تولد
مهراوه شریفی نیا

حرفهای متفاوت مهراوه شریفی نیا درباره پدرش

تاریخ انتشار : 20 فروردین 1401کد مطلب : 86723زمان مطالعه : 3 دقیقه
مهراوه شریفی نیا بازیگر سینما و تلویزیون و فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان، اخیرا با صحبت های متفاوتی که در مورد پدرش داشت، مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

روایت مهراوه شریفی نیا از کودکی سختش تا بازیگری

مهراوه شریفی نیا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان و فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است که در مصاحبه ای که اخیرا انجام داده، ورود حرفه ای به بازیگری و کودکی سختش را روایت می کند. در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک بخشی از این مصاحبه را خواهید خواند.

مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا/ عکس از ارشا عقیقی

مهراوه شریفی نیا بازیگر نقش اصلی سریال کیمیا گفت:

فعالیت جدی من از سال 1385 با سریال ساعت شنی شروع شد، یعنی تا قبلش استمرار وجود نداشت، هر از گاهی پیشنهاد جالبی اگر بود، اگر آدم ویژه ای بود که دوست داشتم برم تست بدم، می رفتم تست می دادم؛ سال 1385 بهرام بهرامیان به من پیشنهاد کار در ساعت شنی رو داد.

من اون سال پایان‌نامه داشتم و روزی 6 ساعت پیانو می زدم و دوست داشتم نرم و می گفتم اگه برم سر کار چه کنم، آقای بهرامیان دوست خانوادگی ما بودند و دوست داشتند که همکاری کنیم. متن و نقش خیلی خوب بودند و جزو معدود متن های درخشان تلویزیون.

ضربه آخر رو هم بابا زد و با من صحبت کرد و گفت تکلیف خودت رو روشن کن، اگه نمی ری سر این کار دور بازیگری رو خط بکش، می خوای برو موسیقی بخون، می خوای از ایران برو یا می خوای معلم پیانو شو.

این جور مواقع بابا از سیستم تحقیر هم استفاده می کنه و میگه چکار داری می کنی تو زندگیت و...، این نقش فوق‌العاده است اگر این رو از دست بدی به نظرم به بازیگری جدی فکر نمی کنی. منم تکلیف رو مشخص کردم، مهشید نقش زیبایی بود، اون چیزی که من یاد گرفتم این بود که تو به عنوان یک بازیگر سرمایه ات رنج و غصه های زندگیت هستند.

من بر خلاف تصور خیلی ها کودکی سختی داشتم که واردش نمیشم ولی این کودکی سخت خیلی به من کمک کرد برای خیلی چیزها، به تو ناخودآگاه عمق میده و رنجی رو که تحمل کردی به تو کمک می کنه بهتر دیگران رو درک کنی و وقتی درک بهتر دیگران رو داری نقش ها رو بهتر می تونی درک کنی و ادبیات، ادبیات به تو این امکان رو میده که آدم های دیگه رو ببینی بهشون حق بدی، قضاوتشون نکنی، بفهمیشون و خودت بتونی زندگی رو بسازی، دوستی من و هر کسی با ادبیات باعث میشه تخیل قوی داشته باشی و این به شدت روی بازیگری تاثیر می گذاره.

مهراوه شریفی نیا و پدرش

مختصری درباره مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا در 29 فروردین ماه 1360 در تهران متولد شد. او فرزند محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است و خواهر بزرگتر ملیکا شریفی نیا(بازیگر و نقاش) است. مهراوه شریفی نیا در 8 سالگی و با بازی در فیلم سینمایی دزد عروسک ها و درکنار مادرش آزیتا حاجیان وارد عرصه بازیگری شد و او پس از آن در سال 1378 در فیلم سینمایی زیر پوست شهر در کنار باران کوثری به ایفای نقش پرداخت اما فعالیت حرفه ایش را از سال 85 و بازی در ساعت شنی آغاز نمود.

او جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران را با بازی در فیلم سینمایی پشت در خبری نیست در سال 1389 از آن خود کرد.

حرفهای متفاوت مهراوه شریفی نیا درباره پدرش

4.537
این مطلب مفید بود ؟334
منبع : عکاس: معین باقری / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی