جلوگیری از سرطان سینه

راحت ترین راه برای اینکه سرطان سینه از ما دور بشه

تاریخ انتشار : 17 تیر 1401کد مطلب : 87731زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروزه سرطان سینه یکی از سرطان های رایج بین زنان می باشد بنابراین خانمها حتما باید راه مؤثر برای پیشگیری از سرطان سینه را بدانند.

رژیم پیشنهادی برای اینکه از سرطان سینه در امان بمانیم

وقتی که صحبت از بهترین عادات غذایی برای کاهش خطر سرطان می شود، شما باید رژیم غذایی را انتخاب کنید که بر پایه گوشت نباشد. در واقع انواع خاصی از رژیم های گیاهی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا از انواع سرطان ها؛ از جمله سرطان سینه خودتان را دور نگه دارید.

برای پیشگیری از سرطان سینه، گوشت قرمز کم بخورید

طبق اطلاعات علمی موجود و آزمایشاتی که روی بیش از 65 هزار نفر انجام شده است و افرادی که از سال‌ های 1993 تا 2014 تحت کنترل بودند، هر چقدر که گوشت قرمز کم تری استفاده کنید، تا 14 درصد خطر ابتلا به سرطان سینه در بدنِ تان کاهش پیدا می کند؛ البته به شرطی که رژیم غذاییِ گیاهی و سالمی داشته باشید؛ اما اگر از این رژیم گیاهی استفاده کنید و در کنار آن غذاها و نوشیدنی های ناسالم هم بخورید، باز خطر سرطان افزایش پیدا خواهد کرد.

گوشت قرمز

جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه با میوه و سبزیجات

در کل؛ رژیم های گیاهی برای جلوگیری از سرطان سینه اهمیت زیادی دارند. استفاده از میوه، سبزیجات، حبوبات و آجیل تا حد زیادی از سرطان جلوگیری می کند. فقط باید مراقب باشید که در کنارِ آن مواد مضر مانند آبمیوه‌ های صنعتی، شیرینی جات و دسر را کم‌تر استفاده کنید.

بدترین مواد غذایی و خوراکی برای سرطان سینه

مواد غذایی صنعتی مانند چیپس، سیب زمینی، غذا های سرخ کردنی و آبمیوه های غیر طبیعی مواد مغذی پایینی دارند و باعث می ‌شوند که فیبر و ویتامین و مواد معدنی به بدن تان نرسد که همه این ها خطر سرطان سینه را افزایش می دهند و از طرفی؛ رژیم غذایی بر پایه گیاهی که به صورت متعادل استفاده شود، باعث می شود تا ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی به بدن تان برسد و خطر سرطان سینه کاهش پیدا کند.

راحت ترین راه برای اینکه سرطان سینه از ما دور بشه

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی