کبد سالم

اگه کبد سالم میخوای، اینو حتما بخور

کد مطلب : 88914زمان مطالعه : 1 دقیقه
فعالیت کبد در بدن به قدری حیاتی و مهم است که باید توجه ویژه ای به سلامت آن داشت. تغذیه میتواند تاثیر بسزایی در سالم نگهداشتن کبد داشته باشد.

خوردنی ها و مواد غذایی مفید برای کبد

کبد بزرگترین عضو بدن است که عملکرد های بسیار مهمی از جمله از بین بردن سموم، تجزیه مواد غذایی، تنظیم انعقاد خون و سطح قند خون را انجام می دهد؛ بنابراین مراقبت از آن اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به همین منظور در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک تصمیم گرفتیم 5 ماده خوراکی به شما معرفی کنیم که برای سلامت کبدتان حتما باید از آن ها استفاده کنید.

آب چغندر

آب چغندر منبعی از نیترات و آنتی اکسیدان ها است که به کاهش اثر مخرب اکسیداتیو و التهاب در کبد کمک می کند؛ همچنین میزان آنزیم‌ های سم زدایی طبیعی را هم افزایش می دهد.

آب چغندر

آب سبزیجات

آب سبزیجات حاوی آهن، کلسیم، منیزیم و آمینو اسید است که به کاهش فشار خون و بهبود متابولیسم بدن کمک می کند و برای کبد هم بسیار مفید می باشد.

انگور

انگور قرمز و بنفش مقدار زیادی ترکیبات گیاهی مفید دارد که باعث افزایش سطح آنتی اکسیدان ها و کاهش التهابات می‌ شود و برای کبد هم مفید است.

آب انگور

کلم بروکلی

سبزیجاتی مانند بروکلی می‌ تواند به افزایش سم زدایی طبیعی بدن کمک کند و کبد را از آسیب حفظ نماید.

گردو

همه آجیل ها؛ مثل گردو جزء‌ مفیدترین مواد غذایی برای بهبود کبد چرب هستند و سطح آنتی اکسیدانی بالایی هم دارند.

اگه کبد سالم میخوای، اینو حتما بخور

516
این مطلب مفید بود ؟160
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی