دسترسی برنامه های اندروید
اگر امنیت اطلاعاتی که در گوشی یا تبلت اندرویدی دارید برای شما مهم می باشد، حتما باید سری به “دسترسی برنامه های اندروید”ی نصب شده بزنید و آنها را مدیریت کنید.

چگونه دسترسی برنامه های اندروید را مدیریت کنیم؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه هایی که برخی از کاربران گوشی های اندروید دارند، دسترسی برنامه های اندرویدی به فایل های مختلف در گوشی می باشد که امکان جابجایی اطلاعات و یا حتی گاها سوء استفاده از این اطلاعات توسط برنامه های مختلف ممکن است. اما این در حالی است که ما به هیچ وجه تمایلی به چنین اتفاقی نداریم و حتی شاید هم اطلاعات به خصوصی نداشته باشیم ولی باز هم برای هر یک از ما اطلاعات ساده، ارزش بالایی دارند. با این وجود راه حل آیا صرفا در حذف نصب برنامه ها می باشد؟ قطعا این چنین نیست.

با این وجود برخی از برنامه ها هستند که خواه ناخواه نیاز به دسترسی دارند. برای مثال در برنامه واتساپ برای آنکه بتوانید با شخصی ارتباط بگیرید، یا باید شما دسترسی به مخاطبین را به واتساپ بدهید و یا در غیر اینصورت شخص مقابل باید به شما پیغام بدهد یا اینکه برای ارسال فایل های مختلف باید دسترسی به فایل های گوشی را فعال کنید. از این رو در چنین برنامه هایی باید همیشه دسترسی وجود داشته باشد و با قطع کردن دسترسی ها، قادر به استفاده از آن نخواهید بود. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه مدیریت دسترسی برنامه های اندروید آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در قدم اول از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات شوید.

دسترسی برنامه های اندروید

قدم دوم؛ کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به گزینه Apps یا همان برنامه ها برسید. این گزینه را انتخاب کنید.

بستن دسترسی

قدم سوم؛ برنامه های موجود در این لیست را از همان ابتدا تا انتها را باید دسترسی هایی که دارند را بررسی کنید. برای بررسی کردن دسترسی های برنامه، یکی از برنامه ها را انتخاب می کنیم تا با کلیات در این زمینه آشنا شوید. برفرض مثال ما برنامه CamScanner را انتخاب کرده ایم.

قدم چهارم؛ گزینه Permissions را انتخاب کنید.

دسترسی برنامه ها

قدم پنجم؛ همانگونه که مشاهده می کنید، این برنامه به دوربین، تلفن و حافظه گوشی دسترسی دارد. دسترسی این برنامه به دوربین و حافظه گوشی، حتمی است و شما می توانید دسترسی به تلفن را ببندید. برای بستن دسترسی، آنرا انتخاب کنید.

apss access

قدم ششم؛ اگر مطمئن هستید، گزینه Deny را انتخاب کنید تا دسترسی این برنامه به تلفن بسته شود.

حذف دسترسی برنامه ها

بدین گونه شما می توانید تمام برنامه هایی که در گوشی شما وجود دارند را از این طریق اقدام به حذف دسترسی برنامه های اندروید کنید. توجه داشته باشید که برای قطع دسترسی برنامه های اندروید به اینترنت می توانید از این روش استفاده کنید.

آموزش تصویری محدود کردن دسترسی برنامه های اندروید

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی