روز جهانی مرد
تاریخ 19 نوامبر روز جهانی مرد نامگذاری شده است. این روز مهم و خاص را به مردان زحمتکش و فداکار زندگی تان تبریک گفته و از آن ها قدردانی کنید.

19 نوامبر؛ روز جهانی مردان

19 نوامبر روز جهانی مرد است که در سراسر دنیا ارزش مرد بودن را در این روز جشن می گیرند. نقش مثبت مردان در این روز گرامی داشته می شود و آگاهی از وجود مردان بالا می رود. پیش زمینه آن نیز سلامت بیشتر مردان و پسران است.

تاریخچه و علت نامگذاری روز جهانی مرد

روز جهانی مرد بعد از 7 فوریه سال 1994 توسط "توماس استر" پایه گذاری و در تاریخ 8 فوریه 1991 میلادی به تصویب رسید. در واقع بعد از وقایع آن تاریخ تصمیم گرفته شد یک روز را به عنوان روز جهانی مرد اختصاص دهند. این روز تاریخ تولد پدر ژروم تیلوکسینگ است. همچنین در همین تاریخ در سال 1989 تیم فوتبال توباگو کاپ جهانی را دریافت کرد.

روز جهانی مرد

هدف از برگزاری روز جهانی مرد

اهداف از جشن گرفتن روز جهانی مرد، پاس داشتن مردان در سطح ملی، اجتماعی، خانواده، ازدواج و مراقبت از کودک است. هدف گسترده تر و اصلی این مراسم این است که ارزش های پایه انسانی ارتقا داده شود.

این روز، روز جنسیتی محسوب نمی شود، بلکه همه مشکلات مربوط به مردان و پسران مورد بررسی قرار می گیرند. در این روز قرار است که ارزش های انسانی و مساوات جنسیتی به پاس داشته شود. همچنین تصاویر و ذهنیت منفی از برخی مردان در جامعه پاکسازی شود.

در این روز کشورهای برگزار کننده این جشن توجه مردم را به سلامت جسمی و روانی مردان، دیدگاه نادرست به جنس مرد، تاثیر مثبت و مشارکت آنها در خانه و خانواده، افزایش و بهبود روابط مردان با همسر و فرزندان با برگزاری کنفرانس ها، سمینارها، فعالیت های کلاسی در مدارس، برنامه های رادیو و تلویزیون و... جلب می کنند. در حال حاضر بیش از 60 کشور در سراسر دنیا این روز را جشن می گیرند.

روز جهانی مرد، فرصتی است که از آقایانی که همواره از خانواده خود حمایت می کنند و آدمهای زورگور و قدرت طلبی نیستند بلکه همیشه در صدد احترام به جنس مخالف خود و حمایت از فرزندان هستند، قدردانی و تشکر کنیم. مردهایی که برای خانواده و دوستان و جامعه و کشور خود در حال تلاش و فداکاری هستند و نمی توان نقش مفیدشان در جامعه و تربیت فرزند را نادیده گرفت.

تاریخ روز جهانی مرد

نمونه ای از چالش های زندگی مردان و پسران

مردها در زندگی خود با مخاطرات بسیاری مواجه می شوند. برای درک بهتر مشکلات مردان و پسران در این بخش از نمناک برخی از چالش های زندگی آنها را آورده ایم:

  • اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی (ADHD) پسران دو برابر بیش از دختران است.
  • پسران بیشتر از دختران ترک تحصیل می کنند و نمرات ضعیف تری به دلایل گوناگون در مدرسه کسب می کنند.
  • پسران بیشتر از دختران به سمت جرم و جنایت کشیده شده و در معرض خطر قرار دارند و تعداد پسران زندانی بیشتر از دخترهاست.

هدف روز جهانی مرد

متن و پیامک های زیبا برای تبریک روز جهانی مرد

مرد واژه ای ناب در کتاب هستی است؛ حقیقت نور، شعف حج، زیبایی یوسف، شُکوه فلق، طراوت توبه، تنهایی یونس، صداقت ابراهیم، درایت لقمان، فهم نمل، حلاوت اخلاص، شیرینی پیروزی، میزان قدر، لطافت فجر را باید در وجود مردان مرد یافت. روز مرد، روز فهیم ترین کتاب خلقت مبارک.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

در طریق مرد بودن…

همچو کوه درد باش،،،،

یا نزن حرفی ز مردی،،،،

یا حقیقت مرد باش….

روزت مبارک مرد حقیقی من

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

روزهای با تو بودن قشنگ ترین روزهای خداست

روز مرد بر بهترین مرد دنیا مبارک

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

«م» مثل «مرد»

می دونم خیلی وقت بود که کسی چیزی رو بهت تبریک نگفته بود

روزت مبارک

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

نام مرد، بوی نان گرم توی سفره، بوی مداد و دفتر مدرسه، بوی سخاوت و مردانگی و بوی پاکیزگی و نجابت است. روز مرد بر شما و تمام شیرمردان تبریک و تهنیت باد.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

مرد واقعی کسی است که تمام توجه اش متوجه خانواده باشد

و تو آن مرد واقعی هستی ، روزت مبارک

روز جهانی مرد مبارک

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

در نظرم چشمان تو ناب ترین شعر دنیا و موهایت غزل واره های زیبای جهان هستند

روز مرد را عاشقانه به تو تبریک می گویم

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

ای مرد! تو زمزم زلال نوری، شبنم چکیده از چشم خدایی، حاصل نشتر عشق بر رَگ روحی، تو پیوند لبخند شکوفه و نوری، تو همیشه در آبگیر زلال زندگی جاری هستی. روز مرد مبارک.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

ای مردانگی مستمر، ای ترنم طرب انگیز خلقت، خستگی های تو را ارج می نهم و امیدوارم سال های متمادی در کنار خانواده زنده باشی. روز مرد مبارک.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

زیباترین احساساتم را در میان سکوتم بخوان آن گاه که با نگاهم به تو می گویم دوستت دارم

همیشه در کنارم باش، ای مرد زندگی من روزت مبارک

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

ای نجابت نجیب، ای شرافت شریف، ای شمیم دلاویز عشق، ای رویش معطر، روز مرد بر شما تبریک و تهنیت باد.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

ای ستیغ سبز صمیمیت، قامتت همواره و مادام استوار و برافراشته بادا. روز مرد مبارک.

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

مرد واژه ای مُذهب در فرهنگ واژگان کتاب بزرگ حضرت دوست است. نام مرد طبیب، منور و انیس قلب خانواده و دوستانش است. وز مرد را به شما تبریک و تهنیت عرض می کنم

پیام تبریک 19 نوامبر؛ روز جهانی مرد + تاریخچه و اهمیت

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی