زندگی مشترک
برخی از ترفندهای بسیار ساده و در عین حال کاربردی میتواند زندگی مشترک را از یکنواختی و کسل بودن خارج کند و لحظاتی رمانتیک و لذت بخش را برای زن و شوهر رقم بزند.

نکاتی برای قویتر شدن رابطه و دوری از زندگی مشترک یکنواخت

آیا به دنبال این هستید که رابطه خود با همسرتان را قوی ‌تر کنید؟ هم‌زمان که سال جدید در راه است، ما دوست داریم که در هر مورد تغییر کنیم و بهترین را برای خودمان و اطرافیانمان رقم بزنیم. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک با ما باشید تا به شما بگوییم که چگونه در میان تغییرات سازنده خود، زندگی مشترکتان را نیز زیباتر کنید.

یک سرگرمی را با یکدیگر شروع کنید

هنگامی که در کنار یکدیگر زمان سپری کنید، حالتان بهتر می‌ شود. باید به دنبال یک کار مشترک بگردید که هر دو به آن علاقه دارید. انجام این کار باعث می شود که صمیمیت در رابطه بین شما دو نفر افزایش پیدا کند و یک تجربه و علاقه مشترک را احساس کنید.

زندگی مشترک

قرارهای دونفره را فراموش نکنید

بعضی از زوج‌ ها بعد از اینکه بچه دار می شوند، فراموش می کنند که به فکر خودشان باشند. آن ها دیگر قرار ملاقات دو نفره ندارند، زیرا همه چیز برای شان دسته جمع شده است اما بهتر است شما برای تقویت رابطه اشتباه نکنید و چند وقت یکبار قرار ملاقات منظم و دو نفره خود را انجام دهید.

موبایل را از خودتان دور کنید

موبایل اعتیاد آور است و باعث می‌ شود که بخواهید مدام صفحات اجتماعی خود را چک کنید و به دنبال ارتباط با افراد مجازی باشید و انجام این کار باعث می‌ شود که از همسرتان دور بمانید. بهتر است یا روی خودتان کنترل داشته باشید یا زمانی که در کنار همسرتان هستید، برای هر دو نفرتان قانون بگذارید که کسی حق ندارد به سراغ گوشی موبایل برود، زیرا واقعاً رابطه را خراب کرده و صمیمیت را از بین می برد.

کار با موبایل

ارتباط خود را بهبود ببخشید

ارتباط مسئله بسیار مهمی است و همه ما نیاز داریم که آن را به بهترین نحو ممکن تجربه کنیم. برای بهبود رابطه زن و شوهر راهکارهای زیر را در پیش بگیرید:

همه چیز را ساده بگیرید

مهم ترین کاری که باید انجام دهید، این است که احساسات و نیازهای خود را بشناسید و آن ها را پیچیده نکنید و خیلی ساده و راحت بیان کنید. روی نکته اصلی تمرکز کنید و خیلی به حواشی نپردازید.

تمرکز خود را روی احساسات بگذارید‌

آیا در مورد واکنش همسرتان نگران هستید؟ یک نفس عمیق بکشید و هر چه در دل تان است را بگویید. بیشتر روی احساسات خود تمرکز کنید؛ تا اینکه بخواهید به واکنش همسرتان فکر کنید.

رابطه عاطفی

هر چیزی را برای خودتان بزرگ نکنید

زمانی که بخواهید در مورد کارهای همسرتان فکر کنید و مدام در ذهنتان آن را تحلیل کنید یا هر چیزی را تکرار و مرور کنید، شرایط برایتان سخت می‌ شود؛ پس خیلی به دنبال توضیح‌ نباشید و هر چیزی را در ذهن تان بزرگ جلوه ندهید.

پیش داوری نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند، این است که هر موضوعی را از قبل برای خودشان قضاوت کرده اند و یا به اصطلاح پیش داوری دارند‌. انجام این کار باعث می‌ شود که رابطه به هم بخورد.

شنونده خوبی باشید

مکالمه شبیه به خیابان دو طرفه است. شما باید سعی کنید بیشتر شنونده باشید تا این که بخواهید حرف بزنید. با استفاده از راهکار های زیر بیاموزید که چگونه شنونده خوبی باشید‌:

صحبت کردن

مسائل را شخصی نکنید

باید سعی کنید که خیلی مسائل را به خودتان نگیرید و آن ها را شخصی نکنید و به یک دیگر حمله نکنید، قضاوت نکنید، انتقاد نکنید، بیشتر روی خود تان تمرکز کنید و فکر نکنید که او برای آزار شما حرفی زده یا کار بدی انجام داده است.

شریک خود را جدی بگیرید

باید سعی کنید که به احساسات همسر خود اهمیت دهید و او را جدی بگیرید. بدانید که او هم حق دارد و ناخواسته اشتباهاتی را مرتکب شده است. پس حرف‌ هایش را گوش دهید.

سعی در حل مشکل نداشته باشید‌‌

گاهی اوقات مشکل دو طرف این است که به حرف‌ های یکدیگر گوش نمی‌ کنند، زیرا می‌ خواهند هرچه سریع تر مشکلات را برطرف کنند اما گاهی اوقات بهتر است که توقف کرده و فقط گوش دهید.

راهی ارزان برای زندگی مشترک رومانتیک و لذت بخش

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی