آشپزخانه مینیمالیستی
طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمالیستی یک طراحی شیک و مدرن است. اما باید نکاتی را برای طراحی سبک مینیمال رعایت کنید تا آشپزخانه جذاب و زیبایی داشته باشید.

آشپزخانه ای به سبک و استایل مینیمالیستی

فرقی ندارد که چه آشپزخانه ای داشته باشید. در هر صورت آشپزخانه محل جمع شدن اعضای خانواده دور یکدیگر است. بدون شک آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود اما طراحی یک آشپزخانه که بتواند جذابیت بیشتری داشته باشد و در آن شادی بیشتری را احساس کنید، کار راحتی نیست. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این قسمت از دنیای مد نمناک طراحی مینیمالیستی آشپزخانه را برایتان توضیح دهیم.

آشپزخانه مینیمالیستی

نکاتی برای طراحی یک آشپزخانه مینیمالیستی

قفسه های عمیق با کابینت های چرخشی دو ویژگی مهمی هستند که باعث می شود محیط آشپزخانه صمیمی تر به نظر برسد. استفاده از تقسیم کننده های داخل کشوهای کابینت و قفسه ها باعث می شود که شما لوازم بیشتری را با تفکیک کاملاً صحیح داخل کابینت بچینید و در نتیجه بعدا مدام نیاز نداشته باشید که برای هر وسیله زمان بگذارید و خیلی دنبالش بگردید.

سبد ها و محفظه ها باید به گونه ای چیده شوند که شما بتوانید لوازم مختلف را به راحتی پیدا کنید. از طرفی دیگر بعضی از کابینت ها همراه با قفسه وجود دارند که مقرون به صرفه تر هستند.

اگرچه بعضی از این کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که در دسترسی به قسمت پشتشان محدودیت وجود دارد و در نتیجه چیزهایی که پشت کابینت قرار می گیرد، فراموش می شود و شما نمی توانید از آن ها خیلی زیاد استفاده کنید بنابراین همیشه باید تا جایی که می توانید قفسه ها و کابینت های زیادی را داخل آشپزخانه قرار دهید.

آشپزخانه مینیمال

جزیره آشپزخانه مینیمالیستی

جزیره آشپزخانه یکی دیگر از ویژگی هایی است که می توانید در طراحی مینیمالیستی آن را در نظر بگیرید. معمولاً این طراحی چند هدف جداگانه دارد اما از لحاظ عملکرد به گونه ای است که به سایز، موقعیت و محل چیز های مختلف در آشپزخانه فکر می کند.

معمولا آشپزخانه های مینیمالیستی یک طراحی خطی را دنبال می کنند و ظاهر مونولیتیک دارند و بعضی از اجسام داخل آن ها پنهان است و در معرض دید قرار نمی گیرد. به هر حال جزیره محل خوبی برای ذخیره چیز های مختلف در آشپزخانه است و یک محیط سرگرم کننده را برای افراد ایجاد می کند.

به عنوان مثال شما می توانید در گوشه آشپزخانه، محلی را جداگانه برای خنک کردن نوشیدنی ها قرار دهید و پشت آن اجسام و خوراکی های دیگر را بگذارید که هیچ اثری از آنها در ظاهر دیده نمی شود.

آشپزخانه مدرن

منظم کردن آشپزخانه

لازم به ذکر نیست اما نظم و ترتیب موجود در آشپزخانه مخصوصاً در انواع طراحی های مینیمالیستی به طرز عجیبی بستگی به نیاز های سبک زندگی شما دارد. اگر می خواهید آشپزخانه مینیمالیست داشته باشید، باید به دقت همه پروپوزال های طراحی آشپزخانه را ارزیابی کنید. از تغییر دادن چیز ها متناسب با نیاز خود نترسید.

این طراحی به شما می گوید که به عنوان مثال اگر قرار است یک صبحانه را در آشپزخانه سرو کنید، نباید برای جمع کردن زمان زیادی بگذارید تا همه آن لذت از بین برود. به عنوان مثال می توانید یک کابینت را مخصوص وسایل صبحانه در نظر بگیرید تا سریع بعد از خوردن صبحانه، آن را جمع و جور کنید؛ بدون این که هیچ چیز به هم بخورد.

این موضوع باعث می شود که هم آشپزخانه مرتب تر و سازماندهی شده تری داشته باشید و هم در زمان صرفه جویی کنید. همچنین باید مشخص کنید که هر کابینت مخصوص چه زمان هایی و چه کار هایی است و چه لوازمی داخل آن وجود دارد.

آشپزخانه سبک مینیمال

زیبایی شناسی

برای این که از احساس یکنواختی فاصله بگیرید، باید زیباشناسی مینیمالیست را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید. حتما باید از مواد طبیعی داخل آشپزخانه مانند چوب یا سنگ آهک استفاده کنید. همچنین می توانید از سنگ مرمر که یک ماده طبیعی مورد علاقه اکثر افراد است، استفاده کنید که کثیفی را کمتر روی خودش نشان می دهد و به راحتی پاک خواهد شد.

استفاده از رنگ های خنثی نیز در طراحی مینیمالیستی توصیه می شود که باعث شده سبک مینیمالیستی شما دقیق تر باشد و دیرتر از مد بیفتد و مجبور نباشید که مدام آن را به روز کنید.

البته که می توانید از رنگ های روشن و جیغ هم در دکور، قسمت گل و گیاهان و گل های طبیعی هم استفاده کنید. همچنین بسیار مهم است که نور کافی را به آشپزخانه برسانید زیرا اگر نور کم باشد، زیبایی کلی به چشم نمی آید.

جزئیات آشپزخانه ای مورد پسند مینیمالیست ها

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی