مجید سعیدی
مجید سعیدی بازیگری که با سریال کهنه سوار شناخته شد و تا به امروز نقشهای ماندگاری را در سینما و تلویزیون تجربه کرده است.

خاطره انگیزترین نقشهای مجید سعیدی از کهنه سوار تا بانوی عمارت

مجید سعیدی بازیگری که در سینما و تلویزیون یکی از چهره های شناخته شده است را بیشتر مخاطبان با نقش ماندگار او در سریال کهنه سوار به خاطر می آورند.

مجید سعیدی متولد 1354 است و از 22 سالگی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده و تاکنون در فیلم و سریال های بسیاری حضور داشته است.

در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک برخی از نقشهای مجید سعیدی را در سینما وت لویزیون مرور می کنیم.

مجید سعیدی در فیلم سینمایی خفاش

مجید سعیدی سینما را با فیلم خفاش به کارگردانی علی اصغر شادروان در سال 1376 آغاز و با بازیگرانی همچون بیژن امکانیان، ژاله صامتی، رامبد شکرآبی، پریسا شاهنده، و محمدباقر رشیدی نقش آفرینی کرد. او در این فیلم نقش رامین را بر عهده داشت که به همراه دوستان خود سوار بر اسکیت شده و کیف ربایی می کردند.

مجید سعیدی و بیژن امکانیان

سریال به او بگوئید دوستش دارم

این سریال در سال 1379 به کارگردانی و نویسندگی حمید تمجیدی ساخته شد. مجید سعیدی نقش پسر عموی فرشته را ایفا می کرد. پدر فرشته در اوایل انقلاب به او اصرار می کند تا با پسر عموی خود ازدواج کرده و به خارج بروند اما فرشته قبول نمی کند و خواستار ازدواج با فردی به نام رسول می شود.

مجید سعیدی در این سریال با بازیگرانی همچون فتحعلی اویسی، حمید طاعتی، فاطمه صامتی،حمید طالقانی و کیومرث احمدی همکاری کرد.

مجید سعیدی و فاطمه صامتی

مجید سعیدی در سریال کهنه سوار

مجیدی سعیدی هنگامی که 22 سال سن داشت بازی در سریال کهنه سوار به کارگردانی اکبر خواجویی در سال 1376پذیرفت. این سریال در زمان خود یکی از مجموعه های پرطرفدار بوده و باز ی او در شخصیت اصغر چاوشی بیشتر در ذهن مخاطبان ماندگار شده است.

سریال کهنه سوار در مورد دو جوان علاقه مند به کشتی بود که زنده یاد حسین ابراهیمی نقش پسر مرحوم محمدعلی کشاورز را ایفا کرده و مجید سعیدی رقیب او در کشتی بود.

مجید سعیدی و حسین ابراهیمی

مجید سعیدی در فیلم محیا

مجید سعیدی در فیلم محیا به کارگردانی اکبر خواجویی تجربه جدیدی به کارنامه هنری خود افزود. او در این فیلم به همراه زنده یاد انوشیروان ارجمند، شهاب حسینی و الهام حمیدی، ایفاگر نقش کرم، پسر عمو و نامزد محیا بود.

مجید سعیدی و الهام حمیدی

مجید سعیدی در سریال ارمغان تاریکی

مجید سعیدی در سال 1389 در سه سریال مهم تلویزیونی همچون سریال روز یلدا شب چله به کارگردانی مجید موسویان، سریال ارمغان تاریکی به کارگردانی جلیل سامان و سریال پرانتز باز به کارگردانی کیومرث پوراحمد نقش آفرینی کرد.

این هنرمند توانست با ایفای نقش مهمی در سریال ارمغان تاریکی، خود را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند و همکاری با بازیگرانی همچون آرش مجیدی، امیر آقایی، سودابه بیضایی و لیلا زارع را تجربه نماید.

مجید سعیدی

مجید سعیدی در سریال میکائیل

مجید سعیدی در سریال میکائیل به کارگردانی سیروس مقدم ایفاگر نقش میلاد از دوستان قدیم میکائیل با بازی کامبیز درباز بود. این سریال درباره زندگی میکائیل، یک پلیس سختکوش بود که به اشتباه در دام اشرار افتاده و با حمایت مردم و تلاش بسیار، سعی در برقراری آرامش داشت.

مجید سعیدی در سریال میکائیل

مجید سعیدی در سریال رنج پنهان

سریال رنج پنهان به کارگردانی بیژن میرباقری یکی از مجموعه های تلویزیونی برای پخش در ایام دهه فجر در سال 1396 بود که مجید سعیدی در آن به همراه قطب الدین صادقی، اتابک نادری، سمیرا حسینی، کریم امینی، فرشید زارعی فرد، علی غلامی، مهدی سقا و آزاده سدیری نقش آفرینی کرد. این سریال درباره مرگ جوانی در دانشگاه بود که موجب برآشفتن برادر و دوستان او شد.

مجید سعیدی در رنج پنهان

مجید سعیدی در سریال شهرزاد

مجیدی سعیدی از بازیگران جدید سریال شهرزاد در فصل سوم به کارگردانی حسن فتحی بود که در ابتدا می بایست نقش کوتاهی را بازی می کرد اما در نهایت زمان بیشتری را در این مجموعه نقش آفرینی کرده و بازی تاثیرگذاری را از خود برجای گذاشت.

امیر آقایی و مجید سعیدی

مجید سعیدی در سریال سرزمین کهن

مجید سعیدی سال 1392 مقابل دوربین سرزمین کهن به کارگردانی کمال تبریزی قرار گرفت. این هنرمند با گریم متفاوت و سخت خود در نقش جمشید هزار ، هنر بازیگری خود را بار دیگر نشان دهد.

گریم متفاوت مجید سعیدی

مجید سعیدی در سریال بانوی عمارت

مجید سعیدی در سریال بانوی عمارت به کارگردانی مجید مولایی در نقش یاور شریفی حضور داشت که بازی در این کاراکتر به شهرت او افزود.باو وجود اینکه مجید سعیدی بیشتر در نقشهای منفی دیده می شود اما بازی در نقش مستنطقباعث شد تا هنر بازیگری او در معرض دید همه اهالی هنر قرار گیرد.

مجید سعیدی و حسام منظور

ماندگارترین نقشهای مجید سعیدی در سینما و تلویزیون

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی