لاغری با بازی

روش لاغر شدن با بازی فکری ؟!

کد مطلب : 28982زمان مطالعه : 3 دقیقه
تصور اینکه لاغری با انجام یک بازی، راحت تر خواهد شد قطعا لذت بخش است بخصوص اگر برای انجام این بازی تحرک خاصی هم نیاز نباشد.

تاثیر جالب بازی های فکری در لاغر شدن

بازی می تواند مغز انسان را به گونه ای پرورش دهد که از مصرف مواد مضری مثل کیک، بیسکوئیت و شکلات دوری کند که دوری از این مواد می تواند عاملی برای کاهش وزن بدون درد و رنج باشد و باعث می شود که فرد در طول روز بیش از 200 کالری بسوزاند. روانشناسان در دانشگاه های معتبر دنیا به این نتیجه رسیده اند که تمرین دادن مغز در کم تر از 10 دقیقه با استفاده از بازی فکری می تواند تمایل شما را به مصرف غذاهای چرب و شیرین کاهش دهد و در نتیجه میزان کالری مصرفی شما نسبت به قبل کم تر شود.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد علت این که افراد بیش از حد سمت غذاهای چرب و شیرین می روند، این است که سیستم پاداش دهی مغزی آن ها فعال است و مدام در حال آزاد کردن هورمون های دوپامین و اندورفین می باشند که احساس رضایت را بعد از خوردن این غذاها ایجاد می کند و باعث می شود که فرد تمایل بیشتری به مصرف غذاهای مختلف داشته باشد. اما بازی فکری یک تمایز بین غذای سالم و ناسالم در ذهن فرد ایجاد می کند و در نتیجه فرد تمایل دارد که به دنبال انجام کار درست و در نتیجه مصرف غذاهای سالم برود و به راحتی و به سادگی غذاهای ناسالم را نادیده می گیرد زیرا سیستم پادش دهی ذهنی او دیگر به سمت غذاهای سالم تمایل دارد و دوست دارد که به طور کلی انتخاب های بهتری داشته باشد.

برای لاغر شدن

تحقیقات لاغری با بازی فکری را ثابت کرد

مطالعه ای روی 83 نفر از جوانان انجام شده و نشان می دهد افرادی که بازی های فکری آنلاین را 4 بار در هفته انجام دهند، می توانند شاهد کاهش وزن خود باشند و احتمالاً به طور میانگین 220 کیلو کالری در طول روز کمتر از همیشه مصرف کنند که این مقدار برابر با یک دونات کاکائویی است.

قطعاً برای همه ما جذابیت دارد که ببینیم یک تمرین ساده و رایگان می تواند عادات مربوط به غذا خوردن را در ما تغییر دهد و تاثیر مثبت روی زندگی مان داشته باشد. این روزها که غذاهای ناسالم به شدت متنوع هستند و به راحتی در دسترس می باشند، در نتیجه جامعه با یک بحران چاقی روبه رو خواهد شد.

پس باید به دنبال راهکارهای خلاقانه باشیم که افراد بتوانند زندگی سالم تری را تجربه کنند. البته دیدگاه های بسیار مثبت و خوش بینانه ای در مورد این روش کاهش وزن و انتخاب غذاهای سالم، میوه و سبزیجات به جای غذاهای مضر وجود دارد.

لاغر شدن با بازی

بسیاری از افراد نیز این رژیم غذایی را امتحان کردند و از آن نتیجه گرفتند که در واقع این رژیم با ذهن آن ها بازی می کند و ناخودآگاه آن ها را به سمت غذاهای سالم می کشاند.

مثلاً بعضی از آن ها اظهار کردند که بعد از انجام بازی های فکری اگر وعده های غذایی ناسالم می خوردند، احساس گناه داشتند و دیگر تمایلی به مصرف غذاهای پرکالری پیدا نمی کردند. مثلاً دوست داشتند به جای وعده های غذایی ناسالم به سمت میوه و سبزیجات و یا تنقلاتی مثل آجیل بروند. همین امر باعث می شد که کاهش وزن چشمگیری داشته باشند و البته بسیاری از آن ها در وهله اول قصد کاهش وزن نداشتند و فقط می خواستند حس شادابی، جوانی و پر انرژی بودن را در خودشان ایجاد کنند اما کم کم توانستند کاهش وزن را هم در خودشان ایجاد کنند.

کسانی که از این برنامه استفاده می کنند، باید در طول روز چند دقیقه بدون هیچ عامل حواس پرتی به انجام این بازی های فکری بپردازند و کم کم تمایل خود را به مصرف غذاهای مضر و همچنین الکل کاهش دهند و حتی ترک کنند.

روش لاغر شدن با بازی فکری ؟!

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
منبع : telegraph / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : لاغری
وبگردی