سال اول ازدواج
سال اول زندگی مشترک, سالی پر از تجربیات جدید و تازه است همچنین زوج ها به دلیل نداشتن تجربه کافی دچار برخی مشکلات هم خواهند شد.

اشتباهات زوجین بی تجربه در سال اول ازدواج

بسیاری از زوج های جوان تصورات رویایی از زندگی مشترک دارند و انتظار دارند، اولین سال زندگی زناشویی همه چیز بر وفق مراد باشد اما سال اول ازدواج به دلیل عدم شناخت کافی زوجین از یکدیگر ممکن است سخت ترین دوران زندگی باشد. اگر می خواهید سال اول زندگی مشترک بهترین سال در دوران زندگی زناشویی تان باشد ، صبر و تحمل خود را بالا ببرید و اشتباهاتی که در این بخش از خانواده پلاس نمناک آورده ایم و بسیاری از زوجین در سال اول ازدواج مرتکب می شوند، را انجام ندهید.

از قبل درباره انتظارات خود صحبت نمی کنند

طبیعی است که هر فردی پس از ازدواج توقعات خاصی از همسرش داشته باشدمانند اینکه در امور مالی یکدیگر شریک شوند یا اینکه کارهای بیشتری را با هم انجام دهند. کارشناسان بیان می کنند برای یک زوج داشتن چنین انتظاراتی اشکالی ندارد اما تصور اینکه شریک زندگی شما بدون صحبت همه امور را بداند درست نیست همچنین این یک مشکل غیرقابل حل نیست، اما اگر متوجه شدید که شما و همسرتان در مورد برخی مسائل اساسی در زندگی مشترکتان اختلاف نظر دارید، باید از یک درمانگر یا یک مشاور کمک بگیرید.

درمانگرانی که در زمینه زوج درمانی آموزش دیده اند به شما چارچوبی برای بحث در مورد تفاوت هایتان ارائه می دهند که احساس امنیت کنید و مسائل را با آرامش حل کنید و به درک عمیق تر و محبت آمیزتر از قبل در مورد یکدیگر برسید.

مشکلات زوج

خود را با تازه عروس دامادهای دیگر مقایسه می کنند

اگرچه همه ما می دانیم اینستاگرام مکانی نیست که هر کسی واقعیت را نشان دهد، اما با این وجود نقص هایی که در روابط خود داریم را با ظاهر روابطی که در رسانه های اجتماعی می بینیم مقایسه می کنیم. اگر فکر کنید که رابطه شما به خوبی روابط دوستانتان نیست منجر به ناامیدی و رنجش تان می شود. در این زمان بهتر است به انجام برخی درمان های فردی بپردازید تا بیشتر در مورد خودتان و اینکه این ناامنی از کجا نشأت می گیرد، بدانید. همچنین درمان فردی می تواند ابزاری برای برقراری ارتباط بهتر با شریک زندگی تان و بهبود رابطه تان در اختیار شما قرار دهد، حتی اگر همسرتان هرگز همراه شما درمان نشود.

تغییر در رابطه را نمی پذیرند

بسیاری از زوج ها، به ویژه آن هایی که مدت ها قبل از ازدواج با هم نامزد بوده اند، می گویند که با ازدواج هیچ چیز تغییر نمی کند. اگرچه این ممکن است در مورد تجربیات روزمره صادق باشد، اما مهم است که از تغییرات اساسی که هنگام ازدواج رخ می دهد آگاه باشید. این واقعیت که شما برای زندگی به شریک زندگی خود متعهد شده اید، نباید دست کم گرفته شود به همین دلیل کارشناسان در این زمینه از زوج ها می خواهند تغییر کلیدی که در رابطه شان ایجاد شده است، بشناسند و به آن تغییر احترام بگذارند.

مشکلات زوج های جوان

برای برنده شدن در بحث تلاش می کنند

دعوا بخش بسیار عادی از یک رابطه سالم است به شرطی که منصفانه باشد. بهتراست روی این موضوع که حق با چه کسی است تمرکز نکنید و در عوض بهترین نحو حل مشکل را بیابید .واکنش نشان دادن و وارد شدن به یک بحث بی معنی که به جایی نمی رسد، کارخوبی نیست.برخی زوج ها آنقدر واکنش پذیرند که نمی توانند در مورد چیزی صحبت کنند اما توصیه می شود به اندازه کافی درباره مشکل صحبت کنید تا ریشه و سپس راه حل مشکل را بیابید.

به رابطه جنسی تکیه می کنند

برقراری رابطه جنسی بعد از مشاجره ممکن است به کاهش تنش در رابطه کمک کند اما بطورموقت احساس بهتری در شما ایجاد می کند و اگر به حل مسائل نپردازید در نهایت رابطه جنسی کافی نخواهد بود.

همیشه با همسرشان موافقت می کنند

توافق با شریک زندگی در مورد چیزهایی که فکر می کنید برای شما مهم هستند، در نهایت به یک مشکل بسیار بزرگ تبدیل می شود.اگر چیزی شما را آزار می دهد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه این موضوع را به گونه ای که سرزنش یا تهدیدکننده نباشد با همسرخود در میان بگذارید تا در نهایت احساس شما را بشنود و درک کند.

زوج

انتظارشان از همسر متفاوت است

برخی افراد فکر می کنند ازدواج باعث بالغ تر، آرام تر شدن و ...می شود اما نباید در سال اول ازدواج انتظار تغییرات شگفت انگیزی از همسرتان داشته باشید زیرا شما با فردی ازدواج کردید که شخصیت و تجربه خودش را دارد.

بر سر مسائل کوچک دعوا می کنند

مشاجره بر سر مسائل کوچک زمینه یک رابطه سالم را از بین می برد. در ازدواج ابتدا باید کنترل زبان را یاد بگیرید در غیر این صورت، مشاجره دائمی خواهید داشت.

به مشاوره قبل از ازدواج اهمیتی نمی دهند

اکثر زوج ها میلیون ها تومن برای عروسی های مجلل و زیبا هزینه می کنند، اما از رفتن به مشاوره صرف نظر می کنند. مشاوران می گویند حتی زمانی که نشانه های مشکل در یک رابطه آشکار است، زوجین اغلب از کمک گرفتن احساس خجالت می کنند. مشاوره در واقع زمانی کارآمد است که رابطه به انتها نرسیده باشد. خیلی بهتر است ابتدا تفاوت ها را برطرف کنید تا اینکه سال اول را به مشاجره بگذرانید.

 مشاوره ازدواج

مرزها را واضح تعیین نمی کنند

یکی از اشتباهات رایج زوج هایی که مدت طولانی یکدیگر را می شناشند عدم رعایت خط و مرزهاست. آنها برای ادامه دادن کارها به دانش یکدیگر تکیه می کنند و مشکل این است که اکثر افراد انتظار دارند ازدواجشان شبیه ازدواج والدینشان باشد و در مورد نقش هایشان فکر نمی کنند.

برای بچه دار شدن عجله می کنند

همه ما از بالا رفتن سن بارداری و مشکلات آن آگاه هستیم اما مهم است ابتدا یکدیگر را به عنوان یک زوج متاهل بشناسیم. کودکان می توانند باعث استرس، بی خوابی و سایر چالش هایی شوند که باید زوجین بر آن غلبه کنند حتما در مورد تعداد فرزند، باروری و زمان آن صحبت کنید، فقط فوراً اقدام نکنید.

امور مالی خود را سازمان دهی نمی کنند

تازه ازدواج کرده ها به ندرت در مورد پول صحبت می کنند. کارشناسان بیان می کنند معمولاً تصور می شود یک زوج متاهل باید درآمد و هزینه های خود را با هم تقسیم کنند، اما این یک قانون نیست با همسرتان صحبت کنید و فرمول مناسبی برای خود ایجاد کنید، حتی اگر به معنای مدیریت جداگانه درآمدتان باشد.

مدیریت مالی

چیزهای کوچک را فراموش می کنند

در چنین مواردی زندگی مشترک اغلب به عادت داشتن دیگری تبدیل می شود. دیگر با هم معاشقه نمی کنید و یا از یکدیگر تعریف نمی کنید و فقط همسر خود را بدیهی می دانید، اما این می تواند به راحتی برای یک یا هر دوی شما به ناامیدی تبدیل شود. برای جلوگیری از این اتفاق، به قرارهای خود ادامه دهید، از یکدیگر تعریف و هدایای کوچکی برای خود تهیه کنید و همیشه با چیزهای زیبا دیگری را غافلگیر کنید.

زمان زیادی را بدون همسر می گذرانند

در حالی که می خواهید دوستان و علایق خود را داشته باشید، هنوز هم باید برای یکدیگر وقت بگذارید. فکر نکنید کار کردن طولانی مدت یا قرار دادن خود در فعالیت های فوق برنامه و به ندرت دیدن همسرتان باعث می شود بیشتر مورد علاقه او قرار گیرید. اینکار، اغلب زوج ها را به زندگی جداگانه ای سوق می دهد که یاد می گیرند به عنوان هم اتاقی همزیستی کنند.

در زمان های غیر یکسان می خوابند

ممکن است در زمان مجردی شما و همسرتان در زمان های مختلفی به رختخواب می رفتید اما به عنوان یک زوج متاهل، باید عادت کنید که با هم به رختخواب بروید.

خوابیدن زوج

خانواده یکدیگر را فراموش می کنند

فراموش نکنید که همسرتان نیز خانواده دارد، بنابراین هر دو باید در مورد اینکه تعطیلات را کجا بگذرانید و هر چند وقت یک بار با عزیزان یکدیگر ملاقات کنید، صحبت داشته باشید.

اشتباه بیشتر زوج های ایرانی در سال اول ازدواج

4.6123
این مطلب مفید بود ؟11211
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی