تیپ کارمندی شیک
لباس هر شخص نشان دهنده شخصیت او است و شیک پوشی و لباس مناسب باعث جلب اعتماد در محیط کار میشود پس باید از اصول لباس پوشیدن مردان شیک پوش پیروی کنید.

مردان خوش پوش چگونه سر کار می روند؟

توجه به لباس و پوشش نه تنها در مهمانی ها لازم و واجب است بلکه داشتن ظاهری مرتب و شیک در محیط کار اهمیت فراوانی دارد. رعایت اصول شیک پوشی در محیط کار سبب ایجاد حس خوشایندی در خود فرد و اطرافیان او می شود پس اگر دوست دارید شخصیت مثبتی در محیط کار داشته باشید، کاری کنید که ظاهرتان به بیننده اطمینان لازم را بدهد. در این بخش از دنیای مد نمناک اصول شیک پوشی آقایان در محل کار را به شما می گوییم تا راز کارکنان مرد شیک پوش را بدانید.

اصول شیک پوشی آقایان در محل کار

برای اینکه در محل کار ظاهری مرتب و شیک داشته باشید، با راه و رسم لباس پوشیدن در محیط های اداری آشنا شوید:

لباس تمیز بپوشید:

اولین نکته ای که توجه به آن بسیار مهم است، پوشیدن لباس تمیز می باشد. اگر لباس تان لکه دار و کثیف شده است، حتما آن را بشویید و یا لباس دیگری در محل کار بپوشید و با لباس کثیف در محل کار حضور نیابید.

کارمند شیک پوش

چروک نپوشید:

حتما هر روز چروک بودن لباس خود را چک کنید و اگر لباس شما نیاز به اتو نمودن دارد قبل از حضور در محل کار لباس خود را اتو کنید. اگر لباستان زیبا اما چروک باشد، فایده ای ندارد.

لباس هایتان را جور کنید:

قبل از رفتن به محل کارتان لباس هایتان را با هم جور کنید. لباس هایی را بپوشید که هماهنگی بیشتری با هم دارند، اینگونه شما خوش تیپ تر به نظر خواهید رسید.

در انتخاب رنگ دقت کنید:

رنگ های تیره نماد جدیت هستند، می توانید در محل کار لباس هایی با رنگ تیره بپوشید. بهتر است هیچ گاه به سراغ رنگ های جیغ نروید. اگر همیشه عادت دارید یک رنگ پیراهن را با یک رنگ شلوار بپوشید، اندکی با رنگ ها بازی کنید. پیراهن سفید و یا آبی کم رنگ و راه راه برای محیط کار مناسب است.

لباس مناسب کار

از پوشیدن برخی شلوارها اجتناب کنید:

برای شیک پوش و خوش لباس به نظر رسیدن شلوار مناسبی در محل کار خود بپوشید و پوشیدن شلوار جین، شلوارهای ارتشی به رنگ خاکی و یا سبز، شلوارهای پیلی دار را کنار بگذارید.

خیلی غیر رسمی نپوشید:

در محیط کار هم نباید خیلی اسپرت پوشید زیرا روی شخصیت شما و نگاه دیگران تاثیر منفی می گذارد پس کفش ورزشی و یا تی شرت و صندل و دم پایی در محیط کار نپوشید.

به سایزتان توجه کنید:

بسیاری از آقایان شلوارهایی می پوشند که یا کوتاه است یا خیلی تنگ یا خیلی گشاد روی پایشان می نشیند. اول ببینید سایز شما چند است و با کمک خیاطی زبردست شلواری مناسب اندامتان بدوزید.

خیاطی کردن

به کفش خود توجه کنید:

در محل کار حتما کفش تمیز بپوشید و با یک واکس ساده ظاهر کفش خود را به روز و نونوار کنید. کفش ها و جوراب هایی به رنگ تیره انتخاب کنید زیرا کفش ها و جوراب های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست.

به کفش و کمربندتان نگاه کنید:

چند جفت کفش و چند عدد کمربند داشته باشید و آن را با لباس های گوناگون بپوشید.هرگز کفش یا کمربند کهنه خود را در محل کار استفاده نکنید.

از ساعت های فلزی استفاده نمایید:

در محل کار برای رسمیت بخشیدن به تیپ خود از ساعت های فلزی استفاده کنید و اگر علاقه زیادی به ساعت های چرمی دارید، یک ساعت بند چرمی با طرحی محکم و مردانه انتخاب نمایید.

ساعت مچی فلزی

کیف پول تان را در جیب شلوار نگذارید:

در محیط کار کیف پول های باریک و قدی و کیف مخصوص کارت ها و مدارک خود را در کیف دستی تان بگذارید و هرگز کیف پول بزرگ و حجیمی انتخاب نکنید و کیف پولتان را در جیب پشت شلوار خود نگذارید.

عطر بزنید:

برای تکمیل ظاهر خود از عطری استفاده کنید که بسیار ملایم باشد. مراقب باشید که در فصل گرم عطر خنک بزنید و برعکس. یک کارمند خوب را نه تنها می توان از روی کارها و نظم و انضباطش شناخت بلکه می توان حتی از ظاهرش هم خواند.

چجوری یه آقای کارمند شیک پوش باشم؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی