بستن گروه واتساپ
اگر ادمین گروه واتساپی هستید و میخواهید دسترسی اعضای گروه را در این گروه واتساپی محدود کنید، در این گزارش با آموزش “بستن گروه واتساپ” آشنا خواهید شد.

چگونگی بستن گروه واتساپ

برنامه واتساپ یکی از برنامه های کاربردی است که چند سالی از حضور آن میان کاربران ایرانی می گذرد و با استقبال بی نظیری رو به رو شد و این روزها اگر تصمیم به ارسال پیغام به دوستان خود دارید، می توانید به حساب کاربری آنها در واتساپ پیغام ارسال کنید. میزان محبوبیت واتساپ را اگر بخواهیم از دید وسیع تر نگاه کنیم، می توان به گفتگو خصوصی، ارسال فایل های مختلف، تماس صوتی آنلاین، تماس تصویری آنلاین، ارسال موسیقی، ارسال ایموجی و... اشاره کرد که این قابلیت ها در محبوبیت این برنامه تاثیر بسزایی داشته اند.

با این وجود یکی از قابلیت هایی که واتساپ دارد این می باشد که شما می توانید گروه ایجاد کنید و در محیط کاربری واتساپ اقدام به گفتگو نمائید. اما یکی از قابلیت هایی که در راستای گروه های واتساپی، در واتساپ تعبیه شده است، این می باشد که اگر شما ادمین گروه هستید، می توانید گروه را برای اعضای آن محدود کنید. مثلا شما می توانید اقدام به قفل کردن گروه واتساپ کنید و اجازه ندهید تا هیچ یک از کاربران در گروه اقدام به ارسال پیغام کنند. از این رو اگر تصمیم به انجام این فرایند دارید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه بستن گروه واتساپ (lock a whatsapp group) آشنا خواهید شد.

در قدم اول باید وارد گروه واتساپی شوید که شما ادمین آن هستید. از قسمت بالای صفحه، نام گروه را انتخاب کنید.

بستن گروه واتساپ

قدم دوم؛ در این بخش گزینه Group settings را انتخاب کنید.

قفل کردن گروه واتساپ

قدم سوم؛ اینک برای بستن و قل کردن گروه واتساپ باید گزینه Send messages را انتخاب کنید.

گروه واتساپ

قدم چهارم؛ گزینه Only admins را انتخاب کنید.

قفل گروه واستاپ

هم اکنون گروه واتساپی مدنظر شما بسته شده است و تنها ادمین های گروه می توانند در گروه پیغام ارسال نمایند. همچنین اگر تصمیم دارید تا گروه را برای عموم کاربران باز کنید، باید در قدم چهارم، گزینه All participants را انتخاب کنید.

آموزش تصویری قفل کردن و بستن گروه واتساپ

4192
این مطلب مفید بود ؟15537
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : واتساپ
وبگردی