تولد
موجود نامیرا
این دنیا پر از شگفتی های خارق العاده است که بسیار تعجب برانگیز هستند یکی از این شگفتی ها موجودی عجیب است که طولانی ترین عمر دنیا را دارد زیرا هرگز نمی میرد.

طولانی ترین عمر میان موجودات زنده؛ معرفی موجودی نامیرا و عجیب

دنیای حیوانات دنیای عجیب و غریبی است. بعضی از آن ها به اندازه یک انسان معمولی عمر می کنند؛ در حالی که بعضی دیگر عمر بسیار طولانی تر و حتی چندین برابر یک انسان دارند. در این قسمت از سرگرمی نمناک قصد داریم که به شما بگوییم چه موجوداتی طول عمر بسیار زیادی دارند و به عبارتی مرگ آن ها خیلی دیر اتفاق می افتد.

عروس دریایی نامیرا؛ موجودی که هرگز نمیمیرد

این حیوان هم همانطور که از نامش پیداست، تقریبا می توان گفت که هرگز نمی میرد و عمر جاودانه ای دارد؛ مگر این که خورده شود و تحت شکار قرار بگیرد؛ در غیر این صورت این جانور بومی دریای مدیترانه خیلی راحت زندگی می کند و هیچ خطری هم به غیر از شکار او را تهدید نمی‌ کند که باعث مرگش شود.

عروس دریایی

تصویر تزئینی است

نهنگ قطبی

نهنگ قطبی جزء پستاندارانی است که بیشترین طول عمر را دارد؛ البته هنوز تایم دقیق طول عمر آن ها مشخص نشده اما چیزی که مشخصِ، این است که این حیوان می‌ تواند تا بیش از 200 سال هم زنده بماند. ژن های این نهنگ مورد بررسی قرار گرفته و مشاهده شده است که دی ان ای آنها بعد از آسیب دیدگی دوباره خودشان را ترمیم می کنند.

صخره ماهی سر سیاه

صخره ماهی ها در بین دیگر ماهی ها؛ بیشترین طول عمر را دارند و می توان گفت حداقل 205 سال عمر می کنند. رنگ پولک های این ماهی، صورتی یا متمایل به قهوه‌ای است که معمولاً در اقیانوس آرام یافت می‌ شود و می‌ تواند حتی تا 97 سانتی متر هم درازا داشته باشد. معمولاً هم غذایشان ماهی های کوچک و میگو است.

صدف مروارید آب شیرین

این نوع از صدف ها معمولا در رودخانه ها و آبشار ها یافت می شوند که بیشتر مربوط به اروپا و آمریکای شمالی و کانادا می باشند. شاید قدیمی ترین نوع این صدف ها 280 سال عمر کنند؛ البته جزء گونه های در معرض خطر می باشند که رفتار انسانی به آن ها آسیب های زیادی زده است.

صدف دریایی

صدف دو کفه ای غول پیکر

این صدف ها هم در اقیانوس اطلس شمالی بیشتر یافت می شوند. داخل آب های شور هستند که اگر شرایط محیطی برایشان مناسب باشد، می‌ توانند تا بیش از 500 سال هم عمر کنند.

کرم لوله ای

کرم لوله ای جزء جاندارانی است که در محیط سرد و در عمق دریا زندگی می کند. مطالعه ای در سال 2017 روی این کرم‌ ها انجام شد و مشخص شد که معمولا طول عمر آنها به بیش از 200 سال می‌ رسد و بعضی از گونه های آن ها می توانند حتی تا بیش از 300 سال هم عمر کنند؛ به خاطر همین مرگ و میر در بین این جانوران بسیار کم است؛ مگر این که مورد حمله یا شکار قرار بگیرند.

کوسه گرینلند

این کوسه ها معمولاً در عمق دریاهای اطلس یافت می شوند. طول این کوسه ها ممکن است که به 7.3 متر هم برسد. خوراکِ آنها ماهی های کوچک تر و پستانداران دریایی است. مطالعه ای که در سال 2016 روی این حیوانات انجام شد، نشان داد که آن ها می‌ توانند حداقل 272 سال عمر کنند که حتی این عدد گاها تا 392 سال هم تخمین زده شده است.

کوسه گرینلند

مرجان سیاه

این مرجان ها در ظاهر رنگی به نظر می رسند؛ اما نام آن ها مرجان سیاه است که اسکلت بدنی خاص و عجیب و غریبی دارند. خیلی راحت تکثیر می شوند و از لحاظ ژنتیکی هم خیلی سریع رشد می کنند. طول عمر آنها بسیار بالا است و در عمق اقیانوس ها می توانند تا بیش از چهار هزار سال عمر کنند و به نوعی جاودانه محسوب می شوند.

اسفنج شیشه‌ای

اسفنج ها به دسته ای از حیوانات گفته می شود که شبیه به مرجان ها می باشند و می‌ توانند تا هزاران سال عمر کنند. جزء حیواناتی هستند که بیشترین طول عمر را روی کره زمین دارند که معمولاً در عمق اقیانوس ها بیشتر یافت می شوند. اسکلت بدنی آنها شبیه به شیشه است. تحقیقات نشان می‌ دهد که آنها ممکن است حتی تا بیش از ده هزار سال هم عمر کنند.

هیدرا

هیدرا جزو گروهی از جانورانی است که چند سر دارد و می تواند تا همیشه زنده بماند و هیچ علامتی از دگرگونی یا ضعف در بین آن ها دیده نمی‌ شود. ساقه سلولی هیدرا خیلی بزرگ است و به سرعت خودش را تکثیر می‌ کند؛ به خاطر همین می‌ توان گفت جزء جانورانی است که هرگز نمی میرد.

موجودی نامیرا و عجیب که حالا حالاها نمی میره

4.824
این مطلب مفید بود ؟231
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ش
وبگردی