منوچهر نوذری
امروز 16 آذر سالروز درگذشت منوچهر نوذری هنرمند کشورمان است و به همین بهانه مروری بر کارنامه هنری پر بار او خواهیم داشت.

امروز 16 آذر سالروز درگذشت منوچهر نوذری

منوچهر نوذری از چهره های همه فن حریف دنیای هنر است که در زمینه های گوناگون دوبله، بازیگری، اجرا و کارگردانی تبحر داشت و آثار ماندگاری از او در این حرفه برجای مانده است.

امروز 16 آذر سالروز درگذشت منوچهر نوذری است و به همین بهانه مروری کوتاه بر کارنامه هنری این هنرمند فقید خواهیم داشت.

منوچهر نوذری از دنیای دوبله تا اجرا و بازیگری

منوچهر نوذری از ماندگارترین و اولین هنرمندان عرصه دوبله در ایران است که حضور در دنیای هنر را از سال 1332 آغاز کرد و سه سال بعد وارد رادیو شد.

منوچهر نوذری

این هنرمند کشورمان در عرصه های مختلف دنیای هنر به فعالیت پرداخت و همواره یکی از بهترین های این حرفه بوده است.

منوچهر نوذری حضور در دنیای سینما را از 1341 با فیلم لاله آتشین به کارگردانی برادرش محمود نوذری آغاز کرد و بعد از آن در چند فیلم سینمایی دیگر به ایفای نقش پرداخت.

منوچهر نوذری

اغلب مخاطبان تلویزیون منوچهر نوذری را با مسابقه هفته به خوبی به یاد دارند و از این هنرمند به عنوان نخستین مجری تلویزوین میتوان نام برد که به گفته خود این هنرمند در روزهای پایانی عمرش او نخستین کسی بود که در تلویزیون مقابل دوربین رفت و نام این جعبه جادویی را تلویزیون معرفی کرد.

منوچهر نوذری

یکی از تجربه های بازیگری منوچهر نوذری حضور او در سریال کوچه اقاقیا به کارگردانی رضا عطاران در سال 1382 و 83 بود که این هنرمند کشورمان در آن ایفاگر نقش نصرت خان تهرانی بود که در خانه ای قدیمی زندگی میکرد و همسرش که سالها پیش فوت کرده به خوابش می آمد و خبر از اتفاقاتی در زندگی آینده او میداد.

سریال منوچهر نوذری

بسیاری از اهالی دنیای هنر منوچهر نوذری را با هنر دوبله می شناسند و صحبت به جای شخصیت های مختلف در فیلم و سریال های گوناگون از او چهره ماندگاری در این عرصه ساخته است که البته نباید فعالیت های این هنرمند فقید در رادیو را هم نادیده گرفت.

منوچهر نوذری و دوستانش

15 سال از سفر ابدی منوچهر نوذری گذشت

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی