اشتباهات تیپ مردانه
رعایت یک سری جزئیات در استایل مردان ممکن است باعث خراب شدن یک لباس کامل یا کامل شدن یک لباس خراب شود برای شیک به نظر رسیدن باید به کوچکترین نکات نوجه کنید.

اشتباهاتی هرچند کوچک در لباس پوشیدن آقایان

همه افراد دوست دارند که همیشه استایلی زیبا و ظاهر متناسبی داشته باشند اما برخی از اشتباهات جزئی در لباس پوشیدن ممکن است موجب خراب شدن ظاهر فرد گردد. برای شیک پوش بودن تنها نباید از ترندهای روز مد و زیبایی پیروی نمود بلکه با کمی توجه به جزییات می توانید به راحتی استایل خود را خوب نگه دارید و اشتباهات خود را برطرف کنید.

در این بخش از دنیای مد نمناک نکات مهم شیک پوشی و اشتباهاتی را آورده ایم که تیپ و استایل مردان را خراب می کند. اگر می خواهید ظاهری بی نقص و زیبا داشته باشید، از انجام کارهای زیر پرهیز کنید و این اشتباهات را تکرار نکنید.

استایل مردانه

اشتباهات رایجی که مردان شیک پوش مرتکب نمی شوند

در ادامه جزییات و اشتباهاتی را آورده ایم که می توانند به سادگی استایل خوب شما را خراب کنند، درست همان اشتباهاتی که مردان شیک پوش هرگز انجام نمیدهند.

پوشیدن کفش های فرسوده

مهم نیست لباس شما چقدر خوب به نظر می رسد در نهایت، اگر از کفش های تمیز و خوش فرم استفاده نکنید کل لباس شما آشفته می شود پس همیشه برای خرید کفش های باکیفیت هزینه کنید تا از راحتی و زیبایی آن بهره مند شوید .

خرید لباس های ست

ست های لباس اغلب در بسته بندی های پلاستیکی عرضه می شوند که ممکن است در یک فروشگاه بزرگ مشاهده کنید. مجموعه پیراهن، کراوات و گاهی دستمال های جیبی را در این پاکت ها خواهید دید. اولین مسئله مربوط به رنگ آنها است زیرا معمولاً چندان جذاب نیستندو تنوع کمی دارند همچنین همیشه با مواد بی کیفیت دوخته می شوند.

عدم شناخت پیراهن های مجلسی و پیراهن های اسپرت

پیراهن مردانه با پیراهن اسپرت تفاوت دارد، اگرچه تفاوت ها گاهی ناچیز است. پیراهن های مردانه معمولاً ساده و با یقه های سفت تر طراحی می شوندو برای مجالس رسمی مناسب هستند از سوی دیگر، پیراهن های اسپورت 2.5 اینچ کوتاه تر اند و می توان آن را در مجالس غیر رسمی و خودمانی پوشید.

پیراهن مردانه

پوشیدن جوراب های سفید ورزشی

بهترین انتخاب برای یک کت و شلوار عالی، جوراب مشکی کلاسیک و یا قهوه ای تیره است.شما نباید جوراب ورزشی سفید رنگ بپوشید زیرا طرح های ورزشی هر چه قدر هم که ساده باشند، باز هم از سایر لباس ها قابل تشخیص هستند و شما نباید آن ها را با استایل رسمی خود همراه کنید.

عدم توانایی در بستن کراوات

وقتی صحبت از اشتباهات مد می شود عدم توانایی در بستن کراوات یکی از مشکلات رایج بشمار می رود. اولین قدم برای تبدیل شدن به یک مرد خوش پوش، دانستن نحوه بستن کراوات است.

طول اشتباه کراوات

یکی از خطاهای رایج در میان مردان هنگام پوشیدن لباس در نظر نگرفتن طول کراوات است به بیان ساده تر کراوات همیشه باید به اندازه یک اینچ به وسط سگک کمربند برسد و اگر خیلی بالاتر یا پایین تر از آن نقطه باشد ، باید آن را دوباره ببندید.

کراوات های پهن و عریض

به سراغ انواع باریک کراوات بین 2.25 تا 3.25 اینچ بروید زیرا کراوات های پهن دیگر مد نیستند. در هنگام خرید به نسبت ابعاد کراوات به عرض بدن خود دقت کنید.

کراوات

استفاده اشتباه از گیره های کراوات

استفاده اشتباه از گیره های کراوات باعث خراب شدن استایل خوب شما خواهد شد. شما نباید گیره کراوات را بالا و یا پایین ببندید. استفاده از آن ها در ارتفاع اشتباه، جذابیت تیپ شما را از بین می برد.

ست کراوات و دستمال جیبی

استفاده از یک ست کراوات و دستمال جیبی برای استایل دامادی در شب عروسی مناسب است اما، برای یک تیپ مجلسی یا رسمی اصلا خوب نیست پس همیشه سعی کنید تکه های مینیمال و ساده را مانند دستمال جیبی سفید رنگ با پیراهن سفید رنگ انتخاب کنید.

کفش های نوک مربعی

پوشیدن کفش های نوک مربعی شما را شبیه به یک مسافر زمان می کند پس به جای این کفش ها به سراغ مدل نوک تیز کلاسیک یا گزینه های زاویه دار بروید.

کوتاه نکردن شلوار

برخی چیزها مانند ساییدگی پاچه شلوارها زننده هستند و این طوری به نظر می رسد که اهمیتی به تیپ خود نمی دهید. طول مناسب شلوار یک موضوع پیچیده و اغلب مختص قد هر مرد است. چند قانون وجود دارد که باید رعایت شود.

شلوار بدون چین خوردگی:اینگونه افراد تمیزترین ظاهر را دارند و برای مردان قد کوتاه مناسب است.

شلوار با چین خوردگی یک چهارم:ظاهر کاملاً تمیزی دارد و چین خوردگی به سختی قابل توجه است.

شلوار با چین خوردگی متوسط:این چین خوردگی افقی در سراسر مچ پا وجود دارد .

چین خوردگی کامل:چین خوردگی کامل در تمام طول ساق پا وجود دارد .پوشیدن این نوع شلوار دشوار است و به نظر می رسد فراموش کرده اید که شلوار خود را کوتاه کنید.

شلوار

کوتاه نکردن آستین های بلند کت

کوتاه نکردن آستین های خیلی بلند کت یکی از اشتباهاتی است که ظاهر آقایان را زشت خواهد کرد. آستین های کت باید دقیقا بالای استخوان مچ قرار بگیرند و باید اجازه دهید یکی دو سانتی متر از آستین پیراهن تان دیده شود.

واکس نزدن کفش

یکی دیگر از اشتباهاتی که مردان مرتبا انجام می دهند، واکس نزدن کفش است.کفش ها را هفته ای یکبار واکس بزنید تا همیشه بدرخشد.

خرید از دست فروش

اگرپول کافی برای خرید لباسهای با کیفیت ندارید پس آن را هم صرف خرید از دست فروش نکنید .

نداشتن دستمال جیبی

دستمال های جیبی راهی ساده، موثر و ارزان است که شما را از دیگران متمایز می کند. دستمال های جیبی پنبه ای مقرون به صرفه هستند و می توانید آنها را در رنگ ها و طرح مختلف بیابید. دستمال تاشو را هرگز با کراوات مطابقت ندهید.

دستمال

عدم استفاده از ساعت

یک ساعت مچی قدرت این را دارد که آقایان را زیباتر جلو دهدپس انواع ساعت متناسب با لباس (اسپرت، رسمی ) انتخاب کنید .

قرار دادن پیراهن زیر شلوار

برای اینکه تیپ بهتری داشته باشید همیشه لازم نیست پیراهن خود را داخل شلوارتان قرار دهید، دقت داشته باشید که اگر پیراهن شما اسپرت است باید روی شلوار قرار گیرد نه زیر آن.

نبستن دکمه های پیراهن

باز گذاشتن تعداد زیادی از دکمه های پیراهن کار جالبی نیست. هیچ وقت دکمه ی پیراهن خود را باز نگذارید زیرا کاملا شلخته به نظر خواهید رسید.

پوشیدن پیراهن گشاد

انتخاب پیراهن بزرگ تر از سایز خود و کمی آویزان شما را چاق، شلخته و قد کوتاه نشان می دهد . هنگام انتخاب پیراهن، مطمئن شوید که یقه آن بیشتر از دو انگشت فضای خالی نداشته باشد؛ شانه های لباس کاملا روی شانه های شما و پارجه لباس در اطراف کمر و بالا تنه شما آویزان نشود.

پیراهن گشاد

نداشتن خودکار

همیشه به عنوان یک مرد شیک پوش یک خودکار همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به امضا از خودکار استفاده کنید .

استفاده از برند

برندها آن چیزی نیستند که لباس را جذاب می کنند ، بنابراین اگر در حال حاضر لباس با برندهای تجاری خاصی خریداری می کنید پول خود را هدر ندهید زیرا باید لباس ها را بر اساس تناسب و ظاهر آنها خریداری کنید نه نشان تجاری که دارند.

بستن دکمه های کت

شما نباید دکمه های کت را تا انتها ببندید. باز گذاشتن پایین ترین دکمه کت سبب جلوه بیشتر و راحتی و حرکت بهتر شما می شود پس هیچ وقت نباید آخرین دکمه پایینی از کت های دو یا سه دکمه را ببندید.

جوراب با صندل

پوشیدن جوراب با صندل ظاهر زشتی دارد و باید صندل با پای برهنه پوشیده شود در غیر این صورت بهتر است کفش بپوشید.

صندل

پوشیدن همیشگی صندل

صندل ها طوری طراحی شده اند که در ساحل و استخرها پوشیده شوند و فصلی هستند، بنابراین از استفاده آنها بطور روزمره خودداری کنید.

لباس زیر مشخص

یک اصل مهم در خوش پوشی در استایل رسمی این است که هیچ وقت نباید لباس های زیر دیده شود. اگر قصد باز گذاشتن دو دکمه از یقه پیراهن خود را دارید به سراغ زیرپیراهن یقه هفت یا رکابی بروید.

استفاده از عینک آفتابی در فضای داخل

ممکن است فکر کنید استفاده از عینک آفتابی داخل منزل ظاهر جالبی دارد، اما کاملاً در اشتباه هستید زیرا عینک آفتابی برای آفتاب ساخته شده است و نباید از آن داخل منزل استفاده کنید.

خرید لباس هایی که بعداً مناسب شما خواهند بود

مهم نیست که فکر کنید سال آینده چقدر وزن اضافه می کنید یا چقدر قصد کاهش وزن دارید لباس هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر مناسب شما باشد.

مردان شیک پوش

یقه ناصاف و نامرتب

در استایل رسمی مردانه باید یقه صاف و تیز باشد پس اگر در حمل و نقل یا کمدتان یقه پیراهن شما تا شد یا به صورت خمیده و فر خورده درآمد، بهتر است قبل از پوشیدن آن را به خوبی اتوی بخار بکشید و صاف کنید.

عدم تطابق رنگ بین کفش و کمربند

کمربند قهوه ای با کفش مشکی استفاده نکنید و برعکس چراکه کمربند و کفش باید یک رنگ باشند و تا جای ممکن از لحاظ جنس تطابق داشته باشند.

فراموش کردن نحوه بستن دکمه کت

این قوانین ساده را بخاطر بسپارید. در یک کت دو دکمه فقط باید دکمه بالایی را ببندید و در کت سه دکمه، همیشه دکمه وسط را ببندید (بالا اختیاری است).

نپوشیدن عرق گیر

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از مردان انجام می دهند نپوشیدن عرق گیر است. عرق گیر از رسیدن چربی پوست به پیراهن های گران قیمت جلوگیری و عرق پوست را به خودش جذب می کند و به راحتی و با کمترین هزینه خریداری می شود. 

عرق گیر

استفاده از لوگوهای بزرگ

برخی افراد از لوگوهای بزرگ بر روی کت خود استفاده می کنند که چندان جالب نیست و اصلا توصیه نمی شود مگر اینکه نام تجاری را تبلیغ کنید زیرا لوگوهای بزرگ انسجام لباس را برهم میزند.

پوشیدن لباس های بی کیفیت

برای خود ارزش قائل شوید و از خرید لباس های بی کیفیت خود داری کنید. برای اینکار شاید مجبور باشید کمی بیشتر هزینه و از فروشگاه معتبر خرید کنید اما دوام لباس بیشتر خواهد بود .

اکسسوری بیش از حد

از استفاده بیش از حد اکسسوری اجتناب کنید و تعداد قطعات را در کل به 1-2 تکه محدود کنید.

در نظر نگرفتن آب و هوا

همیشه لباس را متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب کنید اگر هوا چندان سرد نیست نیازی به پوشیدن لباس های پشمی و ...نیست .

جوراب

پوشیدن شلوار جین تنگ

پوشیدن لباس های تنگ علاوه بر اینکه شما را آزرده می کند موجب برهم زدن تیپ شما می شود بخصوص اگر فرد چاقی هستید توجه بیشتری را به خود جلب می کنید.

استفاده از جوراب های سوراخ

جوراب ارزان ترین اقلام موجود در بازار است، بنابراین منتظر نباشید تا به بدترین شکل پاره شوند.همیشه جوراب جدید در کشو لباس داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

اتو نکردن لباس

همیشه باید برای اتو کشی پیراهن خود وقت بگذارید و هرگز پیراهن های چروکیده نپوشید. اتو کشی فقط 10-15 دقیقه زمان می برد و پیراهن شما 100٪ شیک تر به نظر می رسد.

لکه لباس

هرگز با لکه لباس بیرون نروید و انتظار نداشته باشید که افراد دیگر متوجه نشوند. لباس را بشویید و لکه را پاک کنید و اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، لباس جدیدی برای خود تهیه کنید.

اشتباهات تیپ خراب کن مردان امروزی

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : lifehack.realmenrealstyle / بخش دنیای مد نمناک /ن /ن.ح
وبگردی