تولد
شیک پوشی با هزینه کم
همه ی ما دوست داریم شیک، جذاب و خوش تیپ باشیم و برای همین فکر می کنیم باید حتما لباس گران یا اکسسوری برند استفاده کنیم در صوریتکه اینگونه نیست.

رازهای ساده اما واقعی شیک پوشی با هزینه کم

بسیاری از افراد تنها راز خوش پوشی را هزینه نمودن برای لباس می دانند، البته منکر این مسئله نیستیم که بسیاری از لباس های گرانقیمت شیک و با کیفیت هستند اما تنها راز شیک پوش بودن خرید لباس های گران نیست بلکه شما می توانید با خرید لباس های قیمت مناسب و ارزان تر نیز ظاهری ایده آل و جذاب داشته باشید. اگر می خواهید جزو افرادی باشید که دیگران آنها را جزو افراد خوش پوش و مرتب می دانند، این بخش از دنیای مد نمناک را مطالعه نمایید.

دلتان می خواهد یک خانم یا آقای خوش لباس و شیک پوش باشید اما بودجه زیادی برای خرید لباس ندارید؟ اگر اینطور است، نگران نباشید، نکات زیر کمکتان خواهد نمود تا راز خوش پوشی بدون خرج کردن پول زیاد را بدانید.

تمیز و مرتب باشید

اولین راز برای شیکپوش و خوشتیپ بودن، این است که لباس هایتان را تمیز و مرتب نگهداری کنید و هر لباسی که به تن می کنید را اتو بزنید و از پوشیدن لباس های چروک و کثیف خودداری کنید.

ایده های خوشتیپی

اعتماد به نفس داشته باشید

یکی از مهم ترین اصول برای داشتن استایل شیک و خاص، اعتماد به نفس است. اگر احساس خوبی از لباس هایی که می پوشید، نداشته باشید، هیچ توصیه ای در حوزه فشن، نمی تواند این حس را به شما القا کند پس اعتماد به نفستان را افزایش دهید و در هنگام خرید سعی کنید چیزهایی را بخرید مطابق علاقه و سلیقه شما باشد.

لباس هایی مناسب اندام خود بخرید

بسیاری از خانم ها و آقایان هنگام انتخاب لباس به اندام خود توجه نمی کنند و فقط لباس هایی مد روز را می خرند و پس از مدتی پشیمان می شوند چرا که این لباس ها مناسب آنها نیست و اصطلاحا به آنها نمی آید.

پس هنگام خرید سعی کنید لباس های خوش دوخت (نه لزوما گران قیمت و مارک دار) بخرید. اندام ما با یکدیگر متفاوت است و برخی از لباس ها، ویژگی های خاص اندام مان را به بهترین نحو نشان می دهند.

انتخاب لباس مناسب

لباس های اندازه تن تان را بپوشید

پوشیدن لباس های بسیار گشاد و پوشیدن لباس های تنگ سبب می شود که شما شیک و خوش پوش به نظر نرسید پس لباس های اندازه تن تان را بپوشید و در انتخاب لباس دقت کنید.

حراج ها را دریابید

برای اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنید و مجبور نباشید لباس هایی با قیمت سرسام آور بخرید، حتما حراج های آخر فصل را فراموش نکنید. شما می توانید در آخر هر فصل، لباس هایی را بخرید که اول هر فصل لباس ها با قیمت سرسام آور عرضه میشوند اما با این تفاوت که این لباس ها کاهش قیمت داشته و می توانید آنها را ارزان تر بخرید. کاپشن و پالتو و بوت را در حراج آخر فصل زمستان و لباس های تابستانی را در حراج های پاییزی خریداری کنید و با هزینه کم لباس زیبا بخرید.

خرید در حراج

در انتخاب رنگ لباس دقت کنید

برای اینکه شیک پوش به نظر برسید باید لباس هایتان تناسب رنگی با یکدیگر داشته باشد. اگر شما نمی توانید لباس های رنگی زیادی بخرید، لباس هایی با رنگ خنثی بخرید و آنها را با دیگر لباس های خود ست کنید مثلا یک شلوار جین ساده را یک تاپ سفید و یک کت کاراملی ست کنید. این لباس ها را می توانید با قیمتی مناسب، در تمام مغازه ها بیابید.

لباس را پرو کنید

اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی نمایید و لباسی را نخرید که به درد شما نمی خورد، حتما در زمان خرید لباس را پرو کنید، اگر پرو نکنید با لباس هایی روبرو می شوید که مناسب اندام شما نیستند.

اگر می خواهید استایل شیک و جذابی داشته باشید، چیزهای جدید را نیز امتحان کنید، شاید این لباس ها برازنده شما باشند، اگر این کار را نکنید، برای همیشه به یک شکل لباس خواهید پوشید.

پرو لباس

همه لباس های قدیمیتان را دور نریزید

اگر لباس قدیمی شما نو و رنگ و رو رفته نیست ، حتما آن را در کمد لباستان نگه دارید چرا که ممکن است روزی مد شود. بسیاری از آیتم هایی که طراحان برای مدل های استریت استایل در نظر می گیرند، بر اساس مد دهه های قبلی به وجود آمده اند. به شما توصیه می کنیم که اگر لباستان کهنه شده آن را دیگر نپوشید.

از خیاط کمک بگیرید

برخی از ما لباس هایی را می خریم که گرچه لباس های شیکی است اما اندازه تنمان نیست و به همین خاطر آنها را کنار گذاشته و دوباره به خرید می رویم و بار دیگر لباس می خریم. اگر شما نیز با این اتفاق روبرو شده اید، برای اینکه لباسهایتان اندازه تنتان شوند، از خیاط کمک بگیرید تا لباس شما را اندازه تنتان نماید.

کمک از از خیاط

لباس های بخرید که با همه لباس ها ست می شود

برای خوش تیپ به نظر رسیدن شما به لباس های مانند دامن، شلوار جین، کت و ژاکت و لباس هایی از این دسته که با اکثر لباس هایتان ست می شود، نیاز دارید. این لباس ها در هر بوتیکی و در هر رنج قیمتی وجود دارد. مثلا می توانید کت چرم را با پیراهن، شلوار جین و دامن ست کنید.

به اکسسوری لباس خود فکر کنید

برای اینکه یک استایل شیک و متفاوت داشته باشید، حتما لازم نیست که لباس گرانقیمت بخرید، شما می توانید با خرید اکسسوری های زیبا یک استایل ساده را به استایل شیک و متفاوت تبدیل نمایید. اگر کمد لباس تان پر از لباس های رنگ خنثی است، انتخاب چند اکسسوری رنگارنگ و براق و تعدادی کیف و کفش رنگی روشی آسان برای خوشتیپ شدن شماست.

کیف و کفش

لباس هایی بخرید که مارکشان مشخص نیست

برای شیک پوش می توانید لباس هایی با قیمت مناسب بخرید اما هیچ وقت لباس، کیف، کفش یا کمربندی استفاده نکنید که مارک روی آن بیش از حد مشخص است زیرا این کار از زیبایی لباس شما می کاهد.

تنها به لباستان توجه نکنید

برای شیک به نظر رسیدن تنها به لباس توجه نکنید. یک خانم یا آقای شیک هرگز بوی عرق نمی دهد پس عطر بزنید و ناخن های خود را مرتب نمایید. موهای شما نیز نباید ژولیده و نامرتب باشد.

عطر

نکات مهم

  • هنگام خرید لباس تنها به خواسته های خود توجه نکنید و نیازتان را در نظر بگیرید.
  • به کیفیت لباس توجه کنید، شما لباس با کیفیت را می توانید بیشتر بپوشید پس اینگونه در هزینه صرفه جویی می کنید.
  • برای موفقیت در خرید لباس با بودجه پایین ، باید قبل از شروع خرید تصمیم بگیرید که چقدر حاضرید برای کالای مورد نظر خود پول پرداخت کنید.

راز افرادی که با کمترین هزینه شیک پوش و خوش تیپن

4.825
این مطلب مفید بود ؟241
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی