چمدان بستن
سفر کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات است و بسیاری از ما برای رسیدن زمان سفر لحظه‌شماری می‌کنیم. با وجود این، شاید به‌خاطر عدم برنامه‌ریزی مناسب، در حین سفرمان با مشکلاتی مواجه شویم.

چطور برای سفر چمدان ببندیم؟

سفر کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات است و بسیاری از ما برای رسیدن زمان سفر لحظه‌شماری می‌کنیم. با وجود این، شاید به‌خاطر عدم برنامه‌ریزی مناسب، در حین سفرمان با مشکلاتی مواجه شویم. یکی از مشکلات، چمدان‌های متعدد و حمل وسایل سنگین و جاگیر در سفر است. در این مقاله می‌خواهیم چند نکته برای بستن چمدان در سفر را با یکدیگر مرور کنیم و راهکارهایی را در این زمینه در اختیارتان بگذاریم. با ما همراه باشید. 

تقسیم‌کننده‌های چمدان همیشه کارها را راحت‌تر می‌کند. 

یکی از وسایلی که این روزها حتماً در بازار دیده می‌شود، تقسیم‌کننده چمدان است. ممکن است از کنار این محصول جالب گذشته و برای خرید آن تردید داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم تردید را کنار بگذارید و در فرصت بعدی این وسیله کاربردی را بخرید که به چمدان‌هایتان نظم بهتری می‌بخشد. به لطف این تقسیم‌کننده تا پایان سفر، همه وسایل سر جای خودشان می‌مانند، مثل اینکه به چمدانتان تافت زده باشید. 

لوله‌ای تا کردن لباس‌ها

اگر تا الان فکر می‌کردید تا کردن لباس‌ها باعث می‌شود چمدان‌هایتان نظم و جای بیشتری داشته باشد، به شما تبریک می‌گوییم؛ اما این کافی نیست. درست است که خیلی از افراد حتی برای تا کردن لباس‌های سفرشان هم تنبلی به خرج می‌دهند، اما آن دسته از شما عزیزانی که به دنبال نظم بیشتر در چمدان‌هایتان هستید، می‌توانید لوله کردن لباس‌ها را امتحان کنید. با این روش، جای چمدانتان بازتر می‌کنید و لباس‌هایتان کمتر چروک می‌شوند. 

تا کردن لباس

حذف لوازم غیرضروری از چمدان

همه ما دوست داریم در سفر ظاهری آراسته داشته باشیم و در زمان چیدن چمدان، همیشه لوازمی را برای مراقبت‌های ظاهری خود همراه می‌کنیم. در بیشتر مواقع این لوازم حتی یک‌بار هم به کارمان نمی‌آید. بگذارید صادق باشیم، حتی خود شما هم زمانی که سیم سشوار را لوله می‌کنید تا داخل چمدان قرارش دهید، یا به دنبال جعبه ریش‌تراش هستید، می‌دانید کار بیهوده‌ای می‌کنید؛ بنابراین این بار در زمان بستن چمدان، واقع‌گرایانه‌تر رفتار کنید و جای وسایل ضروری را با لوازمی که به‌هیچ‌وجه استفاده‌تان نمی‌شود پر نکنید. 

کفش‌ها، همراهانی که همیشه آخر می‌مانند

در زمان رفتن به سفر، دو مشغله اساسی وجود دارد. کجا اقامت کنم و کفش‌هایم را چه کنم. برای دغدغه اول، پیشنهاد می‌کنیم به وب‌سایت اجاره آنلاین ویلا و اقامتگاه هومسا سری بزنید. هومسا به شما کمک می‌کند اقامتگاه‌تان را به‌صورت آنلاین انتخاب و رزرو کنید. و اما دغدغه دوم! لطفاً نگویید شما از آن دسته افرادی هستید که چمدان را می‌بندند و در آخر که آماده حرکت شده‌اند، یک جفت کفش پا می‌کنند و یک جفت کفش را به دست گرفته و راهی سفر می‌شوند. 
برای این مشکل بهترین راه کاور کفش است. کفش‌هایتان را درون یک کاور قرار دهید و به‌راحتی آن‌ها را در چمدان بگذارید. اگر هم کفش‌هایتان را تازه شسته‌اید، می‌توانید لوازم اضافی و کوچک را درونشان قرار دهید تا فضای کمتری اشغال شود. 

به لباس‌هایتان فکر کنید. 

بستن چمدان سفر

بسیاری از ما در آغاز سفر به‌قدری مشغله فکری داریم که انتخاب لباس مناسب برایمان سخت می‌شود. باید مشغله‌های فکری را یک‌به‌یک برطرف کنید. در وهله اول به محل اقامتتان فکر کنید. عکس‌های هتل، سوئیت یا اقامتگاه بوم‌گردی مد نظرتان را در وب‌سایت رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه هومسا ببینید. به نظرتان در اقامتگاهی که انتخاب کرده‌اید چه لباس‌هایی برای پوشیدن مناسب‌تر هستند؟! 
در قدم بعدی، آب و هوای شهر مد نظر را چک کنید تا از شرایط اقامت در مقصد آگاه شوید. آیا قرار است هوا بارانی باشد؟ دمای هوا چطور است؟ حالا اطلاعات کافی را به دست آوردید و وقتش رسیده که بر اساس این اطلاعات، لباس‌های مناسبتان را انتخاب کنید. 

با هواپیما سبک سفر کنید

اگر تصمیم دارید با هواپیما به سفر بروید، باید سبک‌تر سفر کنید، چون در این سفر مساله اضافه بار برایتان دردسرساز می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم چمدان‌هایی سبک‌تری به‌همراه داشته باشید تا وزنشان، بار سفرتان را بیشتر نکند. می‌توانید برخی لباس‌هایتان به جای گذاشتن در چمدان، به تن کنید. البته نه آنقدری که ظاهرتان جلب توجه کند یا لباس‌ها موجب اذیتتان شود. 

این ها را از یاد نبرید: 

  • کابل و شارژر فراموش نشود. 
  • امن‌ترین جا برای لپ‌تاپ، کیف مخصوص به آن است. 
  • یک صابون کوچک با خود همراه داشته باشید و آن را داخل کیسه بگذارید.  
  • ساعت و زیورآلات را حتماً در جعبه‌ای کوچک بگذارید و سپس، آن را در چمدان قرار دهید. 

کلام آخر 

در ابتدای مقاله گفتیم که عدم برنامه‌ریزی مناسب، می‌تواند مشکلاتی به وجود آورد که سفر را تحت الشعاع قرار می‌دهند. یکی از این مشکلات بستن چمدان‌ها به روش‌های اشتباه است. 
مساله دیگری که در سفر مشکل‌ساز می‌شود، عدم رزرو اقامتگاه پیش از رسیدن به مقصد است. پس به خاطر داشته باشید که قبل از سفر، حتماً اقامتگاه‌تان را انتخاب کنید و رزرو آن را انجام دهید. شما می‌توانید برای اجاره ویلا و سوئیت از هومسا کمک بگیرید. این سامانه به خوبی در تمامی مراحل انتخاب و رزرو اقامتگاه شما را همراهی می‌کند. 
نظرتان درباره مطلب پیش رو چه بود؟ به نظر شما دیگر چه مسائلی می‌توانند ناراحتی‌هایی در سفر ایجاد کنند؟

چند نکته برای بستن چمدان در سفر

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی