دارو خوردن
تمامی قرص ها و داروها عوارض های خاصی دارند، اما برخی از داروها تاثیر مستقیم روی اخلاق شما دارند که بهتر است آنهارا بشناسید.

قرص و داروهایی که روی اخلاق تاثیر میگذارند

منظور از بد اخلاق شدن در این مقاله این است که شما تعادل احساسی ندارید؛ یعنی گاهی اوقات حالتان خوب است و گاهی اوقات حال تان بد و قابل پیشبینی نیستید؛ در واقع این نا تعادلی در احساسات قطعاً بر فعالیت روزانه شما هم تاثیر گذار است که می تواند به خاطر مصرف بعضی از قرص ها و دارو ها باشد که در این قسمت از نمناک قرص ها و دارو هایی که باعث بد اخلاقی تان می ‌شوند را به شما معرفی خواهیم کرد.

داروی فشار خون

داروی فشار خون گاهی اوقات باعث عوارض جانبی ناخواسته می شود. بعضی از این عوارضشان خفیف و کوتاه مدت هستند؛ اما بعضی دیگر مثل تغییرات روحی و بد اخلاقی یا حتی علائمی شبیه به افسردگی، در طولانی مدت فرد را درگیر می کند.

فشار خون

قرص ضد افسردگی

دارو های ضد افسردگی شاید در لحظه حس بهتری به شما بدهند؛ اما در طولانی مدت عامل ایجاد عوارض جانبی هستند و باعث می شوند که احساس خوبی نداشته باشید؛ همچنین باعث کلافگی و بد اخلاقی خواهند شد.

قرص های جلوگیری از بارداری

برخی از افرادی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند؛ ممکن است متوجه شوند که نوسانات خلقیِ (افسردگی، اضطراب یا تحریک پذیری) قبل از قاعدگی آنها تشدید شده است. در واقع این قرص های هورمونی اثرات دوران پیش از قاعدگی را چندین برابر کرده و باعث تغییر خلق و خو می شوند.

داروی دیابت

دیابت عاملی برای بد اخلاقی و به هم ریختگی روحی خواهد بود. نوسانات قند خون عاملی برای مشکلات روحی روانی است. وقتی که سطح قند خون بالا و پایین می شود شما از لحاظ احساسی و عاطفی دگرگون می شوید. مصرف داروهای مربوط به دیابت هم خودش می تواند عاملی برای بالا و پایین شدن ناگهانی قند خون باشد و خودش روحیه را دچار مشکل کند.

دیابت

استاتین ها

پزشکان استاتین را برای کلسترول بالا تجویز می‌ کنند که عاملی برای کاهش خطر بیماری قلبی و سکته هم خواهد بود. درست است که استاتین ها در کاهش سطح کلسترول مؤثر هستند؛ اما ممکن است عوارض جانبی مانند درد ماهیچه را به وجود بیاورند و احساس بی قراری، کلافگی و بد اخلاقی را در شما ایجاد کنند.

قرص و داروهایی که بداخلاقت میکنه

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی