تولد
بیماری پرخوابی
ماجرای خوابهای غیر عادی او همه را کلافه کرده است، خوابی که گاهی 25 روز پشت سرهم ادامه دارد برای همین خانواده اش مجبورند در خواب به او غذا بدهند.

وضعیت نادری که باعث می شود مردی 300 روز در طول سال بخوابد

یک مرد 42 ساله در هند، اخیراً نامش در تیتر خبر های بین المللی قرار گرفته است؛ علت آن هم این است که از وضعیت و مشکلی رنج می برد و باعث می شود او 300 روز در طول سال خواب باشد، با ما در این بخش از گوناگون نمناک همراه شوید تا جزئیات بیشتر ماجرای این مرد را بخوانید.

رسانه های هندی اخیراً در مورد یک مورد عجیب گزارش کرده است و آن هم مربوط به یک مرد میانسال به نام "پور خرم" است که از وضعیتی به نام پرخوابی HPA رنج می برد. این وضعیت یک بیماری نادر است که باعث می شود فرد مدت زمان طولانی بخوابد؛ حتی می تواند تا 25 روز پشت سرهم خواب باشد.

مدت خواب باورنکردنی یک مرد در هند

23 سال پیش این وضعیت "پور خرم" برای اولین بار تشخیص داده شد که در آن زمان حدوداً 15 ساعت در طول روز می خوابید اما علائم او به تدریج بدتر شدند و خانواده در سال 2015 دیگر گزارشاتی از خواب چند روزه داشتند و دیگر بحث ساعت نبود.

یعنی ممکن بود که او پشت سر هم بین 7 الی 8 روز بخوابد و شرایط مدام بدتر می شد. اکنون او می تواند تا 25 روز پشت سرهم هم خواب باشد؛ به طوری که در طول 365 روز سال تقریبا 300 روز خواب است.

"پور خرم" یک مغازه در یک دهکده کوچک دارد اما به دلیل وضعیتش فقط 5 روز در ماه می تواند در این مغازه حضور داشته باشد. گاهی اوقات حین کار هم خوابش می برد و زمانی که می خوابد، دیگر نمی تواند بیدار شود.

جالب است بدانید در این شرایط خانواده اش در حالی که خواب است، او را به خانه می برند، به او غذا می دهند یا حتی در طول خواب او را حمام می کنند. همسر "پور خورم" در گزارشات گفته بود که او یکشنبه بعد از 12 روز از خواب بیدار شد. اولین کاری که کرد مغازه را باز کرد اما متاسفانه هیچ کس نمی داند که تا چند روز می تواند دوام بیاورد و بیدار بماند و به کار خود در مغازه ادامه دهد.

هنوز هیچ درمان دقیقی برای وضعیت وی وجود ندارد. درمان هایی که در طول این سال ها امتحان کرده است، عوارض جانبی را به همراه داشته اند، عوارضی مثل سر درد و خستگی شدید.

اما خانواده او هنوز امید خود را از دست نداده اند و مطمئن هستند که "پور" خوب می شود و به شرایط نرمال و طبیعی برمی گردد. البته این موارد قبلا هم گزارش شده است اما پورخرم از نوع شدید این بیماری رنج می برد.

مردی که 300 روز سال خواب و 65 روز بیداره !

4.479
این مطلب مفید بود ؟709
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : خواب آلودگی
وبگردی