دلیل فرار از عشق
چرا شما تنهایی را به عاشقی ترجیح میدهید و از عشق فراری هستید ؟ دلیل عاشق نشدن شما چیست؟سوالاتی که جواب درستشان را ممکن است ندانید.

دلیل عاشق نشدن و بی مفهوم بودن عشق برای شما

بسیاری از ما معنا و مفهوم عشق را باور نداریم و فکر می کنیم که عشق و عاشقی و ماجراهای رمانتیک مربوط به فیلم هاست و در دنیای واقعی وجود ندارد اما این طرز فکر اشتباه است. جالب است بدانید این که شما عشق را نمی شناسید و آن را باور ندارید، دلایل مختلفی دارد که در این قسمت از نمناک این دلایل شاید پنهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

در گذشته آسیب دیده اید

دل شکستگی یکی از تجربه های بسیار رایج در دنیاست. بیش از 80% ما در برهه ای از زندگی دلشکسته شده ایم و شاید این بدترین تجربه زندگی مان باشد اما اصلاً جای تعجب نیست که این اتفاق برای همه ما افتاده است. شکست خوردن در گذشته می تواند عاملی برای باور نداشتن عشق در زندگی باشد.

می ترسید

همان طور که در مورد قبلی هم اشاره کردیم، ممکن است ما به خاطر تجربه ناخوشایندی که در گذشته داشته ایم، از عاشق شدن بترسیم و در نتیجه عشق را باور نداریم و به خاطر ترسی که داریم، به گونه ای زندگی می کنیم که از آن فاصله بگیریم یا به آن فکر نکنیم و در نتیجه ترجیح می دهیم اینگونه فکر کنیم که عشق در زندگی مان اتفاق نمی افتد.

رد کردن عشق

برایتان پیش نیامده است

احتمالاً دور و برتان را نگاه می کنید و می بینید که افراد زیادی در رابطه هستند اما شما تنها هستید. در نتیجه فکر می کنید این عشق هرجا که باشد، برای شما نیست، زیرا هیچ اتفاقی برایتان نیفتاده است اما جالب است بدانید بسیاری از افراد فقط برای فرار از تنهایی وارد رابطه می شوند و چه بسا که رابطه آن ها اصلا خوب هم نباشد. پس اینکه شما در رابطه نیستید، به این معنا نیست که هیچ عشقی برایتان وجود ندارد.

به مسئله، غیر واقع بینانه نگاه می کنید

بسیاری از ما عشق را یک چیز فانتزی و فرازمینی می دانیم و نگاه ما به آن اصلا واقع بینانه نیست، زیرا تجربه از عشق را مانند تجربه هایی می دانیم که در فیلم ها مشاهده کرده ایم و در نتیجه از آنجا که عشقی شبیه به عشق های داخل فیلم ها نمی بینیم، آن را باور نداریم و فکر می کنیم که وجود ندارد اما عشق در دنیای واقعی با عشق داخل فیلم ها کاملاً متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر مقایسه کنید.

عشق

تحت فشار هستید

قطعاً فردی که حدود 40 سال سن دارد و از تنهایی و مجردی رنج می برد، نمی تواند عشق را باور داشته باشد. او آنقدر خسته و ناامید شده و تحت فشار روحی روانی است که ترجیح می دهد به عشق باور پیدا نکند، زیرا چیزی از آن را در زندگی احساس نکرده است.

نگران هستید که دوست داشته نشوید

در عمق وجود خود جستجو کنید.آیا از این می ترسید که دیگران شما را دوست نداشته باشند؟پس در چنین حالتی ترجیح می دهید که عاشق نشوید و بگویید که عشق را باور ندارید، زیرا نگران هستید که اگر وارد رابطه ای شوید،طرف مقابل شما را دوست نداشته باشد. پس چه بهتر که آن را انکار کنید.
البته که این موضوع اصلاً درست نیست و همه ما می توانیم توسط بعضی از افراد دوست داشته شویم .فقط باید اعتماد به نفس و خود باوری را در خودمان تقویت کنیم.

دلیل پنهان عاشق نشدنت اینجاست

4.218
این مطلب مفید بود ؟153
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : عشق
وبگردی