تولد
سیزده رجب
ماه رجب یکی از ماه های شریف در ماه های حرام است که فضائل زیادی دارد. ما برای شما اعمال مهم در شب 13 این ماه را آماده کرده ایم.

اعمال سیزدهم رجب، شب و روز اول اعتکاف

ماه رجب را به سیزدهمین روز خود رساندیم و حالا در ادامه مطلب اعمال ماه رجب، فرصت آن است که اعمال سیزدهم رجب را برایتان بازگو کنیم تا نهایت استفاده را از فضیلت شب و روز ولادت حضرت علی(ع) ببرید. روز سیزده رجب، اولین روز ایام البیض است که از مهمترین ایام این ماه محسوب می شود و اعمال بخصوصی علاوه بر اعتکاف دارد که میتوانید با کلیک روی نوشته زیر عکس، از آنها مطلع شوید.

سیزدهم رجب

همچنین بخوانید:"اعمال ایام البیض ماه رجب برای حاجت گرفتن"

نماز شب سیزدهم ماه رجب

شب سیزدهم ماه رجب نخستین شب از لیالی بیض به معنای شب های روشن است که در این شب از دو رکعت نماز که در هر رکعت، بعد از سوره حمد سوره های یس، ملک، و توحید را بخواند، وارد شده است.

(زاد المعاد؛ ص 178 --- کلیات مفاتیح نوین؛ ص780)

اعمال روز سیزدهم رجب

روز سیزدهم ماه رجب اولین روز از ایّام البیض و برابر با ولادت امیرالمؤمنین علی (ع) است که روزه گرفتن در این روز بسیار تأکید شده است( اقبال؛ ص 656)

به نحوی که هر کس که بخواهد عمل امّ داوود" را بجا آورد باید این روز را روزه بگیرد.(کلیات مفاتیح نوین؛ ص643)

در واقع انجام اعمال اُمّ داوُد در روز سیزده ماه رجب سفارش شده است.

میلاد حضرت علی

ذکری که ثواب روزه ماه رجب را دارد

در مفاتیح آمده که احادیثی در مورد ذکر ماه رجب به عنوان جایگزین روزه نقل شده است و خواندن هر روز صد مرتبه این ذکر ثواب روزه را دارد:

سُبْحانَ اللهِ الْجَلیلِ، سُبْحانَ مَنْ لا یَنْبَغِی التَّسْبیحُ اِلاَّ لَهُ، سُبْحانَ الاَْعَزِّ الاَْکْرَمِ، سُبْحانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزَّةَ وَهُوَ لَهُ اَهْلٌ.

اعمال شب و روز سیزده رجب + نماز و ذکر ماه رجب

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
وبگردی