مدیریت در دوران کرونا
مدیریت در دوران کرونا راهکارهای خاص خود را می طلبد و مدیران موفق با درک شرایط موجود بهترین تصمیم ها را برای کسب و کار خود اتخاذ می کنند.

اصول مدیریت موفق کار در ایام کرونایی و شرایط سخت

همه ما بعد از مواجه شدن با دوران شیوع کرونا متعجب شدیم و یک زندگی جدید را در پیش داشتیم که نمی دانستیم چگونه باید با آن رفتار کنیم. کرونا یک بحران جهانی است که زندگی هر نفر در کره زمین را تحت تاثیر قرار داده است؛ مخصوصاً افرادی که بیزینس دارند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که با کم کار کردن در ایام کرونا دچار مشکل شده اید، بدانید که تنها نیستید. در واقع همه شما با داشتن ایده ها و راهکارهای خلاقانه می توانید تجارت خود را سرپا نگه دارید و سخت کوشانه تر کار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. در این قسمت از رازهای موفقیت نمناک راهکارهایی را برای حفظ انگیزه در ایام کرونا به شما معرفی خواهیم کرد.

مدیریت کار

1. این دوران هم سپری می شود

باید سعی کنید ارزش های کاری را بشناسید ، به آن ها تکیه کنید و شجاعت داشته باشید. در تصمیم گیری ها از یکدیگر کمک بگیرید و هرطور که شده این مسیر را پشت سر بگذارید. به خودتان یادآوری کنید که با تمرکز بالا روی کار قطعاً کنترل بهتری خواهید داشت و می توانید موفقیت بیزینس خود را تضمین کنید. مطمئن باشید که این دوران هم مانند هر دوران دیگری بالاخره سپری می شود و شما می توانید قوی تر از قبل ظاهر شوید.

2. به ارزش های شرکت و موسسه ی خود تکیه کنید

ارزش های کمپانی و شرکت و تجارت خود را بشناسید . همیشه نیت های مثبت داشته باشید و ارتباط احترام آمیز و سالم را در محیط کار حفظ کنید. هر چقدر که بهتر از قبل ظاهر شوید، به اضطراب و استرس خود بهتر غلبه خواهید کرد.

کار و کرونا

3. تجربیات مهم را سرلوحه کار خود قرار دهید

سعی کنید که همیشه از ابزار مناسب استفاده کنید ، تجربیات دیگران را مورد بررسی قرار دهید و برای جلسات مهم کاری از تجربیات آن ها مثل نوع حالت صورت ، طرز ایستادن، طرز حرکت دست ها و غیره کمک بگیرید و سعی کنید که در کار خود حرفه ای تر رفتار کنید.

4. اعتبار همیشه در شرایط سخت ساخته می شود ، نه در شرایط آسان

ویروس کرونا قطعاً شرایط را هم برای مشتری ، هم کارمند و هم مدیر سخت کرده است اما مطمئن باشید همین دوران سخت می تواند عاملی برای شکوفایی و رشد بیشتر شما باشد . با اجرای کارهایتان به شکل صحیح و در نظر گرفتن نکات بهداشتی و تحمل سختی ها ، قطعاً به نتایج خوبی خواهید رسید .

رعایت بهداشت

5. همیشه امیدوار باشید

همیشه باید واکنش های مناسب داشته باشید و اجازه دهید که بحران عبور کند . مطمئن باشید که در کار خود موفق خواهید شد؛ به شرطی که امیدواری تان را حفظ کنید و به سختی های زندگی غلبه نمایید.

6. ارتباط بین اعضای تیم را تقویت کنید

سعی کنید که ارتباط بین اعضای تیم را تقویت کنید ، ارتباط های خود را در کنفرانس های مختلف به صورت روزانه مورد بررسی قرار دهید . مثلاً به این فکر کنید که برای انجام ملاقات و یا صحبت کردن، کدام یک از گزینه هایی مثل تماس ویدیویی ، تماس تلفنی ، ایمیل یا یک پیام کوتاه می تواند بهتر باشد و کاری کنید که ارتباط شما با یکدیگر بهبود پیدا کند.

ارتباط مجازی

7. از یکدیگر حمایت کنید

زمانی که یکی از اعضای تیم نمی تواند در محل کار حضور داشته باشد یا حتی به صورت دورکاری هم کار خود را انجام دهد، اعضای دیگر باید بتوانند جای خالی او را پر کنند و او را حمایت نمایند . پس سعی کنید در تیم نقش حمایتی داشته باشید.

8. محل کارتان را ضد عفونی کنید

قطعاً حضور در محل کار بیش از همیشه ؛ ما را در معرض ویروس کرونا قرار می دهد. پس تا جایی که می توانید محیط اطراف خود را تمیز نگه داشته و ضد عفونی کنید و از آخرین پروتکل های بهداشتی ارائه شده توسط سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها استفاده کنید . سعی کنید سفر های کاری خود را تا جایی که می توانید به تاخیر بیاندازید و کنفرانس های تان را به صورت آنلاین و مجازی برقرار کنید.

ضدعفونی کردن

9. منتظر اتفاقات غیرقابل پیش بینی باشید

قطعاً همه تجارت ها و شرکت های مختلف برای چند وقت آینده کاری خود برنامه ریزی کرده اند اما هیچ کس پیش بینی نمی کرد که چنین بحرانی بتواند آن ها را عقب بیاندازد و جلسات را کنسل کنند. پس یاد بگیرید که هر روز با توجه به شناخت ارزش های هسته ای ، هم شفافیت و هم اولویت بندی داشته باشید و مطابق با زمان حال ، یک برنامه ریزی سریع انجام دهید.

10. پویا و فعال باشید

تیم کاری باید نقش فعالی را اجرا کنند . اول از همه اطلاعات مهم را با حفظ امنیت کاری و مراقبت از خود در برابر ویروس ها و رعایت پرتکل ها با یکدیگر به اشتراک بگذارید . هر صبح و هر شب با اعضای تیم کاری خود در ارتباط باشید و حتی شده از راه دور ارتباط بگیرید . در همان فضای مجازی در انجام کار خود فعال باشید.

کار گروهی

11. انعطاف پذیر باشید و پاسخ سریع دهید

به عنوان یک فرد از یک کار تیمی باید انعطاف پذیر بوده و پاسخ دهنده باشید و سعی کنید شرایط موجود را درک کنید . سیاست های کاری مختلف را در پیش بگیرید و گزینه های مختلف را مورد بررسی قرار دهید تا با چالش های خود هرچه سریعتر کنار بیاید و بیش از حد معطل نکنید.

12. نمایشگاه مجازی ایجاد کنید

به جای اینکه میزبان ملاقات ها و اینفلوئنسرها در دنیای واقعی باشید ، کار های خود را به صورت مجازی به نمایش بگذارید و به اصطلاح نمایشگاه های مجازی ایجاد کنید . سعی کنید یک شرایط غیر قابل پیش بینی و جدید را ایجاد کنید و به دنبال راه های منحصر به فردی برای برقراری ارتباط بگردید.

نمایشگاه مجازی

13. از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده کنید

قطعاً می توانید با قرار دادن استوری ها در اینستاگرام ، کار خود را به دیگران معرفی کنید ، چالش های کاری را به اشتراک بگذارید و ویژگی های جدیدی را به فضای کاری خود اضافه کنید و با دنیای تازه تری آشنا شوید.

14. دورکاری کنید

بهتر است هم خودتان دورکاری کنید و هم به اعضای تیم این پیشنهاد را دهید . سعی کنید جلسات را به صورت آنلاین برگزار کنید تا هم سلامت خودتان و هم سلامت کار حفط شود.

دورکاری

15. قوی ، آرام و قدرشناس باشید

در دوران تغییرات سریع ، هم ارزش کمپانی ، هم ارزش افراد و هم ارزش مشتریان را بشناسید . کنفرانس های ویدئویی را به صورت منظم مورد بررسی قرار دهید ، قدرت خود را در این مسیر حفظ کنید ، آرامش خود را بالا ببرید و همیشه قدرشناس شرایط موجود باشید.

16. وظایف کوچک را با یکدیگر به اشتراک بگذارید

باید سعی کنید کارها را به دقت انجام دهید . روی وظایف خود تمرکز کنید و همین کارهای کوچک را در کنار یکدیگر به انجام برسانید . همیشه لیست اولویت بندی داشته باشید تا مسیر کاری شما راحت تر شود و قوی تر از قبل ظاهر شوید.

تقسیم وظایف

17. به فواید دورکاری توجه کنید

همه ما تیم خود را تشویق می کنیم که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین می توانید شماره خصوصی همکاران خود را داشته باشید و هر زمان که خواستید با یکدیگر تماس بگیرید و در مورد کار با هم صحبت کنید . فواید دورکاری این است که در هر زمانی می توانید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و همچنین سعی کنید به فواید دیگرِ آن هم فکر کنید تا ذهن شما نسبت به این قضیه مثبت باشد.

18. کارکنان را تشویق کنید که از خودشان مراقبت کنند

قطعاً باید کارمندان خود و همکارانتان را تشویق کنید که اول از همه به سلامت خودشان اهمیت دهند و نکات مراقبتی را رعایت کنند و مسئولیت سلامت خود و دیگران را بپذیرند.

رعایت بهداشت فردی

19. برای همکاران خود پیام های حمایتی بفرستید

اجرای یک کار تیمی و گروهی چهار نفره ، شاید آسان به نظر برسد اما سخت تر از آن چیزی است که اکثر افراد فکر می کنند . ویروس کرونا باعث ایجاد تغییرات بزرگی در این مسیر شده است. پس باید سعی کنید از یکدیگر حمایت کنید ، پیام های حمایتی را به همکارانتان ارسال کنید تا قوت قلبی برای یکدیگر باشید و نگرانی ها را کاهش دهید.

20. ارتباطات خود را گسترده کنید

در دوران مواجهه با بحران باید یاد بگیرید که ارتباطات خود را با آن ها گسترده کنید . همچنین ارتباطات کاری تان را افزایش دهید . مثلاً هر هفته جلسه ای مجازی برقرار کنید و کار خود را مورد بررسی قرار دهید.

جلسات آنلاین

21. امنیت کارمندان را تضمین کنید

در دوران شیوع کرونا حتماً باید امنیت کارمندان را قبل از هر چیزی تضمین کنید تا بتوانید تیم کاری موفق تری داشته باشید . نباید اجازه دهید که ویروس کرونا با خطراتش ، تمرکز کاری افراد را بگیرد. پس سعی کنید که حتما کارکنان از امنیت کاری خود مطمئن باشند .

روش مدیریت خوب تیم کاری در شرایط کرونایی و بحران

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی