تغییر دکوراسیون منزل
اگر فضای خانه برایتان تکراری و خسته کننده شده نگران هزینه های زیاد تغییر دکوراسیون نباشید. شما می توانید با ترفندهای ساده و ارزان خانه تان را زیباتر کنید.

ترفندهای ساده و خلاقانه برای زیباتر کردن خانه

بعد از مدتی دکوراسیون خانه تکراری و خسته کننده می شود. دیدن فضای تکراری منزل سبب تضعیف شدن روحیه شما و خانواده تان می شود بنابراین هر چند وقت یک بار باید دکوراسیون منزلتان را با کوچکترین ایده ها تغییر دهید.

بر خلاف تصور برخی، برای تغییر دکوراسیون منزل نیاز به هزینه های سنگین و گزاف نیست و راه های زیادی وجود دارد که با انجام آن ها می توان خانه ای زیبا و دلنشین ساخت.

تغییر دکوراسیون منزل

چگونه با هزینه کم خانه خود را زیباتر کنیم؟

برای زیباتر نمودن خانه خود از ایده های این بخش از دنیای مد نمناک استفاده نمایید که شامل:

تغییر دادن چیدمان وسایل خانه

اگر می خواهید در خانه تان تغییری ایجاد کنید، یک نقطه کانونی مثل تلویزیون ، پنجره و... در نظر بگیرید و مبلمان خانه را حول محور بچینید. می توانید با حذف تعدادی از مبل ها فضا را بازتر کنید و وسایل دیگری از اتاق های دیگر بیاورید و اضافه کنید.

استفاده از شیشه های مربا

شما برای زیباتر شدن منزلتان می توانید لوازم جانبی دکوری بسیار زیبا درست کنید. برای این کار به شیشه های خالی مربا و ترشی و گاهی لیوان های به جا مانده از یک ست کامل، مقداری تور و پارچه بریده شده بچسبانید و با ریختن مقداری مروارید یا سنگ و شن داخل آنها به عنوان گلدان از آنها استفاده کنید.می توانید درون شیشه ها شمع و خوشبو کننده قرار دهید و حس خوب و شیرین خلاقیت و هنر دستی را بچشید.

شمع در دکوراسیون منزل

استفاده از شمع

برای اینکه خانه ای زیبا و متفاوت داشته باشید، می توانید به جای نصب لوسترهای بزرگ برای روشنایی اتاق از تعدادی لامپ هالوژن و تعدادی شمع در اشکال مختلف استفاده کنید و آنها را در کنار پنجره و روی میز و یا آشپزخانه قرار دهید.

تزئین دیوارها

برای زیباتر نمودن منزلتان می توانید وسایل قدیمی آنتیک و ظروف تزیینی را باسلیقه تان به دیوارها آویزان نمایید و به دیوارها حال و هوای تزیینی ببخشید. با کمی سلیقه می توانید بر دیوارهای سفید، نقاشی های دیواری زیبایی رسم کنید.

می توانید قابهای دست ساز، لوح های تقدیر، مدال ها و جام های ورزشی و جوایز را به جای پنهان نمودن درون گنجه یا کمد به شکل هماهنگ با رنگ دیوارها آویزان نمایید.

تزئین دیوارها با ظرف قدیمی

استفاده از اشیا قدیمی

می توانید از اشیاء قدیمی استفاده کنید مثلا روی چهارپایه های چوبی قدیمی یک رومیزی رنگی بیاندازید و بهترین میز عسلی (میز کنار مبل) را داشته باشید.

استفاده از پارچه رنگی

برای زیبا نمودن خانه لازم نیست هزینه گزافی نمایید و پرده خود را تعویض کنید بلکه می توانید از پارچه های ساده با کمک روبان و پارچه های رنگی استفاده نمایید و زیبا ترین پرده آشپزخانه یا رومیزی را تهیه کنید.

تعویض پرده های خانه

استفاده از شلف ها و باکس ها

خانه ای زیباتر است که مرتب و منظم باشد پس از شلف ها و باکس ها و کشوهای مختلف در اطراف توالت و آینه استفاده کنید و با آنها نظم زیادی به سرویس ها دهید. برای ایجاد نظم و زیبایی بیشتر سرویس ها می توانید از طبقات نردبانی شکل طبق سایز و اندازه حمام و دستشویی و از سبدها و نظم دهنده های دیگر استفاده نمایید.

قرار دادن عکس ها روی میز

اگر می خواهید خانه تان زیباتر شود و همیشه خاطرات شیرین تان را مرور کنید ، به جای تلمبار کردن عکس هایتان در آلبوم تلمبار برخی از آن ها را قاب کنید و روی میز یا بوفه قرار دهید.

ترفند و تغییرات ارزان برای زیباتر شدن خانه

4.139
این مطلب مفید بود ؟327
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی