رژیم بدون لکتین
رژیم بدون لکتین رژیمی می باشد که مخالفان زیادی دارد با این حال این رژیم به دلیل جواب دهی موقت طرفداران زیادی دارد این کاهش وزن به چه قیمت؟

دلیل مخالفت برخی از متخصصان با رژیم بدون لکتین

وقتی که صحبت از رژیم بدون لکتین می شود، خیلی از افراد نسبت به آن موضع می‌ گیرند و موافقش نیستند. به نظر شما چرا بعضی از پزشک ها هم نسبت به این رژیم مخالفت نشان می‌ دهند و چه دلایلی برای این نظرشان دارند؟ در این قسمت از نمناک توضیح خواهیم داد.

رژیم بدون لکتین؛ کاهش وزن به چه قیمتی؟

اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، قطعا رژیم هایی مانند رژیم fad یا مد روز می‌ تواند راهی سریع و ساده برای کاهش وزن باشد. طبق نظر متخصصان محدودیت بیش از حد مواد غذایی؛ آسیب زننده است و به کاهش وزن کمکی نمی کند.
از طرفی شاید از رژیم هایی مانند رژیم بدون لکتین نتایج موقتی بگیرید. در صورتی که بعد از آن، مشکلات گوارشی و آسیب های دیگر به سلامتی تان وارد خواهید کرد.
اگر بدن نتواند لکتین را هضم و گوارش کند، کاملاً طبیعی است که باید آن را از رژیم غذایی خود حذف کنید؛ اما اگر حساسیتی به لکتین ندارید، بدانید که بدن تان در حد متعادل به همه مواد مغذی نیاز دارد. طبق نظر بعضی از متخصصان تغذیه شما می توانید با پختن مواد غذایی، 95 درصد لکتین آن را از بین ببرید و در نتیجه مجبور نیستید آن ها را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید.

رژیم غذایی

بدن تا حدی به لکتین هم نیاز دارد

حذف یک گروه غذایی به طور کامل از رژیم شاید راهکار راحتی برای کاهش وزن به نظر برسد؛ اما سختی هایی را هم به همراه دارد. حذف غذا هایی که لکتین دارند؛ یعنی حذف فیبر از رژیم غذایی، چرا که بسیاری از غذا هایی که حاوی لکتین هستند؛ پروتئین، چربی، ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان دارند و حذف آن ها مساوی با حذف مواد مغذی است و در نتیجه رژیم از حالت سالم و متعادل خارج می شود.
در صورتی که شما باید مواد غذایی مثل غلات کامل را استفاده کنید تا از بیماری های قلبی در امان باشید.

چرا بعضی از پزشک ها با رژیم بدون لکتین مخالفن؟‌

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش تناسب اندام نمناک / م.ح/ن
وبگردی