تولد
لکه پوست پا
اگر از داشتن لکه های تیره بر روی پوست پاها رنج می برید می توانید از مواد طبیعی و خانگی استفاده کنید و برای همیشه از شر آن ها خلاص شوید.

روش های رهایی از زخم و لکه های تیره روی پوست پا

وجود لکه و زخم درپاها برای اکثر خانم ها غیر معمول نیست زیرا می تواند به دلیل برنزه شدن، رنگدانه ها، تغییرات هورمونی زمینه ای یا فقط زخم های ساده باشد. اگرچه این لکه ها صدمه زیادی به سلامتی فرد نمی زنند اما هنگام پوشیدن دامن یا شلواری کوتاه بسیار آزاردهنده خواهند بود.

اما آن چه واقعا ناخوشایند است، ظاهر منافذ روی پاهایتان است. آن ها به وضوح و با توجه به رنگ پوست شما قابل مشاهده هستند که درنهایت به نظر عجیب می آیند.

بنابراین اگر از وجود این لکه ها روی پاهایتان خسته شده اید با دانستن روش هایی که در ادامه ذکر شده است می توانید از آن ها خلاص شوید. نحوه درمان خانگی از لکه های تیره روی پوست را در این قسمت از نمناک آورده شده است.

لکه پوست پا

نسخه های خانگی و گیاهی برای درمان لک های تیره روی پوست پا

1. سرکه سیب

سرکه سیب به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی عمل می کند بنابراین می تواند شما را از شر مشکلاتی چون برنزه شدن، رنگدانه سازی و حتی افتادگی پوست خلاص کند. با این حال، هرگز آن را به صورت غلیظ استفاده نکنید زیرا ممکن است به پوست تان آسیب برساند.

بدین منظور یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با 4 قاشق چای خوری آب مخوط کنید تا رقیق شود. سپس با کمک پنبه آن را روی تمام لکه ها و جای زخم پاهای خود بمالید. این روند را روزانه تکرار کنید تا شاهد نتایج آن باشید.

سرکه سیب

2. اسکراب شکر

اسکراب شکر برای لایه برداری از تمام آلودگی ها، کثیفی ها و سلول های مرده پوست گزینه خوبی است. بدین منظور 2 قاشق غذاخوری شکر را با 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و هنگامی که به خوبی مواد را با یکدیگر مخلوط کردید؛ کمی از آن را برداشته و با حرکت ملایم و دورانی روی پاهای خود بمالید. این اسکراب به شما کمک می کند تا از شر لکه ها خلاص شوید و پوست تان نرم و صاف شود.

اسکراب شکر

3. لیمو

لیمو نیز همانند سرکه سیب، یک نوع ماده سفیدکننده طبیعی است، به طوری که یک شبه می توان نتایج حاصل از آن را شاهد بود. بدین منظور یک عدد لیمو را برش دهید و آن ها را روی مناطق آسیب دیده بمالید.

به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس پوست تان را با آب گرم شستشو دهید. پس از آن، از یک مرطوب کننده استفاده کنید؛ درغیر این صورت پوست تان خشک خواهد شد.

لیمو

4. خیار

از آن جا که در حال امتحان کردن راهکارهای طبیعی هستیم، چرا از خیار غافل شویم؟ خیار در از بین بردن لکه های تیره معجزه می کند، به همین دلیل برای کمک به کاهش التهاب و پف زیر چشم نیز استفاده می شود.

بدین منظور، یک عدد خیار را پوست گرفته و رنده کنید، سپس آن را بر قسمت های آسیب دیده بمالید و بعد از مدتی پوست تان را بشویید. تنها با چند بار استفاده متوجه تغییراتی خواهید شد.

درمان لکه پوست پا با چند راه عالی خانگی

452
این مطلب مفید بود ؟4210
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی