تولد
دلیل درگیری ذهنی
برای بسیاری از افراد پیش آمده است که ذهنشان درگیر موضوعی شود و یا تمرکزشان را از دست بدهند .دلایل این موضوع برای برخی افراد یکسان است.

چیز های متفاوتی که میتونن دلیل درگیری ذهنی بشن

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که وارد اتاقی شوید و بخواهید که کاری انجام دهید اما ناگهان فراموش می کنید که چرا به اتاق رفتید؟ احتمالاً در چنین حالاتی ذهن تان مشغول چیزهایی می شود که به نظر مسخره می آید اما این اتفاق در بین اکثر افراد رایج است. در این قسمت از بهداشت و سلامت روان نمناک مواردی را به شما معرفی می کنیم که احتمالاً به دلایل نامعلوم ذهن شما را درگیر می کند.

سر و صدای خودرو

اگر به خاطر صدای ماشین نمی توانید تمرکز کنید، بدانید که تنها نیستید. صداهای طبیعی که حاصل از انتقال انرژی هستند، مثل صدای خودرو باعث می شود که ذهن ما به آنها معطوف شود و کمتر بتواند روی چیز های دیگر متمرکز شود.

صدای خودرو

فضاهای پهن

معمولاً ذهن ما در یک محیط دایره وار حرکت می کند که قطر آن حدود 20 متر است. زمانی که در یک فضای خیلی بزرگ قرار می گیریم، حواسمان به بزرگی آن فضا پرت می شود، زیرا حالت دایره ای از بین می رود و چیزی جدید برای ما رقم می خورد.

جذابیت

البته که شما نباید هیچ چیز را از روی ظاهر قضاوت کنید اما متاسفانه ذهن ما تمایل دارد این کار را انجام دهد و این اتفاق کاملاً طبیعی بوده و به صورت ناخودآگاه اتفاق می افتد و زمانی که چیزی یا فردی جذاب می بینیم، فرقی هم ندارد که زن یا مرد باشد، ذهنمان به آن مشغول می شود.

مرد جذاب

قد بلند

بسیاری از ما عاشق قد بلند هستیم اما شاید خیلی از ماها به آن توجه نداشته باشیم اما در هر صورت قد بلند نظر ما را به خود جلب می کند. از طرفی این موضوع فقط در مورد افراد نیست، بلکه در مورد ارتفاع بلند ساختمان ها هم می تواند صدق کند.

خوردن مرغ بد مزه در گذشته

اگر تجربه خوردن مرغ بد مزه و بد طعم را داشته اید، احتمالاً این موضوع برای همیشه در ذهنتان می ماند و نمی توانید فراموشش کنید، زیرا بعد از آن حس حالت تهوع و بیماری به شما دست داده، و در نتیجه هر موقع که می خواهید غذا بخورید یا هر موقع که قرار است مرغ بخورید، یاد آن اتفاق می افتید.

غذای بد مزه

تیر و کمان

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما تیر و کمان جزو چیز هایی است که همیشه در ذهن ما ثبت می شود. این اتفاق از خودمان نیست و ذهنمان به آن توجه ویژه ای می کند.

چانه زدن

معمولاً افراد فروشنده می توانند مغز شما را به سمتی گمراه کنند تا محصولی را که نمی خواهید؛ خریداری کنید و این موضوع واقعاً از لحاظ علمی به اثبات رسیده است . آن ها از این ترفند ها استفاده می کنند. به عنوان مثال جنس خیلی گران قیمت را به شما معرفی می کنند و بعد نوع ارزان تر آن را پیشنهاد می دهند و در نتیجه ذهن شما مجاب می شود که قیمت پایین تر را خریداری کند، زیرا فکر می کند که برد کرده است و این چیزی است که ذهن شما درگیر آن می شود.

چند دلیل باورنکردنی درگیری ذهن ما امروزی ها

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : ذهن
وبگردی