نهار در کشور های مختلف
دوست دارید بدانید مردم در کشورهای مختلف جهان در وعده نهار چه میخورد ؟ در کشور های دیگر غذاهای متفاوتی به عنوان ناهار سرو می شود که لیست آن را برایتان آورده ایم.

نهار های محبوب و پرطرفدار کشورهای دیگر

آماده کردن ناهار به عنوان وعده اصلی یکی از مهم ترین کارهایی است که اکثر افراد در طول روز با آن درگیر هستند. البته در کشور های مختلف غذاهای متفاوت به عنوان ناهار سرو می شود. به همین دلیل در این قسمت از گوناگون نمناک قصد داریم که وعده های غذایی مخصوص ناهار در کشورهای مختلف را به شما معرفی کنیم تا با آن ها آشنایی بیشتری داشته باشید، البته که غذاهای مخصوص نهار در کشورهای دیگر مثل کشور ما تنوع بالایی دارد اما در این بخش از هر کشور یک مورد محبوب ترین انتخاب شده است.

ژاپن :جعبه بنتو (بقچه غذای ژاپنی)

جعبه بنتو در ژاپن معمولاً برای وعده ناهار استفاده می شود که با سوشی، سالاد دریایی، تمپورا، سبزیجات خام، برنج و گوشت قرمز پر شده است. اغلب این غذاها به صورت دسته بندی شده و آماده هم خریداری می شوند و طعم بسیار خوبی دارند. معمولا افراد از این وعده ها در مدرسه، خانه، دانشگاه و حتی رستوران ها هم استفاده می کنند.

جعبه بنتو

مکزیک :سویچه

سویچه یک غذای جذاب است که آن را در ظهر های داغ مکزیک سرو می کنند. هیچ ماده پختنی در آن وجود ندارد. این غذا از میگو، ماهی، سبزیجات، آبلیمو و کیلانترو تشکیل شده است. طعم بسیار خوبی دارد و معمولاً داخل شیشه های مربا هم سرو می شود و سرشار از ویتامین و مواد مغذی است.

کرواسی :سوپ و سالاد 

معمولاً وعده غذایی ناهار در این کشور به شدت مورد توجه است. آن ها سعی می کنند در صبحانه و شام کمتر بخورند اما به ناهار بیشتر اهمیت می دهند. وعده غذای ناهار برای آن ها از یک سالاد ساده همراه با گوجه فرنگی، خیار، پیاز، روغن زیتون، سرکه و یک بشقاب سوپ تشکیل می شود.

نیجریه :برنج جولوف

این برنج همراه با ادویه های مختلف سرو می شود و در آن گیاهان سرخ شده سویا و گوشت قرمز گریل شده هم وجود دارد. معمولاً آن را در روغن پالم سرخ می کنند و گاهی اوقات هم بدون هیچ ماده سرخ کردنی آن را در وعده ناهار استفاده می کنند.

برنج جولوف

مراکش :تاجین

این غذا را در ظرف های سفالی می پزند. یک نوع وعده غذای بخارپز از هویج، اسکواش، پیاز، سیر، لوبیا و گوجه فرنگی است که در آن از ادویه ، فلفل، خردل و نمک استفاده می شود.

آرژانتین :امپانادا

این وعده غذایی با گوشت قرمز، پنیر، سبزیجات و ادویه های مختلف همراه است. گوشت مرغ و گوشت گاو هم در آرژانتین جزء مواد محبوب در وعده های غذایی می باشد. به همین دلیل از آن در وعده های ناهار زیاد استفاده می کنند. این غذا را به صورت پخته یا سرخ شده سرو می کنند.

کره :کیمباپ

این وعده غذایی برای ناهار یک غذای سبک محسوب می شود و شبیه به سوشی ژاپنی است اما به جای ماهی خام از سبزیجات پخته شده و گوشت قرمز در آن استفاده می شود. مواد آن را داخل برنج سفید چسبنده می ریزند و از بعضی از انواع غذاهای دریایی هم در آن استفاده می کنند.

کیمباپ

هند :تیفین

این ماده غذایی اولین بار در انگلستان در یک عصر بریتانیایی سرو شد اما هم اکنون به عنوان یک وعده غذای مدرن و یا میان وعده برای هندی ها محسوب می شود و آن را معمولاً در ناهار سرو می کنند. در این غذا از برنج، عدس، خردل، سبزیجات و گوشت استفاده می شود.

بالی :تمپه سرخ شده

اکثر گیاه خواران و خام خواران در این ایالت با غذای تمپه آشنایی دارند که در آن سویا به کار می رود و در بعضی از جزیره های اندونزی ، مردم بومی این غذا را به صورت سرخ شده همراه با سس تند گوجه فرنگی میل می کنند . به طور کل ترکیبی از طعم شوری و شیرینی در این غذا به کار می رود که برای وعده ناهار به شدت کاربرد دارد.

ویتنام :بان می

اگر در این کشور برای ناهار از سوپ مرغ و نودل استفاده نشود، این ساندویچ را جایگزین ناهار می کنند. این ساندویچ ها از نان باگت درست شده اند که داخل آن سبزیجات، گوشت قرمز گریل شده و گیاهان تازه به کار می رود و معمولاً برای ناهار فصل بهار ، بیش از هر زمان دیگری استفاده می گردد.

دانمارک :اسموربرود

این غذا اساساً یک نوع ساندویچ است که داخل آن نان کره ای و گندم سیاه، ماهی، گوشت قرمز و سبزیجات به کار رفته است. میوه هایی مثل آلو و سیب هم گاهی اوقات برای افزایش طعم دهی به این غذا استفاده می شوند. معمولاً این ساندویچ را با چاقو و چنگال سرو می کنند.

اسموربرود

اسپانیا :پائلا

از آن جا که وعده ناهار در اسپانیا مهمترین وعده روز است، بنابراین به آن اهمیت بیشتری می دهند. این وعده غذایی از برنج و غذاهای دریایی ترکیبی از گوشت میگو، ماهی و گاهی اوقات مرغ تشکیل شده است. معمولاً در کنار آن سالاد و نان هم سرو می کنند.

جامائیکا :نان کاکائو و و شیرینی

نان کاکائو یک نان نرم و شیرین است که داخل آن از شیر نارگیل هم استفاده شده است. طعم بسیار خوبی دارد و داخل آن را با گوشت قرمز ، پنیر و سبزیجات پر می کنند. معمولاً زرده تخم مرغ در ترکیب با زردچوبه داخل آن استفاده می شود.

استرالیا :سالاد و سیب زمینی

معمولا مردم استرالیا عاشق این هستند که یک جا بنشینند و یک وعده غذای داغ را برای ناهار میل کنند. یکی از وعده های اصلی ناهار برای آن ها گوشت قرمز تخت شده همراه با نان سرخ شده و سیب زمینی و سالاد سبز تازه است.

برزیل :برنج و آب نارگیل

معمولاً در برزیل برای وعده ناهار از لوبیا و گوشت آب پز استفاده می کنند. این غذا یک غذای کلاسیک در برزیل است که در رستوران های باربیکیو هم یافت می شود و به عنوان یک وعده غذای خیابانی هم همراه با برنج به فروش می رسد. آب نارگیل هم در این غذا به کار می رود.

 لوبیا و گوشت آب پز

چین :برنج و گوشت قرمز

مردم چین معمولا برای وعده ناهار از غذایی به نام بیان دانگ استفاده می کنند. این غذا از گوشت قرمز، برنج، تخم مرغ و سبزیجات تشکیل شده است و مردم عادت دارند بعد از خوردن این غذا حتماً یک چرت کوتاه بزنند.

فرانسه :ساندویچ ژامبون

آن ها عاشق نان باگت برشته هستند و داخل آن را با کره و ژامبون سرخ شده پر می کنند. این یک وعده نهار کلاسیک برای فرانسوی ها محسوب می شود که در آن تارت برنج هم قرار می گیرد.

آلمان :چیپس و سیب

آلمانی ها ترجیح می دهند در هر جایی که هستند برای وعده ناهار زمان خالی کنند و خودشان را به موقع به مرحله سرو غذا برسانند. آن ها معمولاً برای وعده ناهار از چیپس های سیب زمینی همراه با سیب و سس خردل استفاده می کنند.

ایتالیا :پاستا و تن ماهی

پاستا همراه با تن ماهی و کمی گوجه فرنگی و روغن زیتون و سالاد سبز جزء وعده نهار رایج مردم ایتالیا محسوب می شود. البته از آن به عنوان میان وعده ها هم استفاده می کنند. پیتزا های مستطیلی بزرگ هم جزء وعده غذایی محبوب آن ها برای ناهار است.

پاستا

کنیا :ماهی

در کشور کنیا مردم معمولا برای ناهار به رستوران می روند و انواع غذا ها را به عنوان وعده های غذایی مختلف انتخاب می کنند اما یکی از محبوب ترین وعده های ناهار آن ها ماهی سرخ شده یا ماهی دودی است که همراه با سبزیجات سرو می گردد.

هلند :ساندویچ پنیر

هلندی ها عاشق طعم پنیر هستند و معمولاً از این ساندویچ برای وعده های غذایی روزانه مخصوصاً ناهار استفاده می کنند. آن ها همراه با ساندویچ پنیر از میوه های تازه مثل سیب و انگور هم استفاده می کنند.

سوئد :کلوچه

مردم سوئد برای وعده ناهار از کلوچه استفاده می کنند. البته این کلوچه های مخصوص هنگام صبحانه و میان وعده عصر گاهی هم استفاده می شود. تقریباً در عرض 20 دقیقه آماده می شود و یک غذای راحت است. معمولاً این کلوچه را همراه با بیسکویت و قهوه میل می کنند.

ترکیه :قهوه و پیده

مردم ترکیه در وعده های غذایی خود از گوشت قرمز ، پنیر و سس استفاده می کنند. پیده هم یک نوع پیتزای ترک کلاسیک شبیه به پیتزاهای ایتالیایی است، طعم بسیار خوبی دارد و جزء غذاهای محبوب خیابانی محسوب می شود و داخل آن از اسفناج هم استفاده می گردد.

پیده

انگلستان :ساندویچ تن ماهی

تحقیقات نشان می دهد که مردم انگلستان عادت به مصرف تن ماهی دارند. معمولاً برای وعده ناهار از یک ساندویچ استفاده می کنند که داخل آن سیب زمینی و تن ماهی قرار گرفته است و در کنار آن سوپ و قهوه هم میل می کنند.

نهار های خوشمزه و پرطرفدار در کشورهای دیگر

421
این مطلب مفید بود ؟174
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
وبگردی