جبران اشتباه
در همه روابط زناشویی اشتباهات و خطاهای وجود دارد اما مهم این است که چگونه بتوانیم این اشتباهات را جبران کنیم و دل همسرمان را بدست اوریم.

جبران اشتباهات در زندگی زناشویی و بدست آوردن دل همسر

اشتباه، بخش جدا نشدنی زندگی هر فردی است اما نمیتوان گفت چون پیش آمدنی است، پس باید به آن به عنوان مسئله ای عادی نگاه کرد و از کنارش رد شد، بلکه باید برای جبران هر اشتباه بخصوص جبران اشتباه در رابطه زناشویی که باید در اولین فرصت و به شکلی صحیح انجام شود. با ما در این بخش از نکات همسرداری نمناک همراه باشید تا راه حلی ساده برای این مسئله بیابید.

عذرخواهی کنید، البته به اندازه

اگر اشتباهاتی انجام داده‌اید که به همسرتان صدمه زده، عذرخواهی کنید. عذرخواهی صادقانه و بدون ادامه دادن به رفتار نادرست، می‌تواند رابطه را تقویت کند.

عذرخواهی

بعد از عذرخواهی، کاری کنید

عذرخواهی صادقانه لازم است اما تکرار این عمل، نمی‌تواند مشکلات را حل کند، پس به جای اینکه فقط عذرخواهی کنید، سعی کنید رفتارهای خود را تغییر دهید و برای بهتر شدن تصمیمی بگیرید.

حرفی بزنید و گفتگو کنید

برای آنکه به او نشان دهید قصد جبران دارید، باید صحبتی کنید. به همسر خود نشان دهید که می‌خواهید به تعهد و بهبود رابطه زندگی مشترک تان بپردازید. این گفتگوها باید صادقانه آغاز شوند.

مسئولیت خطایتان را کامل و بدون قید و شرط پذیرید

تصمیم بگیرید که به عنوان یک فرد مسئول، تمام مسئولیت‌ اشتباهات خود را بپذیرید. اینکه بخواهید دنبال مقصر بوده و کمی از بار اشتباه خود کم کنید، هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

کمک بخواهید

اگر به تنهایی نمیتوانید مشکلات را حل کنید، به یک فرد قابل اعتماد و با تجربه مثل والدینتان، یا مشاوره خانواده مراجعه کنید.

مشاوره

قبل از هر اقدامی، کمی فکر کنید

پیش از اقدام به تغییر رفتارها و جبران اشتباهات، زمانی برای تفکر و بررسی وضعیت بگذارید. بنویسید که چه اقداماتی می‌توانید انجام دهید تا مشکلات را حل کنید.

دوستانه رفتار کنید

از رفتارهای منفی و عدم احترام به همسرتان پرهیز کنید. به جای اینکه در تنش و اختلافات فرو روید، سعی کنید به عنوان تیمی مشترک با هم مشکلات را حل کنید.

عادات خود را تغییر دهید

اگر عادات نادرستی دارید که به مشکلات در رابطه با همسرتان منجر می‌شوند، تصمیم بگیرید آنها را تغییر دهید و سعی کنید رفتارهای نادرست خود را اصلاح کنید. این ممکن است نیاز به تلاش و پشتکار داشته باشد، اما می‌تواند بهبود قابل توجهی در زندگی مشترک داشته باشد.

از نو بسازید

ارتباط با همسر خود را بازسازی کنید؛ گفتگوی صادقانه و بدون انتقادهای بی‌پایان می‌تواند به افزایش درک متقابل و حل مشکلات کمک کند.

صحبت کردن

تعهد به جبران را فراموش نکنید

اگر تصمیم به جبران گرفته اید و قول این کار را به همسرتان داده اید، پس به این مسئله مهم پایبند بمانید. تعهد به بهبود رابطه و زندگی مشترک می‌تواند در جبران اشتباهات کمک کند.

راه جبران اشتباه در زندگی زناشویی و بدست آوردن دل همسر

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی