وسایل کثیف
خانم های باسلیقه همیشه به تمیزی خانه اهمیت زیادی می دهند و از کثیف ترین جای اتاق نشیمن آگاه هستند و به تمیزی آن توجه ویژه ای می کنند.

کثیف ترین وسیله و جای اتاق پذیرایی

همه ما استایل و ریتم متفاوتی برای تمیز کردن خانه داریم و هر کدام طبق یک اصول خاص پیش می رویم؛ اما بسیار مهم است که بدانیم تمیز کردن بعضی از نقاط خانه بسیار ضروری است. همچنین باید بشناسیم که کدام قسمت از خانه خیلی کثیف تر از جاهای دیگر است و بیشتر به تمیزی آن اهمیت بدهیم.در این قسمت از نمناک در این باره توضیح مفصل خواهیم داد.

کنترل ها کثیف ترین وسیله داخل اتاق پذیرایی و نشینمن

طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم و چیز هایی که تا به امروز یاد گرفته ایم، ما باید اتاق خواب ها را گردگیری کنیم، جاروبرقی بکشیم، روی سطوح دستمال بکشیم اما خیلی از ماها این را فراموش می‌ کنیم که به عنوان مثال تلویزیون، روی کیبورد کامپیوتر یا کنترل و انواع ریموت ها که مدام با دست برخورد مستقیم دارند را تمیز کنیم. البته منظورمان صفحه تلویزیون نیست، بلکه لوازم مربوط به تلویزیون هستند که در طول روز خیلی با آن ها سر و کار داریم که این لوازم باید به طور منظم و روزانه تمیز شوند.

اگر هم فرزندی دارید که بازی هایی مانند پلی استیشن را انجام می دهد، دسته بازی او هم باید هر روز تمیز شود. صفحه لپ تاپ یا موبایل نیز باید به طور منظم تمیز شود. البته این نواحی خیلی حساس هستند و باید مراقب باشید که الکل نزنید، زیرا احتمال خطر آتش سوزی وجود دارد اما چیزی که بیش از بقیه قسمت ها آلوده و کثیف می شوند، کنترل تلویزیون است که ویروس ها روی آن انباشته شده اند و جرم های زیادی تا 24 ساعت روی سطح آن زنده هستند و بیشترین حد باکتری را ریموت تلویزیون با خودش حمل می کند.

کنترل تلویزیون

چگونه کنترل تلویزیون را تمیز کنیم؟

همان طور که فهمیدید این وسیله در منزل از هر جای دیگری کثیف تر است، زیرا بیش از بقیه جاها به آن دست می زنیم و باید آن را به طور منظم تمیز کنیم. معمولاً استفاده از بعضی از محلول های ضدعفونی کننده برای این وسیله مناسب است. طبق اطلاعات موجود از سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها، راه حل های مختلفی برای تمیز کردن کنترل وجود دارد. می توانید از محلول های خانگی استفاده کنید.

فقط باید مراقب میزان مواد تشکیل ‌دهنده آن باشید. به عنوان مثال مقدار کمی آب را با 4 قاشق چای خوری ماده سفید کننده و کمی الکل ترکیب کنید که 70 درصد باشد و سپس با دستمال آغشته به این مواد، روی کنترل را تمیز کنید.

بسیاری از افراد وسوسه می شوند که از اسپری های ضدعفونی کننده استفاده کرده و آن را روی ریموت تلویزیون اسپری کنند اما این کار اصلا درست نیست و تاثیر زیادی ندارد و باعث آسیب به لوازم برقی می شود.

طبق اطلاعات موجود، ذرات آنفولانزا تا 24 ساعت روی محل مورد نظر باقی می مانند و حتی ممکن است تا چند هفته هم زنده باشند. بنابراین اگر فردی در منزل شماست که به آنفولانزا و بیماری های این چنینی دچار شده، سعی کنید که کنترل تلویزیون را در معرض هوای آزاد بگذارید تا میکروب هایش از بین برود.

کثیف ترین جای اتاق نشینمن و پذیرایی خونتون

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : خانه تکانی
وبگردی