تولد
تغذیه مردان
از چهل سالگی به بعد مردان باید بیشتر به تغذیه و سلامتشان توجه کنند زیرا با بالا رفتن سن ممنوعیت های در مصرف مکمل و دارو ها خاص دارند که بسیار حائز اهمیت است.

دارو و مکمل های مضر برای مردان بالای 40 سال

بسیار مهم است که مردان با بالا رفتن سن؛ بخصوص از 40 سالگی به بعد مراقب حالات روحی و جسمی خود باشند. داشتنِ یک رژیم غذایی سالم بر پایه سبزیجات و گوشت یکی از مهم ترین کار هایی است که می توان در کنار ورزش انجام داد تا به بهبود سلامت کمک کند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک چندین مورد از بدترینِ آن ها برای مردان بعد از 40 سالگی آورده شده است.

نوشیدنی های انرژی زا

در اسرع وقت این نوشیدنی های حاوی کافئین و شکر را کنار بگذارید؛ چرا که احتمالِ مشکلات قلبی – عروقی و مغزی را افزایش خواهد داد؛ حتی آن هایی که بدون قند هستند هم مقداری کافئین دارند. در واقع بدن نمی تواند تفاوت بین یک قند واقعی مبتنی بر کربوهیدرات یا یک شیرین کننده شیمیایی را تشخیص دهد.

نوشیدنی انرژی زا

مکمل چربی سوز

این نوع از مکمل ‌ها اکثرا سرشار از محصولات محرک قلب و فشار خون هستند که می ‌توانند باعث آسیب ‌های جدی بر روی سیستم قلبی عروقی و کلیه ‌ها شوند که ممکن است خطر سکته مغزی، حمله قلبی، آسیب کلیه، ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ را افزایش دهند که با افزایش سن، این احتمالات بیشتر هم خواهد شد.

مکمل و تقویت کننده تستوسترون

باید از مکمل های ضد استروژن استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است استروژن بالا اثرات منفی بگذارد. بیشتر تقویت‌ کننده‌ های تستوسترون بدون نسخه هم سطح تستوسترون تان را افزایش می دهد، اما از طرفی استروژن را هم افزایش می دهند. افزایش این هورمون باعث افزایش بافت سینه، التهاب مغز، تورم کل بدن، اختلال نعوظ و اختلال در خلق و خوی در مردان می شود؛ پس بهتر است از یک نوع مسدود کننده استروژن مثل کریزین که منشا آن سبزیجات خانواده کلم است، استفاده کنید.

مصرف مکمل

مکمل بر پایه سویا

مصرفِ این نوع از مکمل ها باعث افزایش سطح استروژن و کاهش سطح تستوسترون در مردانِ حساس به سویا می شود. اگر سطح تستوسترون پایین یا سطح استروژن بالایی دارید، از مصرف چنین مکمل هایی اجتناب کنید.

مکمل های کلسیم

اگر بالای 40 سال دارید، رژیم غذایی تان ضعیف است و ورزش نمی کنید و در عینِ حال از مکمل کلسیم هم مصرف می کنید، احتمالِ ابتلا به تصلب شرایین برایتان زیاد خواهد بود. افزایش سطح کلسیم همراه با التهاب مزمن ناشی از رژیم غذایی نامناسب، رسوب کلسیم را افزایش می دهد که منجر به سفت شدنِ شریان ها می شود.

بدترین دارو و مکمل ها برای مردان بالای 40 سال

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی