نور کاکتوس

واسه رشد کاکتوس چه نوری بهتره؟

کد مطلب : 87057زمان مطالعه : 2 دقیقه
نور یکی از مهم ترین آیتم ها برای رشد کاکتوس است و تاثیر بسزایی در زیبایی و سلامت آن دارد پس باید بدانید کاکتوس در شرایط مختلف به چه میزان نور احتیاج دارد.

میزان کافی نور برای رشد و پرورش کاکتوس

اگر شما هم گیاه کاکتوس را در خانه پرورش می دهید؛ احتمالاً این سؤال در ذهن تان شکل گرفته باشد که بالاخره باید چقدر به کاکتوس نور برسانیم. همه ما کاکتوس را یک گیاه قوی و مقاوم در برابر کم آبی می‌دانیم اما سؤال اصلی این است که باید چقدر به کاکتوس نور برسد تا بتواند وضعیت خوبی داشته باشد؟ در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا به پاسخ سؤال خود برسید.

کاکتوس به چقدر نور نیاز دارد؟

اکثر کاکتوس ها متعلق به مناطق خشک می باشند و در محیط آفتابی و گرم زنده می مانند. زمانی که آن ها را داخل خانه نگهداری می کنید، باید به اندازه کافی نور برسانید؛ البته همه چیز بستگی به نوع گیاه کاکتوس دارد. بعضی از کاکتوس ها به چهار ساعت نور مستقیم در طول روز و بعضی دیگر به بیش از 8 ساعت نور مستقیم در طول روز نیاز دارند. پس زمانی که می‌ خواهید کاکتوس را خریداری کنید، باید نوع آن را بشناسید و از یک فرد متخصص سؤال کنید که باید چقدر نور برسانید.

انواع کاکتوس

برای کاکتوس باید نور غیرمستقیم ایجاد کنیم یا مستقیم؟

اکثر گیاهان کاکتوس حداقل به 4 ساعت نور مستقیم در طول روز نیاز دارند؛ اما بعضی دیگر محیط روشن با نور غیر مستقیم برایشان بهتر است. باز هم در اینجا باید به نوع کاکتوس دقت کنید؛ به عنوان مثال کاکتوس اسکارلت یا کریسمس یا زبرا جزء آن دسته از گیاهانی هستند که به نور غیر مستقیم نیاز دارند.

چگونه به کاکتوس داخلِ منزل، نور برسانیم؟

باید کاکتوس را در محیط روشن قرار دهید که حداقل 4 ساعت به طور مستقیم به آن نور برسد و بعد از اینکه نوع گیاه را شناسایی کردید، باتوجه به آن، میزان نور را کاهش دهید.

آیا کاکتوس می‌ تواند با نور مصنوعی زندگی کند؟

کاکتوس با نور مصنوعی هم دوام می آورد اما این بهترین راه حل یا گزینه مراقبتی برای آن محسوب نمی شود و بعد از مدتی ممکن است انرژی گیاه از بین برود؛ بنابراین در انجام این کار زیاده روی نکنید.

نور مناسب کاکتوس

کاکتوس در بیرون از منزل باید چقدر نور داشته باشد؟

کاکتوس هایی که در بیرون از منزل؛ آنها را نگهداری می کنید، در طول روز به 6 ساعت نور مستقیم نیاز دارند تا بتوانند زنده بمانند.

می توان در صورت آفتابی بودن هوا، گیاه را به داخل خانه آورد؟

بله اگر گیاه در بیرون بیش از حد افتاب می خورد، می توانید آن را به داخل خانه بیاورید و در خانه از آن مراقبت کنید.

در فصل زمستان چقدر به کاکتوس نور برسانیم؟

گیاه کاکتوس در فصل زمستان به اندازه تابستان نیاز به نورِ زیادی ندارد؛ زیرا اکثر آن ها در زمستان به خواب می روند. شما باید کاکتوس خود را در یک نقطه آفتابی قرار دهید که کمی آفتاب صبحگاهی داشته؛ اما بعد از ظهر در سایه باشد.

واسه رشد کاکتوس چه نوری بهتره؟

4.447
این مطلب مفید بود ؟416
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی