یادگیری زبان جدید

زبان جدید را سریع تر یاد بگیرید

کد مطلب : 78888زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر قصد یادگیری زبان های مختلف جهان را دارید اما به فکر طولانی شدن زمان یادگیری آن ها هستید، نگران نباشید. شما می توانید با اصول صحیح هر زبان را در 6 ماه یاد بگیرید.

چطور زبان انگلیسی یا هر زبان جدید دیگه رو سریع یاد بگیریم؟

اکثر افراد در طول زندگی به دنبال یادگیری زبان دوم (یا حتی زبان سوم و چهارم) هستند و می خواهند مهارت خود را در زبان دیگری افزایش دهند. به همین دلیل در این قسمت از رازهای موفقیت نمناک تصمیم گرفتیم که راهکارهایی را به شما آموزش دهیم که در عرض 6 ماه بتوانید به یک سطح مطلوبی در یک زبان جدید برسید و آن را راحت تر از همیشه صحبت کنید پس موارد زیر را به خاطر بسپارید.

یادگیری زبان جدید

با 5 قانون مهم یادگیری زبان جدید را شروع می کنیم

1. روی محتوای زبانی که قصد یادگیری آن را دارید، تمرکز کنید

ببینید چرا می خواهید زبان دوم را یاد بگیرید و به موارد زیر توجه کنید:

به طور مثال می خواهید زبان ایتالیایی را یاد بگیرید که موسیقی اپرا را بهتر بفهمید. حتی می توانید روی کلمات و عباراتی تمرکز کنید که در موسیقی های اپرا بیشتر به گوش می رسد.

آیا می خواهید زبان ماندارین را یاد بگیرید تا با همتایان تجاری خود در کشور چین به راحتی صحبت کنید؟ خب باید بیشتر روی کلمات و عباراتی در حوزه تجارت تمرکز کنید.

یادگیری انواع زبان

2. از زبان جدید به عنوان یک ابزار برای برقراری ارتباط استفاده کنید

به جای این که یک زبان را در سطح آکادمیک یاد بگیرید، خودتان را در شرایطی قرار دهید تا بتوانید از زبان برای ارتباط گرفتن با دیگران استفاده کنید.

3. یادگیری همراه با درک مفهوم حاصل می شود

زمانی که پیام و مفهوم را متوجه شوید، به طور ناخودآگاه زبان را می فهمید پس هنگامی که می خواهید زبان جدید یاد بگیرید، سعی کنید کلمات را بفهمید و ببینید که افراد از چه چیزهایی برای بیان مفهوم استفاده می کنند.

همچنین زبان بدن و حالت صورت آن ها را نیز به خاطر بسپارید. پس از اول نباید به دنبال استخراج کردن معنی بروید. بلکه باید درک و تعامل خود را افزایش دهید و سعی کنید فهم خوبی از بیان دیگران پیدا کنید.

یادگیری زبان های مختلف

4. بعد دیگری از یادگیری زبان جدید

یادگیری زبان جدید یادگیری علم و دانش نیست. بلکه یک تمرین فیزیولوژیک محسوب می شود. اول از همه فیلترهایی در مغز ما وجود دارد و صداهایی را که با آن آشنا هستیم را فیلتر می کند و صداهای غیر آشنا را نیز جدا می کند.

تا زمانی که نتوانید چیزی را بشنوید، نمی توانید آن را یاد بگیرید بنابراین باید به طور مداوم به صدای زبانی که می خواهید در آن ماهر شوید، گوش دهید. علاوه بر آن صحبت کردن نیاز به تمرین ماهیچه های صورت دارد. 43 ماهیچه در صورت وجود دارد که باید با یکدیگر هماهنگ شوند و صدا ها را تولید کنند.

5. وضعیت فیزیولوژیک بسیار اهمیت دارد

اگر ناراحت، مضطرب، نگران یا پریشان هستید، سراغ یادگیری زبان جدید نروید. اگر شاد، ریلکس و کنجکاو هستید، سریعاً به سمت یادگیری زبان جدید بروید و همچنین باید صبور باشید و مطمئن باشید که در وهله اول چیز های بسیار کمی را از زبان جدید می فهمید اما کاملاً طبیعی است.

گوش دادن به زبان جدید

7 قدم موثر برای یادگیری زبان جدید در زمان کم

در مطلب " یادگیری زبان انگلیسی سریعتر و بهتر از آنچه فکر میکنید " در بخش قبلی نمناک کامل در این مورد توضیح دادیم و در این بخش لازم است به موارد تکمیلی دیگری اشاره کنیم. بر اساس پنج قانونی که در بالا توضیح دادیم، 7 قدم وجود دارد که برای یادگیری زبان جدید باید ان ها را به سرعت به کار بگیرید که شامل موارد زیر هستند:

1. گوش بدهید

تا جایی که می توانید ذهن تان را از لحاظ شنیداری درگیر کنید، فرقی ندارد که در وهله اول چیزی می فهمید یا خیر. باید الگو های ذهنی کلمات را منظم کنید، آن ها را تکرار کنید و ریتم زبان جدید را یاد بگیرید.

2. روی دریافت معنی تمرکز کنید تا این که بخواهید کلمات را بفهمید

از زبان بدن چیزهای زیادی از نوع ارتباط، دستگیر شما خواهد شد و در نتیجه می توانید فهم و درک خود را از زبان بالا ببرید.

نحوه یادگیری زبان جدید

3. ترکیب کردن را شروع کنید.

اگر هم اکنون 10 عدد فعل، 10 اسم و 10 صفت در زبان جدید یاد گرفته اید، می توانید 1000 چیز مختلف را بیان کنید. زبان یک فرایند خلاقانه است. به دنبال راه هایی بگردید که معنی و مفهوم حرف خود را با همان کلماتی که بلد هستید، به دیگران برسانید.

4. روی نکات اصلی تمرکز کنید

از کلمات پر تکرار استفاده کنید. همان طور که می دانید 1000 کلمه در انگلیسی، 85 درصد صحبت های روزانه را تشکیل می دهند. 3000 کلمه 98% را پوشش می دهند و لغات دیگر تقریباً برای تخصصی کردن کار هستند.

روش صحیح یادگیری

5. پیشرفت خود را ثبت کنید

پیشرفت خود در زبان را به ثبت برسانید که معمولاً به صورت زیر خواهد بود:هفته اول به طور مداوم بپرسید که این چیست؟ چگونه آن را بیان می کنید؟، آیا می توانید دوباره آن را بگویید؟ آیا می توانید آن را تکرار کنید؟ همیشه عبارات سوالی این چنینی در ذهنتان داشته باشید و هنگام یادگیری از آن ها استفاده کنید.

هفته دوم و سوم باید از اسم ها، فعل ها و ضمیر های ساده استفاده کنید.

هفته چهارم باید از کلمات ربطی مانند "و"، "اما"، "اگر چه"، "بنابراین" و غیره استفاده کنید.

این کلمات می توانند مفاهیم پیچیده را راحت تر انتقال دهند؛ مخصوصاً افرادی که می خواهند به یک زبان جدید صحبت کنند.

6. از چهره بومی های این زبان هنگام صحبت کردن، تقلید کنید

برای این که صدا ها را یاد بگیرید، باید سعی کنید افرادی که به زبان یادگیری شما صحبت می کنند را به دقت نگاه کنید و چهره آن ها را حین ادای کلمات و صداهای مختلف تقلید کنید.

صحبت با زبان جدید

7. تصاویر ذهنی برقرار کنید

اکثر افراد برای کلماتی که می خواهند آن ها را به زبان جدید یاد بگیرند، به این روش عمل می کنند که کلمات زبان خود را می نویسند و کنار هر کدام مترادفش را به زبان جدید یادداشت می کنند و مدام این لیست از کلمات را تکرار می کنند تا کلمات زبان جدید را به خاطر بسپارند اما انجام این کار اصلاً مفید و موثر نیست.

هر چیزی که یاد می گیرید تصویری را در ذهن شما ایجاد می کند. مثلاً اگر در مورد آتش صحبت کنید، می توانید بوی دود را احساس کنید، گرما را بفهمید، صدای آتش را بشنوید، شعله ها را ببینید.

پس کاری که باید انجام دهید، تمرکز کردن روی تصاویری است که هم اکنون بعد از شنیدن کلمه آتش به گوش شما می رسد و یک مسیر جدیدی را برای شما در یادگیری زبان جدید ایجاد خواهد کرد.

یادگیری سریع زبان جدید با 5 قانون و 7 قدم

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی