی کار داشته باشید.

شاید مهارت های حسابداری در لیست نیازمندی شغل شما نباشد اما اطلاعات داشتن در این زمینه به شما کمک می کند که مدیریت بهتری را به کار بیندازید.

2-  تجزیه و تحلیل آماری

تجزیه و تحلیل آماری باعث می شود که متخصصان یک تصویر واضح تر در مورد جایگاه کمپانی داشته باشند و باعث می شود که شما بتوانید مقایسه های خوبی را در بین دیگران به عمل بیاورید. آمارهای زیادی در این رابطه وجود دارد و قدرت و ضعف شما را مشخص می کند. همچنین این تجزیه تحلیل ها می تواند در میزان سود دهی شما و مدیریت بدهی ها بسیار موثر باشد.

تجزیه آماری

3- پیش بینی

پیش بینی یک مهارت کمک کننده برای مدیریت است و باعث می شود که شما تصمیمات خوبی را اتخاذ کنید. این فرآیند از اطلاعات قبلی برای پیشگویی فروش در آینده از منابع اولیه و ثانویه استفاده می کند و باعث می شود که شرکت ها و کمپانی ها توانایی مدیریت غیرقابل پیش بینی را به عنوان بهترین راه در اختیار داشته باشند.

پیش بینی شبیه به حسابداری است و شما لزوماً به آن نیازمند نیستید اما اگر در آن مهارت داشته باشید، قطعاً کیفیت کار شما افزایش پیدا می کند.

مهارت های مالی شخصی مدیریتی

1- مدیریت اعتبار

بسیار مهم است که برای آینده مالی و تجاری خود حتماً افراد خوبی را استخدام کنید و از اعتباری که آن ها دارند، آشنایی داشته باشید. چرا؟ چون اعتبار تاثیر زیادی روی سرمایه گذاری اصلی و کلی کار شما دارد.

اگر به دنبال شروع یک تجارت هستید، پس قطعاً باید نمره اعتبار مناسبی را دریافت کنید. نمره اعتبار نقش مهمی برای وام های مربوط به تجارت حتی تجارت های کوچک دارد.

2- سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یک مهارت ارزشمند در بلند مدت است و باعث می شود که شما بتوانید برنامه های بهتری را مخصوصاً برای دوران بازنشستگی داشته باشید. از برنامه ریزی هایی استفاده کنید که در آن سرمایه گذاری های بزرگ تر و دوران راحت تری را در بازنشستگی سپری کنید، در نتیجه یک زندگی راحت تر با پول بیشتر در آینده خواهید داشت.

سرمایه گذاری

3- بودجه بندی

برنامه ریزی برای اموال شخصی و پایبند بودن به یک برنامه مناسب، داشتن دیسیپلین، کنترل و نظم شخصی شما را نشان می دهد. 59 درصد از افراد دنیا خرج و مخارج خود را ثبت و ضبط نمی کنند، اما شما جزء این دسته از افراد نباشید. آشنایی با تنظیم یک برنامه اقتصادی و بودجه بندی، قطعاً در این مسیر به شما کمک می کند و باعث می شود که به اهداف گروهی بهتر دسترسی پیدا کنید و موفقیت بیشتری را در آینده به دست بیاورید.

مهارت های مهم مالی که هر مدیری باید داشته باشد

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ف
وبگردی