نشانه بیماری قلبی
علامتی که در پاها وجود دارد که نشان دهنده بیماری قلبی انسان است، این علائم پا خبر از وجود بیماری قلبی در افراد می دهد.

ارتباط پاها و سلامت قلب

بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در بیشتر کشورهای دنیا است و سلامت افراد را تهدید می کند. سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها اعلام کرده که نارسایی قلبی جزء مشکلات رایج در افراد محسوب می شود و در هر 36 ثانیه جان یک نفر را می گیرد؛ همچنین ممکن است به طور ناگهانی هم اتفاق بیفتد بنابراین شما باید از خودتان به شدت مراقبت کنید. جالب است بدانید که حمله قلبی می تواند علائم خودش را در پای افراد نیز نشان دهد، علائمی که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به آن اشاره خواهیم داشت.

پای یخ و سرد نشان دهنده بیماری قلبی است

اگر مدام احساس می کنید که قسمت پایین پای شما یخ و سرد است، احتمال اینکه به مشکل قلبی دچار باشید، زیاد است و علت آن جریان خون ضعیف به قسمت های پایین پا است. به همین دلیل متخصصان هشدار می دهند که هرگز نباید این علامت را نادیده بگیرید.

رگ های قلبی از کلسترول، مواد چربی، پسماند سلول، کلسیم و فیبرین ساخته شده اند که همگی در کنار یکدیگر و ضخامت رگ های خونی را ایجاد می کنند و اگر این مسیر باریک باشد، جریان خون ضعیف می شود و مقدار اکسیژن رسانی و رساندن مواد مغذی به بدن کاهش پیدا می کند. بنابراین اگر جریان خون به قلب مسدود شود، باعث حمله قلبی خواهد شد. اگر یک لخته خون در این رگ های باریک شکل بگیرد، جریان خون به مغز هم مسدود می شود و عاملی برای سکته خواهد بود.

گرفتگی رگ های قلب

پلاک های ایجاد شده می تواند در همه رگ های خونی ایجاد شوند اما معمولاً در قسمت پا رواج بیشتری دارند. طبق اطلاعات موجود از سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها، این پلاک های حاصل از گرفتگی می توانند در هر کدام از رگ های خونی باشند اما معمولاً در قسمت پا بیشتر از دست اتفاق می افتد و این مسدودیت خونرسانی عاملی برای سخت راه رفتن، درد پا و بی حسی است که باعث می شود جریان خون از مغز، قلب، پا، دست و کلیه به خوبی انجام نشود و همچنین ممکن است این مسدودیت خونی به نواحی دیگر بدن هم برسد و عاملی برای مشکلات قلبی و کلیوی باشد.

به دنبال علائم دیگر هم بگردید

اگر از این مشکل رنج می بردید، حتما علائم دیگر را هم در نظر داشته باشید. در چنین حالتی درد قفسه سینه، سفت شدن قفسه سینه، تنگی نفس، بی حسی و ضعف در قسمت های مختلف بدن، درد گردن و گلو یا شکم، احساس سردی در دست و پا اتفاق می افتد.

علائم بیماری قلبی

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم ؟

متخصصان بر این عقیده هستند که اگر هرکدام از علائم بالا را در خودتان مشاهده کردید، حتما با متخصص تماس بگیرید و به او مراجعه کنید و افرادی هم که بالای 65 سال سن دارند یا افراد بالای 50 ساله که سابقه دیابت یا دیگر مشکلات قلبی، چاقی و فشار خون بالا دارند، حتماً به طور منظم چکاپ داشته باشند.

این علامت در پاها خبر از بیماری قلبی میدهد

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
برچسب : بیماری قلبی
وبگردی