تغییر رنگ لب
اگر بیماری خاصی در بدن داشته باشید، علائم مختلفی برای شما ایجاد خواهند شد؛ اما تغییر رنگ لب‌ها اولین علامت بیماری است که می توانید بیماری را تشخیص دهید.

تشخیص بیماری و مشکل درونی با تغییر رنگ لب ها

اولین علائم بیماری بیشتر در لب‌ها دیده می‌شود. از نظر متخصصان طب سنتی چینی لب ها، پنجره‌ای برای سلامت شما نامیده می‌شود. تغییر رنگ لب هایمان، روش مخصوص بدنمان برای نشان دادن مشکلی پنهان است.

جالب است بدانید که گاهی وضعیت سلامت بدن، اندام‌های داخلی، دما و خون را به سادگی با کمک رنگ لب‌ها می‌توان تشخیص داد. اگر برای رمز گشایی از رنگ لب هایتان آماده اید، با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا دریابیم که دلیل هر نوع تغییر رنگ لب چیست.

لب‌های کمرنگ یا سفید

لب‌های کم رنگ یا سفید نشانه واضح کم خونی است. این بدان معناست که بدن شما فاقد گلبول قرمز یا هموگلوبین به اندازه کافی است. هموگلوبین بخش اصلی گلبول‌های قرمز خون است و از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. بنابراین، اگر بدن شما فاقد این باشد، پس لب‌های شما دچار بی رنگی و سفیدی غیر عادی می‌شوند.

خوردن غذاهای غنی از آهن مانند اسفناج، میوه‌های خشک و... شروع خوبی برای افزایش هموگلوبین شما است. برای شناخت مواد غذایی سرشار از آهن و مفید برای شمایی که لب‌های سفید و رنگ پریده‌ای دارید می‌توانید سری به مطالب زیر بزنید.

کم خون‌ها چی بخورن؟

لیست خوردنی‌های گیاهی سرشار از آهن

لبهای قرمز پررنگ

لب‌های قرمز نشان می‌دهند بدن شما بیش از حد گرم شده است. در چنین زمانی، علائم دیگری همچون بوی بد دهان و اشتیاق به تنقلات را در خود مشاهده خواهید کرد.

به گفته کارشناسان، این بدان معناست که کبد شما نیاز به چکاپ و رسیدگی دارد و احتمالا درگیر ناهماهنگی است که در نهایت باعث آزاد شدن گرما در بدن می‌شود. علاوه بر این، لب‌های قرمز نشان دهنده حساسیت از هر نوع غذا یا مایعات است که باعث تورم لب‌ها می‌شود.

لب‌های بنفش متمایل آبی

اگر شما در شرایط عادی و بدون وجود هیچ عامل بیرونی مثل سرمای هوا یا… لب‌های تیره رنگ یعنی بنفش یا آبی دارید، نباید آن را نادیده بگیرید. چنین وضعیت و تغییر رنگی در لب هایتان ممکن است به این معنی باشد که شما یک مشکل قلبی و تنفسی دارید و گردش خون در بدن شما مناسب نیست. اگر یک خط سبز در اطراف لب شما وجود داشته باشد، نشان دهنده گردش خون ضعیف در اطراف کبد و طحال است.

مشکل قلبی

لب‌های قرمز تیره تا آبی

لب‌های قرمز تیره تا آبی نشان می‌دهند که باید بدن خود را فوراً با غذاها و مایعات سالم سم زدایی کنید. این بدان معناست که سیستم گوارشی شما به دلیل وجود برخی سموم، دچار تنش شده و بدن شما باید از شر این عوامل مزاحم خلاص شود. مراجعه به یک متخصص تغذیه و رعایت نکات مهم رژیم غذایی در این شرایط به شما کمک می‌کند.

خط بنفش دور لب

بر اساس طب چینی، یک خط بنفش یا سبز رنگ در اطراف لب شما نشان دهنده عدم تعادل انرژی در بدن شما است. این بدان معنی است که انرژی منفی بر بدن شما غلبه می‌کند و در میان افکار مزاحم ناراحت‌کننده گرفتار شده اید. مصرف غذاهایی که طبیعت خنثی و از نظر استفاده از ادویه جات و ترشیجات ملایم است، به شما در رهایی از شر این مشکل کمک می‌کند.

لب‌های صورتی رنگ

لب‌های صورتی رنگ نشان دهنده بدن سالم با ذهن متعادل است. این بدان معناست که شما هر کاری را به درستی انجام می‌دهید تا بدن خود را متناسب نگه دارید و رژیم غذایی و تناسب اندامی که رعایت می‌کنید به خوبی برای بدن شما مفید و مؤثر بوده است.

اگه لب‌هات این رنگیه، به پزشک مراجعه کن

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلامت بدن
وبگردی