تولد
پیاده روی

لاغری با پیاده روی، اینجوری سریعتر جواب میده

تاریخ انتشار : 11 آذر 1402کد مطلب : 91374زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از رایج ترین ورزش ها برای لاغری پیاده روی است که البته نحوه صحیح پیاده روی هم بسیار اهمیت دارد زیرا ممکن است بی نتیجه مانده و یا به خود آسیب بزنید.

لاغری با پیاده روی با نکاتی که باید رعایت کرد

روش های لاغری بسیاری را تا بحال در بخش تناسب اندام نمناک برایتان معرفی کرده ایم که در صدر همه آنها، ورزش های لاغر کننده است که پیاده روی بدلیل سهولت در انجام و نداشتن محدودیت های خاص، مورد استقبال بیشتری قرار میگرد، ولی اینکه لاغری با پیاده روی را به چه شکل و در چه شرایطی باید انجام شود، نکاتی دارد که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.

انتخاب بهترین زمان پیاده روی برای لاغری 

شاید بتوان گفت، صبح ها بهترین زمان پیاده روی برای لاغری بشمار می رود چراکه بدلیل سوخت و ساز بهتر، زمان مناسبی برای پیاده روی است اما اگر وقت این کار را در این موقع روز ندارید، در هر ساعتی که شرایط برایتان محیاست، پیاده روی کنید فقط به شرط آنکه، بلافاصله بعد غذا پیاده روی نکنید.

زمان پیاده روی

گرم کردن بدن قبل از پیاده روی

گرم کردن بدن قبل از پیاده روی باعث افزایش جریان خونرسانی شده و عضلات مفاصل را برای پیاده روی سرعتی آماده میکند؛ پس حتما تعدادی حرکات هوازی قبل پیاده روی انجام دهید.

توقف نکردن حین پیاده روی

توقف درمسیر پیاده روی باعث میشود بدن شما درست در میانه راه سوخت چربی متوقف شده و با شروع دوباره شما، این عمل را از اول شروع کند. پس بهتر است حتی برای مدت کوتاهی هم توقف نداشته باشید و اگر مجبور به ایستادن شدید حرکات هوازی انجام دهید یا درجا بزنید که بدن به حالت توقف وارد نشود.

رعایت سرعت مناسب در پیاده روی

حتما شما هم میدانید که پیاده روی سریع سرعت، اثر متفاوتی با پیاده روی آرام دارد؛ سرعت پایین پیاده روی تاثیری روی سوخت و ساز بدن نداشته و اعضای بدن را درگیر نمیکند اما برعکس، انجام این ورزش ساده با سرعت بالا هم در ضربان و تنفس فرد تأثیر گذاشته و هم سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد، پس بهترین سرعت کمی آرام تر از دویدن است که باید از سرعت کم شروع شده و به مرور و با گرمتر شدن بدن ، به این سرعت اضافه شود.

سرعت پیاده روی

حفظ فرم مناسب بدن هنگام پیاده روی

در حین پیاده روی، کاملا صاف بایستید و اجازه ندهید حالت افتادگی بدنتان، موجب احساس خستگی شما شود. بهترین فرم بدنی حین پیاده روی، نگه داشتن شانه ها به صورت صاف و عقب و تکان دادن دستها در دو طرف و استفاده از روش پاشنه پنجه می باشد.

رعایت رژیم غذایی سالم و درست

برای کاهش وزن، رژیم غذایی و تحرک مکمل یکدیگر هستن، پس اگر که تصمیم به لاغر شدن دارید حتما از یک برنامه غذایی مناسب با وزن و شرایط خود استفاده کرده و غذاهای سالم را با غذاهای ناسالم جایگزین کنید.

لاغری با پیاده روی، اینجوری سریعتر جواب میده

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ن/ا.ن
وبگردی